video convert

Başlatan Farklı, 20 Eylül 2009 - 11:14:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Farklı

ubuntuda video convert programı lazım pardusta Multi Medya Converter diye bir şey vardı (Resim http://img406.imageshack.us/img406/9922/converterbs9.jpg )  ubuntuda bulamadım yardımlarınızı bekliyorum

By Axamcı -  vBulletin Ubuntu Teması Burada Ubuntucu oldum:D
Meraklısına ücretsiz verebilrim

Yiğit Ateş

Avidemux. Forumda arama yaparsan karşına daha detaylı sonuçlar çıkacaktır.

simislov

Alıntı yapılan: Farklı - 20 Eylül 2009 - 11:14:08
ubuntuda video convert programı lazım pardusta Multi Medya Converter diye bir şey vardı

author,

DeVeDe'yi öneririm.

Yazılımı kurmak için Synaptic'i açınız ve ara kısmına devede yazınız. Sonra kurulumunu yapınız.

Kurulumdan sonra, Uygulamalar>Ses ve Video>DeVeDe yolunu izleyerek yazılımı çalıştırabilirsiniz.

Son olarak Sudo Dergisinin Haziran 2009 tarihli 8. sayısında, DeVeDe'nin ayrıntılı tanıtımı yapılmıştır.

Burayı incelemenizi öneririm. Saygılar.
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

Farklı

teşekkürler arkadaşlar ama
Alıntı yapılan: samurai - 20 Eylül 2009 - 11:28:13
Avidemux. Forumda arama yaparsan karşına daha detaylı sonuçlar çıkacaktır.
Alıntı Yap
Avidemux  bir video düzenleme yazılımıdır. Basit kesme, filtreleme, ve çevirme işlemlerini kolaylıkla yapmanız için tasarlanmıştır. AVI, MPEG, MP4, ASF gibi en temel türlerin yanında çok fazla sayıda dosya tipini destekler.

Avidemux, VirtualDub benzeri bir video editörüdür fakat aynı zamanda VCD/SVCD/DVD mpg dosyalarını da dönüştürebilmektedir.

Alıntı yapılan: simislov - 20 Eylül 2009 - 12:49:48
Alıntı yapılan: Farklı - 20 Eylül 2009 - 11:14:08
ubuntuda video convert programı lazım pardusta Multi Medya Converter diye bir şey vardı

author,

DeVeDe'yi öneririm.

Yazılımı kurmak için Synaptic'i açınız ve ara kısmına devede yazınız. Sonra kurulumunu yapınız.

Kurulumdan sonra, Uygulamalar>Ses ve Video>DeVeDe yolunu izleyerek yazılımı çalıştırabilirsiniz.

Son olarak Sudo Dergisinin Haziran 2009 tarihli 8. sayısında, DeVeDe'nin ayrıntılı tanıtımı yapılmıştır.

Burayı incelemenizi öneririm. Saygılar.

üzgünümki sudo dergisinide buldum inceledim convertin csi dahi yok bu programda gördüğüm kadarıyla

_____
derdime bir çare

simislov

Alıntı yapılan: Farklı - 20 Eylül 2009 - 14:30:47
üzgünümki sudo dergisinide buldum inceledim convertin csi dahi yok bu programda gördüğüm kadarıyla
derdime bir çare

Farklı,

DeVeDe'yi epeydir kullanmaktayım.

Her türlü video biçimini DeVeDe aracılığıyla, sorunsuz olarak, avi ve mpeg'e dönüştürebiliyorum.

Ayrıca dönüştürme işlemi görüntü kalitesinden fazla kayıp vermeden yapılmaktadır.

Tercih sizin, saygılar.  

Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

xwes

Sadece format çevirme amaçli olarak bunlar var:
Winff, hyper converter, konverter
Asil fonksiyonu bu olmasa da format da çevirebilenler:
Kdenlive, avidemux, cinelerra
Wine ile çaliştirabilceginiz:
Format Factory [wine ile tamamen sorunsuz çalişiyor, her turlu formati (resim, video, ses) donuşturur, bedavadir]

Benim tavsiyem: Winff kullanmaniz.

Farklı

Alıntı yapılan: simislov - 20 Eylül 2009 - 15:04:48
Alıntı yapılan: Farklı - 20 Eylül 2009 - 14:30:47
derdime bir çare

Farklı,

DeVeDe'yi epeydir kullanmaktayım.

Her türlü video biçimini DeVeDe aracılığıyla, sorunsuz olarak, avi ve mpeg'e dönüştürebiliyorum.

Ayrıca dönüştürme işlemi görüntü kalitesinden fazla kayıp vermeden yapılmaktadır.

Tercih sizin, saygılar.  

videoları cd platformuna taşıyorsunuz siz sanırım benim amacım elimde avi uzantılı bir klip var ben bunu 3gp formatına çevirip cep telefonuma atacam yapıyormu bu program bunu =?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

MC_MaCESte

kesinlikle önerebileceğim bir Converter "mobile video converter"  çok hızlı kullanışı ve arayüzü  kolay ver her isteğe cevap verebilecek bir program site http://ffmpeg.org istersen bir dene
Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten,
affet senden habersiz aldığım her nefesten...

raspacı

Alıntı yapılan: MC_MaCESte - 17 Ekim 2009 - 13:09:19
kesinlikle önerebileceğim bir Converter "mobile video converter"  çok hızlı kullanışı ve arayüzü  kolay ver her isteğe cevap verebilecek bir program site http://ffmpeg.org istersen bir dene

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=8295.0    anlatımını da ben vereyim.(Düzenleme benimki mobile media convertor imiş farklı yani ama hemen her formatı destekliyor)
Bu arada bytan'ın verdiği ilk linkteki program ile nautilus içinde dosyalara sağ tıklayıp dönüştürme yapabiliyorsunuz: hem de resim, müzik, video ve hatta text dosyalarına:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=11807.0
nereye gidersen git kendini de götürürsün.