Ubuntu 11.04'de Gnome yerine Unity mi gelecek?

Başlatan marjinal1st, 29 Ekim 2010 - 16:48:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Unity'den hiçbir şey anlamadım ben. Ev dizini dışındaki dizinlere bile nasıl erişeceğimi anlayamadım. Yukarıdaki saat menüsünü nasıl düzelteceğimi bile çözemedim ve daha bir sürü şey. Unity şık görünebilir ama kullanışlı değil. Ubuntu, kolay ve kullanışlı olması tasarlanan bir dağıtım değil miydi?
Herhalde bundan sonra başka masaüstü kullanmak zorunda kalacağım.

reis33

Alıntı yapılan: XRumer - 08 Ocak 2011 - 09:01:49
Unity'den hiçbir şey anlamadım ben. Ev dizini dışındaki dizinlere bile nasıl erişeceğimi anlayamadım. Yukarıdaki saat menüsünü nasıl düzelteceğimi bile çözemedim ve daha bir sürü şey. Unity şık görünebilir ama kullanışlı değil. Ubuntu, kolay ve kullanışlı olması tasarlanan bir dağıtım değil miydi?
Unity kullanmak istersek her durumda kullanırız.
Yukarıdaki panele takılıp kalmadan Dock veya AWN gibi bir yardımcı ile çözeriz geçer gider :)

Ayrıca Natty nihai sürüme kadar unity için de bir çok gelişmeler olabileceğini ve taşların yerine oturmuş olarak geleceğini umuyoruz.

net-stat

Bir an önce şu xorg'tan kurtulmalıyız. Çok hantal ofis uygulamaları veya gimp kullanırken eziyet çekiyorum.

10 15 tane gimp sekmesinde resim oluyor arka planda virtualbox flash sekmeleride oluyor.

Bunları yaparken İşlemcinin sadece yüzde 30'unu kullanıyor sistemden degil yani hantallaşıyor.

Donanımdan degil kesinlikle yazdıgım gibi windows'u bir açıyorum bunları kaç katı uygulama açıyorum gene * bir şey olmuyor.

Yeni * bir şey degil bu yani kaç ay önceden böyleydi yeni sürüme geçerken formatlaşımdır hatta rahat çalışamıyorum örnegin gimpte ve ofis programlarında hantallaşıyor.

Xorg'tan kurtulmalıyız. Mac'in görüntü serverını bilen varmı bilmiyorum ama çok seri stabil çalışıyor. Macos'ta çoktan bırakmıştı xserver'ı.

Wayland'ı bekliyoruz artık...
Yıldırımlar Yaratan Bir Irkın Ahfadıyız..

Sherlock Holmes

Daha farklı bir isim kullanılabilirmiş, unity yerine.
Henüz denemedim, bir sonraki sürümde denemiş olurum.  :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: XRumer - 08 Ocak 2011 - 09:01:49

@XRumer, daha önce sormuştun, ufaktan cevaplamıştım. Yorum yapmamıştın.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23494.0.html
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23494.msg282817.html#msg282817
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

Alıntı yapılan: rick - 31 Ekim 2010 - 16:55:26
Ben açıkçası Unity'den hiç hoşlanmıyorum. Eğer Unity gelecekse, ben mecburen Debian'a geçeceğim.

gel rickim gel senide debian ailesine beklerim :)

guestwho

Ubuntu'nun ve Debian'ın tek masaüstü ortamına bağımlı dağıtımlar olmadığı yeterince açık değil mi acep ?
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!