compiz ayarlarında masaüstü sayısı artmıyor

Başlatan berces, 31 Mart 2010 - 13:33:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berces

compiz ayarlarında masaüstü sayımı artıramıyorum  :'( sadece 1 masastü oluyor. küpü kullanamıyorum. lütfen yardım

hitokiri

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

paketi kur daha sonra ccsm
komutuyla ayar yöneticisini aç,
genel seçeneklerden desktop size kısmına gel ve yatay sanal boyut alanı değerini 4 yap ;
sonrasında , küpü döndür ve masaüstü küpü eklentilerini aktif hâle getir ,
başka bi sorunun olursa aramaktan çekinme :) > http://www.google.com/cse?cx=003875676770341328201%3Anwmzkg3ahh4&ie=UTF-8&q=&sa=Ara&siteurl=forum.ubuntu-tr.net%2Findex.php

ironic

Paneledeki çalışma alanlarını gösteren uygulamacıktan da masaüstü sayısı ayarlanabiliyor. Bölümün sabit başlığında küp nasıl yapılır anlatılıyor.

qunti

Bendede ona yakın bir problem var, gereksiz bir başlık açmayayım dedim. Küp eklentisi dahil herşeyi yaptım ama ne zaman küp eklentisini seçsem masaustu sayım 2yi geçmiyor, işin komik tarafı ben masaüstü sayısını arttırıyorum ve bunu görsel olarak sağ alt köşede görüyorum ama işleve geçince sadece 2 tane oluyor , masaüstü duvarını etkinleştirince sorun olmuyor istediğim kadar açabiliyorum. sorun nedir acaba?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2010 - 17:09:41

Yanlış tarafa açmişim yeni panelleri çözdüm :P yan yana 4 tane açılması gerekiyomuş ama çok kötü oldu küp resimlerdeki gibi olmadı yani :P.