[Arşiv][Çözüldü] 10.10 notebok

Başlatan alicandemir, 21 Eylül 2010 - 16:02:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alicandemir

notebok sürümünü core2 duo laptomuma kurdum .kurulum bitti ama.login ekranı açılmadan sadece duvar kağıdı ğörünüyor.hiçbişey yapamadan öylece kalıyor.fare hareket ediyor ama ekran bomboş.

zeitgeist

Recovery modda açabiliyor musun sistemi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

alicandemir

ben 10.10 dan vazgeçtim şimdilik.az kaldı  2 hafta sonra tekrar yüklerim.

alicandemir

ubuntu 10.04 notebok  tan 10.10 a update yaptım ,ama çok yavaşladı pc.direk kuruluk yapmıştım.ubuntuyu silmek istiyorum,tekrar yüklemek için.windowsa zarar vermek istemiyorum.ne yapmalıyım.

ksksersey

eğer ubuntuda önemli dosyaların varsa yedekle ve tekrar normal kurulum yap, anyı disk bölümünü seç ve istersen diski biçimlendir.

alicandemir

hiç önemli dosyam yok windows 7 de ubuntu klasörünü silmem yeterli mi

bytan

Alıntı yapılan: alicandemir - 01 Ekim 2010 - 00:16:52
hiç önemli dosyam yok windows 7 de ubuntu klasörünü silmem yeterli mi

Ubuntu klasörünü silmek derken? Sabit diske bölümlendirme yaparak mı kurdun yoksa wubi olarak mı kurmuştun?

Tam kurulum yaptıysan @ksksersey'in dediklerini uygulayabilirsin. Wubi olarak kurduysan sıradan bir program kaldırır gibi kaldırırsın ve/veya ilgili klasörü silersin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alicandemir

tam kurulum yaptım wubi siz ,windowsla beraber yan yana kurdum.gurup sorun yaratmaz mı.

bytan

Tam kurulum yaptığın için, ubuntu'ya ait bölümü seçerek tekrar kurulum yapman yeterli olur. Win bölümünü seçip özellikle biçimlendirmeyi işaretlemediğin sürece zarar gelmez, grub ise yeniden kurulur.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

alicandemir

wubi ile olurmu dediğiniz

bytan

Wubi ile de win tarafına zarar gelmez.

PF @ ST

alicandemir

hallettim teşekkürler.