Ubuntu Windows7 Transformation Pack

Başlatan kaansef, 13 Mayıs 2010 - 13:35:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Arkadaşlar eğer bilgisayarınızın windows 7 görünümüne kavuşmasını istiyorsanız kde yüklemeniz gerekiyordu.Çünkü windows 7 transmission pack kde uyumluydu.Ama ubuntu içinde çıartmışlar.Benim hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim.Umarım işinize yarar.
# 28065

ScaryMan

Kişisel bir zevk meselesi tabii, ancak Ubuntu'ya Windows makyajı yapmak bana sevimli gelmiyor :)) Windows 7 kuşkusuz, Windows'lar arasında en iyisi ancak Ubuntu'nun kendine has havası daha hoş bence. :D Windows'tan Ubuntu'ya geçişte zorlananlar için iyi olabilir belki.

Yiğit Ateş

Elementary varken pek gerek yok bence.

deruni

KDE'de küçültülen pencereler aşağıda sadece simge olarak gösterilebiliyordu, Win. 7'de olduğu gibi, ancak sanırım kaldırılmış veya ben yapamadım.
Herkes bildiğinin alimi, bilmediğinin cahilidir.

altintasi

Windows 7 kesinlikle çok iyi bir arabirime sahip. Ama ben Gnome'u seviyorum.. Ayrıca link yok mu?
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

empax

Bir link paylastınızda ben mi göremiyorum acaba ?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

sudusleri

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

agritux

Millet windowsu linuxe benzetmeye çalışır, biz linuxu windowsa :))

kaansef

Kusura bakmayın linki unutmuşum.Arkadaş vermiş zaten linki :D
# 28065

maydin95

Son bağlantıdakini kuramamıştım. Geçerli bir tema gibi görünmüyor yazıyor. Yİğitin veridğini kurabilen varsa söyleyebilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2010 - 23:32:52

Ben en alttakini indirmiştim. Beta 2 Overdrive olanı. Diğerlerinde 64bit falan yazıyordu. En üstteki ise i686 idi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mayıs 2010 - 23:36:33

İlk verdiğiniz de tema gibi gözükmüyor. Kuraiblen varsa ekran görüntüsünü paylaşabilir mi?
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Yiğit Ateş

Verdiğim linkin içinde kurulum betiği var :)

Neptunmavisi

Bende kuramadım bu temayı. Kurulumun nasıl yapılacağını adım adım anlatırmısınız.?
İşlemcide AMD, İşletim sisteminde Linuxtan şaşmam.

heartsmagic

Bir önceki iletimden sonra bu başlığı görmem de ilginç oldu:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,19202.msg234374.html#msg234374

@Neptunmavisi, şimdi benim de:
"Windows Go HOME!" mu demem gerekiyor burada? Kısacası senin tercihin beni ilgilendirir mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

Yİğitin verdiğini kurdum. Betiği çalıştırdım ama pek güzel değil. Aynı win 7 gibi oluyor simgeler panel (sekme görünümü hariç) ama beğenmedim emerald güzel.

Tar paketini açtıktan sonra içinde bir betik var onu açın ve çalıştıra basın orada sürüm adı yazıyor oraya lucid yazdım farklı temalar oluşturuyor. Onları çalıştırın veya tema yöneticisine atın  (ikisinden biri hatırlayamadım farklı bilgisayardayım da) sonra birkaç soru soracak devam edin sonra kuracaktır. Beğenmediğiniz zaman başlangıçta geri dönüşüm betiği var onu çalıştırın eski haline dönüyor.

Arkadaşlar bir tane tema vardı şeffaf bir temaydı galiba bir grup yapıyormuş. Lucid için karmic için değil yoksa kuracaktım. Böyle güzel teamalr bulursanız yazar mısnız? gnome-look da değildi!
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Sedo79

Win2 7 Pack kurulunca böyle oluyor..

Kurmak isteyenlere ön görüntü olsun..

Bu arada gayet stabil çalışıyor. Hiç bir sorun yaşamadım..

hobaaaaaaaaaaaa night train

empax

Alıntı yapılan: Sedo79 - 29 Mayıs 2010 - 14:41:37
Win2 7 Pack kurulunca böyle oluyor..

Kurmak isteyenlere ön görüntü olsun..

Bu arada gayet stabil çalışıyor. Hiç bir sorun yaşamadım..

Baya orjinal oldu gördüğüm en sağlam paket. :)
http://gnome-look.org/content/show.php/Win2-7+Pack?content=113264
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Sedo79

Temayı özelleştirmeye girin, denetimler sekmesinden WLM9 seçin.. Tema harika bir görünüme kavuşuyor..
Ayrıca araç çubuğundaki seçili olanın sarı yanması sorunu da yok oluyor..

Bir resim...

deruni

Görüntüler güzel gerçekten. Win. 7'yi güzel buluyorum zaten. Yine de Linux kullanıyorken ona özgü görüntüler görmek isterim. Kendi kimliğiyle kullanmak gibi geliyor.
Herkes bildiğinin alimi, bilmediğinin cahilidir.

garafatma

Windows 7'yi denediğim günden beri söylüyorum, bence windowslar arasında en iyisi, ve bence gerçekten övgüyü hak ediyor.

Kişisel: Ancak Mis gibi Gnome'u ona benzetmek iyi gelmiyor bence.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Sedo79

Kendi maksadımı söylemek gerekirse, ben GNOME'u Windowsa benzetmeye çalışmıyorum.
Bu kurduğum sistemi tahmimen max 1 ay kullanırım ondan sonra formatlarım..
Her çıkan dağıtımı yüklerim ve nasıl birşey olduğuna bakarım.. 1 ayda yaklaşık 10 kez format atarım..
Her beğendiğim temayı kurarım ve nasıl olduğuna bakarım..
Kısacası ben bir sistem kurup aylarca onu kullanacak biri değilim..
Ubuntu Mint Pardus Fedora PCLinux Suse Mandriva derken Linux dünyasında gezip duruyorum :)
Temayı kurup, yıllarca bunu kullanan kişilere, Win7 kullanın derim..  ;)

myefsane

indirme adresini google drive gibi bir siteye yükleyebilir misiniz?
http://gnome-look.org/content/show.php/Win2-7+Pack?content=113264

birde yeni bu işe bulaşanlar için ufak bi Türkçe bilgi lütfen :) Yardımlarınız için teşekkürler.