Ati mi Nvidia mı?

Başlatan kaansef, 10 Temmuz 2009 - 16:23:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Arkadaşlar ekran kartı alıcam.Siz Ati mi Nvidia mı önerirsiniz?
# 28065

utdmr

ATI son zamanlarda iyi adımlar atmaya başlasa da. Linux'ta uyumluluk sorunlarını neredeyse hiç yaşatmayan Nvidia'yı kesinlikle öneririm.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Yusuff

Ben de bir ara araştırdım genelde nVidia diyorlar. Zaten Linux için sorunsuz olanı da o
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

localhost

ATI kullaniyorum. Windows`ta oyun filan oynuyorsaniz ATI. Sadece Linux kullaniyorsaniz Nvidia. Gerci ben linuxte bu güne kadar ATI kartini hep tanittim :)
Linux LPIC1 - MCSA

aynshtein

Kesinlikle Nvidia. ATI hala oturmuş yapıda değil. Sürekli yeni modeller çıkarma çabasından mıdır bilemiyorum ama eski modellerinde sıklıkla sorun çıkarıyor. Özellikle AMD ile birleşmesinden sonra Intel işlemcili sistemlerde sorunlar çıkarmaya başladı. Video düzenleme, grafik işleme ya da 3d ile uğraşanların neredeyse tamamının ilk tercihi Nvidia. Oyun oynayanların büyük çoğunluğu da seçme şansına ve maddi olanaklara sahip olduğunda Nvidia'yı tercih ediyorlar...

İlave: Linux üzerinde Nvidia sürücüleri (hem 32bit hem 64bit) rahatlıkla bulunabildiği ve sorunsuzca kurulabildiği için, benim şahsi tercihim de Nvidia'dan yana. Dizüstü bilgisayarımda Geforce 9650m GT kullanıyorum ve oldukça memnunum...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

berkan402

yıllardır nvidia kullanıyorum tek sorun çıkmamıştır..bundan sonra da nvidia kullanacağım..

ebubekirs

Linux için tercih hangi yönde olmalı? sorusunun cevabı nvidia olur, linux ile sorunsuz çalışma oranı ati'ye göre daha yüksek olduğu için. Performans yönünden ise ekran kartından beklentileriniz tercihinizi belirler.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Khan

Bence Nvidia her yönden iyidir. Ancak daha pahalıdır.

maxxblade

2004'ten beri geforce 5200 kullanıyorum ve ekran ile hiçbir sorunum olmadı :D
Nvidia diyorum,
bende ekran kartını değiştireceğim,
GeForce 8400/8600 veya 8800 alacağım ama karar veremedim...