TeamViewer 6.0 Build 10124

Başlatan reis33, 17 Ocak 2011 - 18:13:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis33

TeamViewer – hepsi bir arada çözüm
internet üzerinden bilgisayarlara erişim için

TeamViewer ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde
herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu
bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz.
100.000.000 kullanıcının neden TeamViewer kullandığını kendiniz görün.

Anasayfa:
http://www.teamviewer.com/tr/index.aspx

İndirme bağlantıları:
http://www.teamviewer.com/tr/download/index.aspx?os=linux

Alıntı YapTeamViewer Tam sürümü - Linux

Download rpm v6.0.9224
   Red Hat, Fedora, Suse, Mandriva (32/64-Bit)

Download deb v6.0.9224
   Debian, Ubuntu (32-Bit)

Download deb v6.0.9224
   Debian, Ubuntu (64-Bit)

Download tar.gz v6.0.9224
Alıntı YapChanges in TeamViewer 6.0:
Improved: Custom QuickSupport
    * When you create your individual Custom QuickSupport, enter your partner list data. As soon as your customer starts QuickSupport, it appears in your partner list, and you can reach it directly with a single click – without having to exchange an ID and password via telephone or e-mail.
    * Position a personal disclaimer in QuickSupport to be legally on the safe side.
    * Now, you can define the password security yourself.
    * You also have the option of exchanging chat messages via QuickSupport and before establishing your TeamViewer connection, even if your customer does not have a partner list account.
All new: QuickJoin
    * The new QuickJoin module is ideal for online presentations or meetings. With the invitation function, you can now send the session data to your participants ahead of the session. The participants now connect with you via the Windows application and not the other way around. This saves you from entering the data of every single one of your participants. As the presenter, you also determine the time at which the participants can see your application windows, even if they have already established a connection.
    * With QuickJoin, all the important functions for online presentations, such as VoIP, video, whiteboard and chat, are available.
Individualized: The Host Module
    * Adjust the TeamViewer Host Module completely on an individual basis according to your needs. Similar to the Custom QuickSupport, you can now also design the Host Module with your logo and your text. You can create both modules in the download area according to your needs.
Additional Improved and New Functions
    * Optimized performance: TeamViewer connections are now even faster and more stable - particularly to and between company networks.
    * More user-friendly design: Navigate even faster and more easily! The new clear division between the remote maintenance and presentation modes is more user-friendly and convincing with its refreshing design.
    * Automatic: Now, TeamViewer re-establishes the connection automatically after a remote reboot or an update.
    * New language version: TeamViewer is now also available in Chinese. Overall, TeamViewer is now available in 19 languages. Additional language versions will follow.
    * More secure: You can protect the TeamViewer options with a password.

Homepage - http://www.teamviewer.com

egcodes

Bi sorum olacaktı. Windows bir bilgisayara team viewer yükleyip linux olan bir bilgisayardaki team viewer'a bağlanabiliyor muyuz?
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

if

@egcodes, TeamViewer yerine VNC daha rahat oluyor sanırım. Bunun dışında aşağıdaki bağlantılar size yardımcı olacaktır:

1-http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,903.0.html
2- http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5523.0.html

reis33

Alıntı yapılan: egcodes - 17 Ocak 2011 - 18:15:03
Bi sorum olacaktı. Windows bir bilgisayara team viewer yükleyip linux olan bir bilgisayardaki team viewer'a bağlanabiliyor muyuz?
Her türlü bağlantı mümkün :)
İşletim sistemi farketmiyor...

Warlord

Bilgilendirme için Teşekkürler.
Lazım olduğuna çok işime yarayacak. :)

sem

reis33 teşekkürler paylaşım için...

Deneyen arkadaş oldu mu acaba... Ben 5.0.8888 kullanıyor(muş)um da ciddi yavaşlık (8 mbit internet ile) ve bazen kararmalar söz konusu idi... Bu gibi durumlar devam ediyor mu acaba?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

reis33

5 sürümlerinden bu yana sürekli güncelleyip kullanmaktayım.
İşletim sistemi farketmiyor; kullandığım her bilgisayarda mutlaka var.

Kararma ve diğer olası sorunlara gelince;
Son sürümden geriye doğru sınama yapmanızı öneririm.

- Çalışan CD/DVD olarak açılmış Ubuntu (veya diğer dağıtımların çalışan ) oturumunda Teamviewer yükleyip uzaktan sistem yükleyebiliyoruz,
- Güvenli bir şekilde ihtiyacı olan tanıdıklarımıza yardımcı olabilir veya yardım alabiliriz..

Bu kadar kolaylık sunan kullanışlı ve hızlı bir yazılım olduğu için alternatif aramaya ihtiyaç bırakmıyor..

krwlng

Birçok arkadaşa itici gelen yegane sebep uygulamanın yerel bir linux sürümü olmaması, wine ile çalıştığı için herkes aynı bakış açısı ile düşünemiyor. Ben de kullandım bir kaç kez, hiç sorun yaşamadım, bağlandığım bilgisayarların hepsi win olduğu için vnc kurdurtmak bayağı zaman alıyor, bu şekilde hızlı ve temiz hallediyorum herşeyi.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

reis33

Haklısınız,
Kullanım kolaylığı varken, Linux desteği de gelmişse,
Ücretsiz ve işe yarar bir yazılımı neden kullanmayalım ki ?
Ayrıca hep böyle kalmaz, ya kaynak açılır, ya da Linux için daha güzel bir alternatif çıkabilir ileride..

Ozmo

Alıntı yapılan: reis33 - 17 Ocak 2011 - 20:18:53
Alıntı yapılan: egcodes - 17 Ocak 2011 - 18:15:03
Her türlü bağlantı mümkün :)
İşletim sistemi farketmiyor...

yanlısınız var linux-win oturumu mümkün iken win-linux oturumu mümkün değil çünkü bu program daha wine ile dağıtılıyor wine ise masaüstü ortamı ile bütünleşmez....

winzortdan linux'a genelde ssh veya vnc yada telnet (eskide kaldı) bağlanılır....

reis33

@Ozmo,
Bu yazılımın alt yapısı vs. konusuna girmeyeceğim...
Bizim kullandığımız  bilgisayar ile karşıdaki bilgisayarda teamviewer yüklü olması yeterlidir.
Hangi işletim sistemi yüklü olduğunun bir önemi yok.

Vesselam...

yakusha

linux altında çıkıp windows makinaya bakım yapmıştım.... bu açıdan denediğime eminim... windows altından linux e erişim ise denemedim... lakin windows bir makine bulursak deneyebiliriz...

ikinci bir şey de, wine ile çalışıyor diyorsunuz ama bende wine yüklü olmadığı halde program kendisi kurulumdan sonra direk çalıştı? farklı bir mantıkla mı wine ile çalışıyor? eğer böyle bir şey mümkün ise, benzeri uygulamaları farklı programlar için de yapılabilir değil mi.
Artık bu forumu kullanmıyor.

reis33

@yakusha,
.deb uzantılı dosyada ya da diğer kurulum dosyalarının içeriğinde wine ilişkilendirmesini görebilirsin.

yakusha

reis... haklıymışsın... .teamwiewer dizinini açınca wine dosyalarını kendisi müstakil olarak kurulu getiriyor gördüm...

bunu gördükten sonra neden AMMYY programını da birileri çıkıp .deb olarak paketlemiyorlar diye söylenmek içimden geldi...

wine altında ammyy programını test ettim ve bağlanmayı başardım :)
Artık bu forumu kullanmıyor.

Warlord

Bir şey sormak istiyorum. Biraz garip  bi soru olacak.
Diyelim teamviewer ile arkadaşımızn bilgisayarına bağlandık. Ve canımız oyun çekti. Ordan NFS  HotPursiut 2010 açtık. Acaba tam performansla oynayabilirmiyiz?

Benim bilgisayarımın donanımı kötü. Arkadaşımızınki iyi olsun.

reis33

Denemedim fakat oynanabileceğine ihtimal vermiyorum.
Nedenine gelince karşıdaki ekranın size kare kare aktarılmasının ne kadar zor olduğunu tahmin edersiniz.
Konferans vs. yapılabiliyor, büyük oyunların oynanması sıkıntı oluşturacaktır.
Yazılımın asıl amacı,

Alıntı YapUzaktan bakım / destek

TeamViewer ile herhangi bir bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi kontrol edebilirsiniz - güvenlik duvarlarının arkasından bile.
Muhatabınız sadece küçük bir program çalıştırmalıdır; bu program için kuruluma veya yönetici yetkilerine gerek yoktur.

Daha fazla bilgi
http://www.teamviewer.com/tr/solutions/support.aspx

Toplantılar / Sunumlar

Ekip çalışması, sunumlar ve satış - bir resim binlerce kelimeden daha fazlasını ifade eder.
TeamViewer ile ekranınızı internet üzerinden diğer kişilerle paylaşabilirsiniz, güvenlik duvarlarının arkasından bile - birlikte dokümanlar üzerinde çalışmak için ideal çözüm.

Daha fazla bilgi
http://www.teamviewer.com/tr/solutions/meetings.aspx

Uzaktan erişim / Uzak ofis

Tüm bilgisayarlarınıza ve sunucularınıza uzaktan erişim - 7 gün 24 saat.
Yoldayken ofisteki bilgisayarınıza erişmek mi istiyorsunuz? Müşterilerinizin gözetimsiz sunucularına erişmek mi istiyorsunuz? Sorun yok - TeamViewer ile tüm ana bilgisayar kurulumları ücretsiz.

Daha fazla bilgi
http://www.teamviewer.com/tr/solutions/remoteaccess.aspx
Kaynak:
http://www.teamviewer.com/tr/index.aspx

Warlord

Hmm anladım. Zaten amacım o değil sadece meraktı.
Yinede çok güzel bi program. Verdiğin metin yeterince açıklayıcı olmuş.:)

stef_q

Teamviewerı kuran arkadaşlara sormak istiyorum: Bu program kendini güncelliyormu Ubuntu-update managerle ? Yoksa elle mi güncelleme yapmamız gerekiyor ?

decent

Windows sürümünde olduğu gibi "Güncellemeleri denetle" menü seçeneği yok.
Yeni sürüm çıktığında tekrar indirip yüklemek gerekiyor.

stef_q

Alıntı yapılan: decent - 02 Mayıs 2011 - 19:42:54
Windows sürümünde olduğu gibi "Güncellemeleri denetle" menü seçeneği yok.

Yanlış bilmiyorsam bu seçenek yoksa, Ubuntu-Update-Manager le güncelleniyor olması lazım ki bu seçeneği devre dışı bırakmışlar.. ( Bir programda böyleydi ama hangisi hatırlayamadım)... Neyse tahmin yürüterek olmaz bu iş ...

decent

stef_q

Yazılım merkezinde tüm programların listesi oluyor zaten yanlış bilmiyorsam. Ama hepsinin güncellemesi gelmiyor. Mesela ben peazipi kuruyorum ben. Software Centerda gözüküyordu fakat hiçbir güncelleme alamadım şu ana kadar.

decent

"Elle yüklenen bir yazılım ancak kendi kendisini güncelliyorsa mümkün" diye biliyorum. Ailurus buna örmektir, sadece güncelleme için uyarıp yeni bağlantıya yönlendiriyor.
Yani PPA kaynağından veya depodan vs. -el ile değil- Güncelleştirme yöneticisinin takip edebileceği şekilde yüklememiz gerekiyor,
Synaptic, Yazılım merkezi, komut satırı gibi...

stef_q

Alıntı yapılan: decent - 02 Mayıs 2011 - 20:04:46
"Elle yüklenen bir yazılım ancak kendi kendisini güncelliyorsa mümkün" diye biliyorum. Ailurus buna örmektir, sadece güncelleme için uyarıp yeni bağlantıya yönlendiriyor.
Yani PPA kaynağından veya depodan vs. -el ile değil- Güncelleştirme yöneticisinin takip edebileceği şekilde yüklememiz gerekiyor,
Synaptic, Yazılım merkezi, komut satırı gibi...

Google-chrome elle kurulduğunda otomatik güncelleniyor ama...

decent

İlk cümlenin kapsamına dahil demek ki.
Chromium yüklü ve güncelleme geldikçe sistem tarafından PPA kaynağından güncelleniyor.