Samsung clx-2160

Başlatan okkadiroglu, 14 Haziran 2010 - 16:34:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okkadiroglu

Merhaba,

Bir ay kadar ev dışında olduğımdan makinemi kullanamadım. Dönüşte uzun bir upgrade yaptıktan sonra yazıcımı kullanmaya kalktım ve acayip sesler gelince yazıcıyı kapattım. İki servis dolaştıktan sonra yazıcıda bir sorun olmadığını öğrendim. USB bağlı değilken sorunsuz açılıyor ve başka bilgisayarlarla da sorunsuz çalışıyor.

Ubuntu'nun en son sürümünü kullanıyorum. En son yenilemeyi az önce yaptım. Samsung sitesinden Unifieddrive'ı indirip yükledim. (Version: Common 3.00.65, Printer 3.00.38, Scanner 3.00.18 ve Build 253). /dev/mpf4'e bağlı olması gerekirken driver adı geçen port'un boş olduğunu söylüyor. Hatta sürücü tüm portların boş olduğunu söylüyor. Diğer taraftan USB kablosunu yazıcıya bağlayıp çalıştırınca ve lsusb komutu verince (takırdı sesleri arasında) "Bus 001 Device 020: ID 04e8:3425 Samsung Electronics Co., Ltd" yanıtını alıyorum.

Tekrar Merhaba, (16 Haziran)

Ubuntu ile çalışan bir notebook'u yazıcıya masaüstünün usb kablosuyla bağladım ve hiç bir sorun yaşamadım. Kısacası sorunum yazıcı/tarayıcı ile değil. Masaüstü makinem ne hikmetse USB portlarından yazıcı/tarayıcıyı görmüyor. Bir ielitde USB listesine yollayacağım.

Teşekkürler

Nedenini bilmediğim bir şekilde yazıcı bilgisayara doğru bağlanmıyor. Ne yapmam gerek?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Selamlar
O.K.Kadiroğlu