Kubuntu'yu Nasıl Türkçe Yapabilirim?

Başlatan Dilmacoglu, 20 Ekim 2009 - 15:56:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dilmacoglu

Arkadaşlar Linuxta daha çok yeniyim kurulum aşamasında Türkçeyi seçmeme rağmen sistem tamamen ingilizce bunu nasıl Türkçe yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Alıntı Yap

Malik

Kurarken internet kablon takılı değil miydi? Sistem>yönetim>dil desteğinden kurabilirsin sanırım.

Ek: Hiç kubuntu kullanmadım gnomeye göre söyledim. Az önce dikkat etmemişim. Ama kubuntuda da benzer bir şey olmalı diye düşünüyorum.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

haliltnz

System settings-Regional & Language buradan kurabilirsin daha sonra sistem dili olarak seçmen gerekiyor.

localhost

KControlCenter(System Settings>Reginonal&Language den dili türkce yapabilirsin.

Bunun icin ilk önce Kpackagekit den Türkce dil paketlerini kurmalisin.

Not: Resimler Alintidir.
Linux LPIC1 - MCSA

Dilmacoglu

Dediklerinizi yaptım Türkçe dilini seçtim fakat bilgisayarı yeniden başlatıyorum değişen bir şey olmuyor?

haliltnz

Bende İngilizce kullanıyordum biraz önce Türkçeyi denedim sorun çıkmadı. Yeni dil eklediğinizde dil paketlerini indirip kuruyor. Listeye Türkçeyi ekleyip sistem dilinide Türkçe olarak seçtiğinizde değişmesi lazım.

zeitgeist

Şu başlıktan da yararlanabilirsin.

Konuyu ilgili bölüme taşıyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles