[Arşiv][Çözüldü] Lucid Beta2 ve Açılmayan Ekran

Başlatan BayboraKaan, 15 Nisan 2010 - 21:57:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BayboraKaan

lucid+Nvidia kabusum oldu :D

kızımın Acer marka Nvidia'lı dizüstü var. Jaunty kurdum taş gibi kuruldu. Sonra ekran kartını kurmadan (Nvidia diye güvendim :D ) Sistemi Karmic'e yükselttim. Envy ile ekran kartını kurunca ekran 6 parça oldu hadi dedim Envy'dendir, Donanım Sürücülerinden kurdum ekran yine 6 parça oldu. Dedim Lucid'e yükselteyim nasılsa Nvidia'ya destek çok :D

Sonuç daha kötü ekran simsiyah :D. Beta2'yi indirdim Canlı CD ile dil seçme ekranına geliyorum sonra hiç bi değişiklik yapmadan dene dediğimde ekran simsiyah oluyor hiç açılmıyor.

İronic sağ olsun ecnebi forumlardan Canlı CD'e ye çözüm buldu. Menü geldiğinde dene demeden F6 ile ayar menüsüne giriyoruz ordan nomodeset seçiyoruz ve masaüstü açılıyor.

Sorun şu kurulumdan sonra ne masaüstüne ne de Recovery moda girebiliyorum, ekran yine simsiyah. Kızım yarın benden küp bekliyor :D

Makine Acer ekran kartım g105m

Acer'in bios sorunu varmış sağ olsun İronic onuda buldu. Acer'in tavsiyesi üzerine Bios güncellemesi de yapıldı.

garafatma

@bayborakaan, Bende de aynı sorun mevcuttu, bahsetmiştim çözümünü 6 ya bölünen ekran için. Hangi başlıktı hatırlamıyorum bir daha yazabilirim.

Option "ModeValidation" "NoTotalSizeCheck"

Üstteki satırı org conf'ta "Device" bölümünün altına ekle. Sorunun çözülmüş olacak :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Şimdi, Alfa'ya güncelleyen ve Nvidia'ya da sorunu olmayan bir ben mi varım? :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Ben de yarım yamalak varım. Bozulursa bir güncelleme yetiyor. Kasmıyorum yani :)

xxx3

Sistemin hiç açılmaması ben bir arkdaşıma yüklerkende olmuştu hatta burda konu bile açtım yalnış hatırlamıyorsam alfa 2 sürümüydü  acaba bizim bilgisayarda mı birşey var diye şüpelenmiştim ki şimdi sizin sölediklerinizle 10.04 bir hata var gibime geliyor.

kanzakande

keiser_soze:
@bayborakaan, Bende de aynı sorun mevcuttu, bahsetmiştim çözümünü 6 ya bölünen ekran için. Hangi başlıktı hatırlamıyorum bir daha yazabilirim.

Kod: [Seç]
Option "ModeValidation" "NoTotalSizeCheck"

Bu da işe yaramadı. Sürüm adayı ile tekrar temiz kurulum denedim; işe yaramadı. Umarım 28 Nisan'da sorun çözülür.

xxx3

Arkdaşlar dün rc sürümün indirdim şansımı tekrar denemek için flash diskten önceki sürümlerde kurulum yaptığımda ekran kararıyor ve hiç birşey başlamıyordu fakat rc sürümüyle beraber sanırım o sorun halledilmiş sorunsuz bir şekilde kuruldu haber veriyim dedim :)

kanzakande

Tekrar denedim ama ekran kurulumda sonra kararmaya devam etti.  :(

eribol

Yeni RC sürümünü mü denediniz? Biraz daha açar mısınız?

kanzakande

eribol, evet yeni rc'yi denedim; sonuç alamadım. Şimdi tekrar grub2'ye yöneldim, devam ediyorum kurcalamaya.

BayboraKaan

Bugün Lucid Sürüm Adayını kurdum tüm sorunlar kalktı. Artık kızımda Ubuntulanndı. :D :D

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: DevilTUX - 25 Nisan 2010 - 00:06:02
Bugün Lucid Sürüm Adayını kurdum tüm sorunlar kalktı. Artık kızımda Ubuntulanndı. :D :D
Hayırlı olsun. Ailecek özgürsünüz yani :)

kanzakande

Tekrar indirdim release candidate, tekrar kurdum, boot ve aynı şekilde ekran kayboldu. Umarım ki kararlı sürüm sorunu çözer.

xxx3

Alıntı yapılan: kanzakande - 25 Nisan 2010 - 14:02:20
Tekrar indirdim release candidate, tekrar kurdum, boot ve aynı şekilde ekran kayboldu. Umarım ki kararlı sürüm sorunu çözer.
Sisteminiz hakkında biraz bilgi verir misiniz  ???

kanzakande

Vaio, Core i3 işlemci, Nvidia with cuda (bu kadarını biliyorum)

kanzakande

Kararlı sürüm yayınlandı, yükledim ve sonuç aynı.

eribol

Düşük grafik modda açmayı denediniz mi? Olmazsa alternate iso ile deneyin. Ne de olsa text ekran

xxx3

Alıntı yapılan: kanzakande - 29 Nisan 2010 - 22:37:57
Kararlı sürüm yayınlandı, yükledim ve sonuç aynı.
Yalnış anlamadıysam siz ubuntuyu bilgisayara kuruyorsunuz kurulum bitip yeniden başlayınca hiçbir şey açılmıyor doğru mu anlamışım yoksa hiç kurulum ekranı gelmiyor mu ?

kanzakande

Kurulum bitiyor, yeniden başlat komutunu veriyorum, ubuntu logo görünmeden ekran kararıyor. Güvenli modda da açılmıyor.

eribol

Ekranda hiçbir yazı görünmüyor mu? Yani en son yazılar bize bilgi verebilir.

kanzakande

Eribol Vaio yazısı çıkıyor, sonra açılmaya çalışıyor (yazı yok, hafif gri ekran) sonra birden siyah ekran. Öyle kalıyor. F6 nomodeset yapınca live cd ile açılıyor. Ama güvenli kipte açılmıyor. Açarken sürekli shift tuşuna basınca grub ekranı çıkıyor ya, oradaki güvenli kipi seçersem bile aynı siyah ekrana dönüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Nisan 2010 - 18:54:39

ÇÖZDÜÜÜÜÜÜÜÜÜMMMMMMM!

Şu ana kadar çok ucuna kadar gelmişim ama, sonunda:

F6 nomodeset (kurmak için),
control alt del (cd'yi çıkar, reboot),
shift tuşu sürekli (boot ekranı)
e tuşu
burada quiet splash'ı sil yerine nomodest
ctrl x (reboot)
ve tüm güzellikleriyle lucid lynx on vaio.

Herkesin 1 Mayıs dayanışma ve mücadele günü kutlu olsun.

xxx3

Alıntı yapılan: kanzakande - 30 Nisan 2010 - 16:25:04
Eribol Vaio yazısı çıkıyor, sonra açılmaya çalışıyor (yazı yok, hafif gri ekran) sonra birden siyah ekran. Öyle kalıyor. F6 nomodeset yapınca live cd ile açılıyor. Ama güvenli kipte açılmıyor. Açarken sürekli shift tuşuna basınca grub ekranı çıkıyor ya, oradaki güvenli kipi seçersem bile aynı siyah ekrana dönüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Nisan 2010 - 18:54:39

ÇÖZDÜÜÜÜÜÜÜÜÜMMMMMMM!

Şu ana kadar çok ucuna kadar gelmişim ama, sonunda:

F6 nomodeset (kurmak için),
control alt del (cd'yi çıkar, reboot),
shift tuşu sürekli (boot ekranı)
e tuşu
burada quiet splash'ı sil yerine nomodest
ctrl x (reboot)
ve tüm güzellikleriyle lucid lynx on vaio.

Herkesin 1 Mayıs dayanışma ve mücadele günü kutlu olsun.
Geçmiş olsun ve hayırlı olsun yalnız sizden bir ricam var acaba biraz daha ayrıntılı bir şekilde çözüm yolunuzu yazarmısınız sorun yaşıyan arkadaşlar için  :D

kanzakande

Alıntı Yap
Geçmiş olsun ve hayırlı olsun yalnız sizden bir ricam var acaba biraz daha ayrıntılı bir şekilde çözüm yolunuzu yazarmısınız sorun yaşıyan arkadaşlar için  :D

Elbette. Şöyleki;

Öncelikle kurmak için:
cd'yi tak
space tuşuna tıklayarak aç, kurulum sayfasında F6 dan nomodeset i seç ve kur.
Kurulum bitince cd'yi çıkar ve yeniden aç. Açarken sürekli shift tuşuna bas ki, grub sayfası gelsin. Gelen sayfada e tuşunu tıkla ve açılan sayfadaki quiet splash yerine nomodeset yaz. Sonra ctrl x yap. Artık karanlık ekran sorunundan kurtuldun. (Elbette başka bir sorun yoksa)  :-)

BayboraKaan

Sorunlar çözüldüğüne göre konuyu kilitleyebiliriz. Herkese geçmiş olsun.