[Arşiv]wireless ag baglantisnda kopma

Başlatan zulfikar, 01 Temmuz 2008 - 23:18:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

arkadaslar forumda benim sorunuma benzer bir baslik vardi ama bulamadim kusura bakmayin yeni topic actim.

wireless ile sifresiz bir aga baglandigimda problemlem olmuyor taki baska birisi de ayni aga baglanirsa windows ile, benim baglantim kopuyordu daha dogrusu baglantim kopuyordu ben tekrar baglanamiyordum sebebini baska seylere ariyordum . bu problemi ubuntu dan oldugunu tesadufen anladim. bir hafta once yanlislikla linux partitionu formatlamisdim. haliyle windows kullandim ve onda wireless problemi olamyinca vaziyeti anladim. simdi tekrar ubuntuya donecem acaba bu sorun gunluk isolarda duzeltildimi bilen arkadas varmi? veya kurdukdan sonra duzeltebilirmiyiz.

not: bu sorunda wpa sorunun uzantisimi?

munirekinci

zulfikar

Bende firefoxda degil, baglantinin tamaminda baglanama sorunu var.

heartsmagic

Windowsla biri bağlanana kadar sorun olmuyor mu yani?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zulfikar

Hersey normal iken birden windows ile biri baglandigi zaman sifresiz olan baglanti kopuyor ve tekrar baglanamiyorum, ayni sey windowsdayken olmuyur.

heartsmagic

İlginç cidden. Nasıl bir hata takibi yapılır pek bilmiyorum da belki sistem kayıtçıcı veya /var/log/syslog ve /var/log/syslog.0 dosyaları yardımcı olur.

Peki senden önce biri bağlandıktan sonra sen bağlanabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zulfikar

Oda olmuyor eger birisi bagli ise ben baglanamiyorum. Ben routerdan da supheleniyorum makinelere ip atamasi yaparkan cakistiriryor olabilir diye  ama kesin bisey soyleyemecem.

ufuk_k

network-admin içinden ya da /etc/network/interfaces dosyasından elle uygun, boşta bir ip girmeyi dene.

zulfikar

Alıntı yapılan: ufuk_k - 02 Temmuz 2008 - 00:56:14
network-admin içinden ya da /etc/network/interfaces dosyasından elle uygun, boşta bir ip girmeyi dene.

Suan denesem olmaz ama sorunla karsilasdigimda dener ve cevabi yazarim buraya.