[Çözüldü] Arch ve i686

Başlatan ZooM, 31 Ağustos 2010 - 15:37:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

arch, i686 mimariye sahip makinama kurulmuyor. Arch'in forumuna yazdim ama sitesi acilmiyor. Serverlari kapali sanirim... Ondan dolayi buraya acmayi uygun gordum.
If I was your vampyre...

aybars

Kurulmuyor derken ne gibi hata alıyorsun.Senin makinan mı i686 yoksa indirdiğin dosya mı ?

ZooM

Alıntı yapılan: aybars - 31 Ağustos 2010 - 15:40:56
Kurulmuyor derken ne gibi hata alıyorsun.Senin makinan mı i686 yoksa indirdiğin dosya mı ?
benim islemci mimarim i686

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2010 - 15:44:41

ve bios ekranini gecer gecmez bunu yapiyor...
If I was your vampyre...

eribol

Hata ne? O bize lazım.

ZooM

Loading /boot/vmlinux26.........................
Loading /boot/archiso.img.......................... ready
This kernel requires an X86-64CPU, but only detected an i686 CPU.
Unable to boot - please user kernel appropriate for your CPU

diyor kendileri
If I was your vampyre...

aybars

ZooM

hmm... Diğer linuxlar uyarken bu neden uymuyor anlamadm :\

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2010 - 16:09:05

Tesekkur ettim...
If I was your vampyre...

heartsmagic

Diğerleri de uymaz. İşlemcin 64bit değil, ancak 64'lik ISO indirmişsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ZooM

peki hangi surumu indirmeliyim?
sony vaio 512 Mb ram onbard ekran karti 60GB HDD var. En son guncel sistemi mi indirmem daha dogru olur yoksa daha eski 2008 2009 mu ? Arch'i kurduktan sonra masa ustu ortami kurcam... Buyuk ihtimal gnome kurarim. Yada gnome kadar kullanisli bi sistem varsa bildiginiz onu kurabilirim. Kurabilirim demiyimde denerim :) ilk kez adam gibi metinsel tabanli olarak linux kurmayi deniyecegim.
If I was your vampyre...

aybars

Mimari olayının ram ve hdd ile bir ilgisi yok.Eski sürümleri indirmene gerek yok,i686 mimarisi olan en son sürümü indirsen yeterlidir.Gnome'dan daha kullanışlı bir masaüstü yöneticisi var mı diye sormuşsun.Benim cevabım var,o da KDE.Ama dediğim gibi bu benim cevabım,herkesin kendi tercihi farklıdır.Yani hangisini daha rahat kullanıyorsan onu seç derim.

ZooM

Alıntı yapılan: aybars - 31 Ağustos 2010 - 20:13:46
Mimari olayının ram ve hdd ile bir ilgisi yok.Eski sürümleri indirmene gerek yok,i686 mimarisi olan en son sürümü indirsen yeterlidir.Gnome'dan daha kullanışlı bir masaüstü yöneticisi var mı diye sormuşsun.Benim cevabım var,o da KDE.Ama dediğim gibi bu benim cevabım,herkesin kendi tercihi farklıdır.Yani hangisini daha rahat kullanıyorsan onu seç derim.

KDE'yi pardusta tanidim ve sevemedim. o yuzden bir dahada hic denemedim. Gnome daha iyi geldi... ve o laptoptaki amacim hizli bir masa sutu olmasi. ayni zamanda kullanisli... Xubuntu kurdum makina kapandi vs vs.
If I was your vampyre...

hasansahin

Archlinux imajları artık hibrit bir yapıda (multi arch) yani x86 ve x64 aynı iso'da bulunabiliyor.
Yani hem 32bit hemde 64bit kurulumuna müsaade edebiliyor.

http://mirrors.kernel.org/archlinux/iso/2010.05/archlinux-2010.05-core-dual.iso
http://mirrors.kernel.org/archlinux/iso/2010.05/archlinux-2010.05-netinstall-dual.iso
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

heartsmagic

Bir başka başlıkta kurulum yapıldığı söylenmiş. Bu nedenle konuyu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.