Ubuntu ya Şekil verme

Başlatan linuxsever, 05 Nisan 2008 - 20:29:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linuxsever

Arkadaşlar merhaba. Ubuntu'ya yanan pencereler vs. gibi özellikleri nasıl verebiliriz? Bununla ilgili bildiğiniz Türkçe indirme sitesi var mı?. Yardım için şimdiden teşekkürler.  :)

Yönetim Notu: Lütfen gülen yüzleri abartmayalım ve de Türkçe kullanmaya özen gösterelim.

umutubuntu

Bilgisayarında Compiz Fusion yüklü değilse bu konuyla ilgili açılmış başlıklar mevcut inceleyebilirsin.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,163.0.html
Eğer Compiz Fusion yüklü ise saydıkların için fazladan bir şey yüklemene gerek yok.
Efektleri yapabilmen için Compiz Fusion menüsünü biraz kurcalaman yeterli :)
Farklı Compiz Fusion temaları yüklemek isterim dersen
http://www.gnome-look.org/index.php?xcontentmode=102
yeterli olacaktır sanırım.

komikimben

compiz fusionu actiginda orada bir cok secenek cikacak kardesim. benim sana tavsiyem sudur:

www.seslisozluk.com ' a girersin, compizde anlamadigin kelimenin anlamini yazarsin ve cok basit anlarsin orada.

yada bir sozluk programi yuklersin bilgisayarina applications >> add/remove kismina girip. biraz uzun surer ama sende cok sey kazanirsin.

tavsiye edecegim tek turkce site burasi.

kusura bakmayin benim bilgim bu kadar, lutfen ozel mesaj atipta kesin bilgi veremedigim icin uyarmayin beni.

Sypro

Alıntı yapılan: komikimben - 05 Nisan 2008 - 20:54:57
..
kusura bakmayin benim bilgim bu kadar, lutfen ozel mesaj atipta kesin bilgi veremedigim icin uyarmayin beni.

tavsiye etmek ile sorun çözmek arasında fark var, o ayrımı yaparsanız neden bu konuda uyarıldığınızı daha iyi anlarsınız:)
iyi akşamlar.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

Alıntı yapılan: Sypro - 05 Nisan 2008 - 21:00:17

tavsiye etmek ile sorun çözmek arasında fark var, o ayrımı yaparsanız neden bu konuda uyarıldığınızı daha iyi anlarsınız:)
iyi akşamlar.

hayir simdi bende bana attiginiz bir cok tavsiye mesajini gosterebilirim.

sonucta tavsiyelerde sorunun cozumune isik tutmuyor mu?

demin ki arkadas gidip dedigimi yapsa cozume ulasamaz mi?

son olarak sizin uyarmanizi anlarimda, tanimadigim etmedigim hicbir vasfi olmayan adam neden bana mesaj atiyor anlamiyorum?

heartsmagic

O insanın mesajına garip bir yorum yapmış olamaz mısın?
Ayrıca şunu belirtmek lazım ki, bazen yanlış yönlendirme sistemi kullanılmaz hale bile getirebilir. Bunun sorumluluğunu iyi bilmek lazım, emin olmadan iyice araştırmadan buraya bir aktarım yapmamak lazım. Anlatmak istediğimiz bu. Senelerin Linux tecrübesiyle ben bile bazı şeyleri aktarırken temkinli davranıyorum. (Böbürleniyor demeyin, seneler biz istesek de istemesek de geçiyor).
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Nisan 2008 - 21:14:21
O insanın mesajına garip bir yorum yapmış olamaz mısın?
Ayrıca şunu belirtmek lazım ki, bazen yanlış yönlendirme sistemi kullanılmaz hale bile getirebilir. Bunun sorumluluğunu iyi bilmek lazım, emin olmadan iyice araştırmadan buraya bir aktarım yapmamak lazım. Anlatmak istediğimiz bu. Senelerin Linux tecrübesiyle ben bile bazı şeyleri aktarırken temkinli davranıyorum. (Böbürleniyor demeyin, seneler biz istesek de istemesek de geçiyor).

benim yukarda dediklerimi yaparak sistemi gocurebilecek baba yigit tanimiyorum valla.

Sypro

sadece ubuntu offical güncellemeleri ile sistem çökerttim.
yani sistemi çökertmek -eğer ki x in açılışını engellemek ise kastınız- çok kolay. yanlış girilen tek bir komut bile yeter.

not: linux kullanıyor iseniz sistemi çökertmek diye bi kavram olmaz. en fazla bi kaç aksaklık oluşur onlar da halledilir. önemli olan bilgi birikimi.

Serkan'ın dediği şu: eğer yazdığınız şeyden kesin emin değilseniz yazmayın. mesela benim yazdığım her cevap karşılaştığım sorunlardan yola çıkarak ya da en az 3 yerden onayını alarak yazılıyor. siz eğer ki emin değilseniz aktarmayın, çünkü yardım ederken karıştırma durumu olabilir istemeden.
bunları da size karşıyız falan diye anlamayın, sadece forumun salt yardım mantığını üst seviyede tutmak istiyoruz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

Alıntı yapılan: Sypro - 06 Nisan 2008 - 21:48:10

Serkan'ın dediği şu: eğer yazdığınız şeyden kesin emin değilseniz yazmayın.
bunları da size karşıyız falan diye anlamayın,

bende emin olarak yazmistim yukardaki bilgilerimi zaten. sonucta arkadasin ingilizcesi yeterli degilmis. orada bir sozluk acip bilmedigi kelimenin anlamini ogrense, compiz fusionu basarili bir sekilde kullanir dedim.

sonucta buda ona hem cesaret sagliyacak hemde yeni birseyler ogrenmis olacak.

ben compizi kurduktan sonra oyle ogrenmistim. bunun ise yarayacagina inandigim icin yazdim.

heartsmagic

Neden meseleleri tek örneğe daraltıyorsun? Yukarıdaki cevapta sisteme bir şey olmayabilir ancak başka yerlerdeki cevaplarında insanla yanlış anlayabilir. Örneğin:

"alsa bir gnome ses sürücüsüdür"

KDE kullanan şunu düşünecek:
"Demek ki benim kullanacağım şey ALSA değil"

Evet sisteme zarar gelmez, hiçbir şey çökmez. Ancak anlatmak istediğimizi anlıyor musun?

heartsmagic

Alıntı yapılan: komikimben - 15 Nisan 2008 - 01:01:17
konu baya sapmış derkende ne kadar sapmış bir konuyu saptırdığın farkındasındır umarım.

Üzülerek söylemek istiyorum ki haklı bir tespit bu.

Söylenen şey doğru bile olsa gereksiz yere tartışma oluşturacak sözlerden kaçınalım lütfen. Başlığın uzamaması dileğiyle.

Granma

Yöneticileri takdir ediyorum.

boss2

Arkadaşlar isteğim bu başlıkla ilgili olduğu için bu başlığın altına yazmak istedim.

Ben pencereleri tıklayınca alt kısımdan başlyarak yanıp kapanan efekti vermek istiyorum. Compiz ayarlarına baktımda yapamadım. Evet vakumlu şekilde pencere kapanıyor hızını falan yavaşlattım ama nette bir video görmüştüm. Pencereyi kapatmak için "x" sembolüne tıklayınca pencere alttan yanarak kapanıyordu. Bunu Nasıl yapabilirim?

Bir sorum daha var. Evdeki bilgisayarımda yukarıda bahsettiğim ayarlar işlemiyor. Değiştiriyorum bu bilgisayarda yaptığım şeylerin hepsini yapıyorum işyerindeki bilgisayarda ayarlar sağlam çalışıyor ama evdeki bilgisayarımda olmuyor. Onada bu başlıkta söylenen Compiz Extra paketinide kurdum ama olmadı. Hızını falanda ayarladım ama işe yaramadı. Acaba başka bir yerde başka bir ayarı mı var?