yardım kaynaklarındaki yetersizlikler

Başlatan ceruti, 31 Aralık 2009 - 13:35:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceruti

merhabalar arkadaşlar, daha bir kaç günlük ubuntu kullanıcısıyım,şu ana  kadarki izlenimlerim,diğer linux sistemlerine göre ubuntunun tabiki bana göre daha  iyi olması(performans,görsellik,kullanım kolaylığı vs).yalnız diğerleri  gibi yardım kaynaklarınızda yetersizlikler var.örnek verecek olursam,ben ubuntunun en son sürümünü indirdim ve yükledim.tema yüklemek istedim ama başaramadım,wikiye başvurdum orda zannedersem önceki sürümler için açıklamalar var.Menü >> Sistem >> Yönetim >> Giriş Penceresi
benim ubuntuda giriş penceresini bulamadım.bende foruma üye oldum burada da bir çözüm bulamadım.sakın yanlış anlamayın kimseyi sert bir şekilde eleştirmiyorum,sonuçta tema o kadarda önemli bir şey değil.burda değinmek istediğim,artık microsoft gibi kartelci oluşumlardan kurtulup linux sistemine  tamamen geçmek istiyorum. geçerkende çevremdekilere linux özgürlüğünü tanıtmak ve yaymak.bu işin içindeki insanlar mecbur değil ve tamamen gönüllü bir hareket ama bu işe giriyorsak,sorunların ve hataların çözümlerini beraberce bulmak zorundayız.buda gündemi yakından takip etmekle geçiyor.bu konuya dikkat edilirse çok sevinirim.bu arada başınızıda ağrıttım  :) kusura bakmayın,sevgiyle kalın

sema

Hoşgeldiniz @ceruti.. Haklısınız tabi ki.

http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=100

Buradan istediğiniz temayı yükleyin. Sonra masaüstünü sağ tıklayıp Tema kısmına gelin. Kur butonuna tıklayıp indirdiğiniz temayı gösterin. Sonra da kurmuş olduğunuz temayı seçersiniz. Kolay gelsin..
susema

zeitgeist

@ceruti,

Ubuntu Microsoft'tan farklı olarak her 6 ayda bir yeni sürüm çıkarıyor. Dolayısıyla her yeni sürümle gelen temel değişiklikleri gözeterek güncellemek göründüğü kadar dolay değil. Yine de, bence bu konuda Türkiye Ubuntu topluluğu olarak hayli başarılıyız.

Tema kurulumundan bahsedilmiş zaten, eğer gdm giriş ekranını nasıl değiştirileceğini soruyorsan onunla ilgili güncel başlıklardan biri de bu.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ceruti

öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum...

Alıntı yapılan: semagkyz - 31 Aralık 2009 - 13:54:02

Hoşgeldiniz @ceruti.. Haklısınız tabi ki.

http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=100

Buradan istediğiniz temayı yükleyin. Sonra masaüstünü sağ tıklayıp Tema kısmına gelin. Kur butonuna tıklayıp indirdiğiniz temayı gösterin. Sonra da kurmuş olduğunuz temayı seçersiniz. Kolay gelsin..
yazdığınız siteden temaları indiriyorum,teşekkürler

Alıntı yapılan: zeitgeist - 31 Aralık 2009 - 14:00:02
@ceruti,

Ubuntu Microsoft'tan farklı olarak her 6 ayda bir yeni sürüm çıkarıyor. Dolayısıyla her yeni sürümle gelen temel değişiklikleri gözeterek güncellemek göründüğü kadar dolay değil. Yine de, bence bu konuda Türkiye Ubuntu topluluğu olarak hayli başarılıyız.

Tema kurulumundan bahsedilmiş zaten, eğer gdm giriş ekranını nasıl değiştirileceğini soruyorsan onunla ilgili güncel başlıklardan biri de bu.

ubuntunun 6 ayda bir yenilenmesi hakkında bir bilgim yoktu,öyleyse gerçekten dediğiniz gibi kolay değil...

sema

@ceruti ne demek. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize..
susema