Cep Telefonundan kaydedilen .amr uzantılı ses dönüşümü

Başlatan raspacı, 14 Nisan 2009 - 17:58:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raspacı

Başlığı yanlış yere açmış olabilirim. Şimdiden özür dilerim öyleyse. Ses ve video gibi bir yer yok galiba. Müzik var ama; ya da ben dikkatsizlik ediyorum. Bugün bir arkadaşım işiyle ilgili cep telefonundan kaydedilmiş amr uzantılı bir ses dosyasını ubuntu üzerinde çözmek (gazeteci windows kullanmıyorlar) için , benden yardım istedi. Ben de ubuntu forumlarında aradım. Konsol tabanlı bir program önerilmişti, cep telefonundan kaydedilmiş videolar için. Denedim ama amr uzantılı dosyaları ogg ya da mp3 e çeviremedi. Eksik paketleri sıraladı onları da kurdum ama yine olmadı ya da ben beceremedim. Sonunda google aramasıyla :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=174215
Sitesinden çözümü buldum. Burada bir link var. Linkteki program portabıl bir dönüştürücü. Tek yapılması gereken sıkıştırılmış dosyayı açıp içindeki mobilemediaconverter dosyasına çift tıklamak. Kurulum filan istemiyor. İstediğiniz dosyayı bir diğer formata dönüştürüyor. Ben amr denedim ama içindeki seçeneklerde video ve flash formatlarını da desteklediğini görüyoruz. Son olarak program şu linkten direk indirilebiliyor:
http://www.miksoft.net/products/mmc-lin.tar.gz
Not: Sanırım yazılım sunumları daha iyi bir yer olacaktı:)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kahraman masa esat

empax

Cok tesekkurler. Bol donusturne secenegi sunuyor. Gercekten cok isime yarati  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

yakusha

paket yöneticisinden soundconverter diye arattığımda çıkan program amr uzantısını da mp3 e çevirmeyi başardı... başka programa ihtiyaç yok gibi.
Artık bu forumu kullanmıyor.

raspacı

2 yıl geçmiş aradan bu durumda soundconverter denenebilir. Ben halen yukarıdakini kullanıyorum. :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.