11.04 Ekran boş

Başlatan kriptoman, 09 Mayıs 2011 - 09:40:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kriptoman

bunu onun için sormadım sadece bu kadar download normalmi diye sordum zaten 6 dan aşağı indiğim yok :)
deniyorum tekrar

sema

Biraz fazla gibi geldi bana ama söylediğim gibi pek emin değilim, bilen biri söyleyecektir.
susema

decent

@kriptoman,
CD ile başlatırken daha önce yaptığımız gibi şu satırı ekleyerek çalıştırmayı deneyebilir misin?
nomodeset xforcevesa acpi=off

kriptoman

bunu cd ile başlatırken nereye yazacam :-[

kriptoman

susema olmadı
decent olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mayıs 2011 - 03:54:09

bu arada decent e ye basınca bişey olmadı tab tuşuna basınca satır geldi oranın sonuna yazdım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mayıs 2011 - 03:55:27

bisaniye yeniden başlattım ve mint bişeyleri check ediyooooooooo

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mayıs 2011 - 04:02:11

hata bulamadı
ben check the integrity of the cd demiştim
onun için yaptı yaaaa bu işlemi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mayıs 2011 - 04:03:23

yok abiler bu iş olmayacak galiba
10.04 yolu göründü bana

eribol

CD ile başlatırken e tuşuna basmanıza gerek yok. F6 ya basın gelen seçeneklerden nomodeseti seçin.

kriptoman

eribol mint te bunlar olmuyo natty de de denemediğimiz yol kalmadı sanırsam yine üstadlar bilir ama

bytan

Benzer bir sorun ubuntuforums üzerinde de varmış:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1750523

Alttaki komutun çıktısında;

/usr/lib/nux/unity_support_test -p

Tüm değerler yes olarak işaretlendiğinde ccsm'nin kurulu olup olmadığına bakıp

dpkg -l | grep compizconfig-settings-manager

Şayet kuruluysa ccsm'yi açarak "Ubuntu  Unity Plugin" in etkinleştirilip etkinleştirilmediğine bakabilir misin?

Ayrıca cd'lerini yazarken mümkünse en düşük hızla yazdır.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kriptoman

arkadaşlar bir süre 11.04 kurma çalışmalarına ara vermem gerekiyor makineye ihtiyacım var.  ilginize teşekkür ederim

dndd

Konu hortlattım kusura bakmayın yıllar sonra aynı problemle iki gündür uğraşıyorum internette ararken bu konuya denk geldim burda çözüm yok ama ben çözümü yazayım aynı dertten muzdarip olan olursa belki faydam olur
eski masaüstü pc ye mint ve lubuntu denedim ekran yarım
ve boş,  menü ve alt çubuk yok yani ekranda sadece duvar kağıdı ve fare imleci var
Sorunun çözümüne gelirsek
Alt F2 yapıp cinnamon-control-center yazıp ayarları açıp ekran ayarlarına giriyoruz çift ekran görüyor makine ekranlardan birini kapatıyoruz bu kadar
Eğer cinnamon-control-center açılmazsa  gnome-control-center deneyin veya system settings,  cinnamon-settings gnome-system-monitor deneyebilirsiniz veya bilemiyorum kullandığınız sürüme göre değişebilir en iyisi kurulum cd\usb nizi başka bilgisayarda açıp system monitöründen ayarlar programınızın adını öğrenin

Mint 18.3 kde kurdum bunda başlat menüsü direk ekrana geldi fakat laptop monitörü diye gördüğü ikinci monitörü sağ tarafa ayarlamış system settings yazıp çalıştırınca ayarlar sağa kayıyor görünmüyor bir kaç kere aç kapa yapınca ayarlar ekrana geldi ordan ekran ayarlarına girip ikinci monitörün enable işaretini kaldırınca düzeldi

İşin garip tarafı makine masaüstü pc ekran kartı onboardtek çıkışlı yani tek lcd takabililorum çeşitli linux sürümlerini denedim hepsi bilgisayarı lahtop olarak görüp iki ekran tanımlıyor

decent

@dndd,
Katkı ve çözüm için teşekkür ederim.