30 kanal buluyor ubuntu+saa7134+turksat(turkiyeden)güncel channel.dvb

Başlatan oggo, 08 Temmuz 2009 - 14:04:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oggo

slm,

uzun ugrasdan sonra saa7134 görüntü ve ses aliyorum.
fakat güncel turksat channel.dvb ile turksat dosyasi ile sade 30 tv kanali buluyor.
sorun nerd bi fikri olan varmi. 5 gece gün ugrasiyorum. yardimlariniz icin simdiden tesekür ederim.

Gimp Uzmanı

Siz büyük ihtimalle SkyStar2 kullanıyorsunuz. Bu kadar az kanal bulması çok doğal. Kanal listesini sizin elle düzenlemeniz lazım. Buda çok kolay. Kullanıcı dizininde kaffeine klasörü içindeki dosyayı düzenlemeniz lazım. Şu anda çanak anten kablosu bağlı değil. Yoksa size daha ayrıntılı anlatabilirdim. Size önerim en güncel progdvb kanal listesini internetten bulun ve bunu kaffeineye uyarlayın. Sonra bu dosyayı paylaşın. Herkese faydası olsun.

oggo

.exe dosyalarini acamiyorum. progdvb dosyalari öyle. elimde güncel channel.dvb ve turksat dosyasi mevcut fakat ekleyemiyorum kabul etmiyor.
baska ülkelerin ubuntu sayfaladrinda oluyor burda olmuyor. isteyenlere mailede gönderebilirim.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: oggo - 08 Temmuz 2009 - 16:41:18
.exe dosyalarini acamiyorum. progdvb dosyalari öyle. elimde güncel channel.dvb ve turksat dosyasi mevcut fakat ekleyemiyorum kabul etmiyor.
baska ülkelerin ubuntu sayfaladrinda oluyor burda olmuyor. isteyenlere mailede gönderebilirim.

Exe dosyasını açmaycaksınız. Sadece kanal listesini elle düzenleyeceksiniz veya frekansları tam hatırlamıyorum.

eorkun

güzel arkadaşım siz ubuntuda progdvb mi kullanmaya çalışıyorsunuz.? yoksa kullandığınız dvb kartı nedir? (örneğin skystar2 vb.) kullandığınız ama çözemediğiniz program nedir? (kaffeine vb.)