11.04 Ekran boş

Başlatan kriptoman, 09 Mayıs 2011 - 09:40:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kriptoman

uçbirimi nerede ve nasıl açarsam açayım komuttan sonra birsaniyede masaüstü kayboluyor kodları alamıyorum bu komutun sonuçlarını otomatik olarak herhangi bir metin dosyasına kaydetmenin yolu varmı acaba

decent

@kriptoman,
Sistemi CD den başlatıp masaüstüne gelebilir misin ?
O şekilde normal açılabiliyorsa, Ubuntu' yu baştan kurup Synaptic paket yöneticisindeki Nvidia paketlerini yüklemek düşüncesindeyim.

kriptoman

daha önce denemiştim ve siyah ekranda kalmıştı ama tekrar deneyebilirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mayıs 2011 - 23:58:21

yine aynı açılışta gelen sesten sonra yaklaşık 5-6 dakikadır ekran siyah fare hareket ediyor cd okuma durdu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mayıs 2011 - 00:00:56

peki yine de atiyi kaldırım direkt nvidiayı kursak yada nebiliim hani her karta uyacak bi driver falan yokmu :(
üretiyorum işte

heartsmagic

@kriptoman, @susema'nın istediği komutu şu şekilde verebilirsin.

unity &> dosya

Fakat bu komutu eğer başka bir işletim sistemine ait ortak bölümün varsa oraya kayıt ettir, böylece buraya da rahat aktarırsın. Mesela:

unity &> /media/windows/dosya
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kriptoman

dosya boş olarak oluşuyor içinde hiçbirşey yok
ama dosyasız kod yazdığımda geçen kodlar dosyalı yazdığımda gelmiyor ve yinede masaüstü kayboluyor

decent

Alıntı yapılan: kriptoman - 12 Mayıs 2011 - 23:46:57
daha önce denemiştim ve siyah ekranda kalmıştı ama tekrar deneyebilirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mayıs 2011 - 23:58:21

yine aynı açılışta gelen sesten sonra yaklaşık 5-6 dakikadır ekran siyah fare hareket ediyor cd okuma durdu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mayıs 2011 - 00:00:56

peki yine de atiyi kaldırım direkt nvidiayı kursak yada nebiliim hani her karta uyacak bi driver falan yokmu :(
üretiyorum işte

Ben en başa dönüp CD den şüphe etmeye başladım, elimizdeki CD ileolmuyorsa ve kurulumu ayağa kaldırmak için sürekli uğraşmak yerine;
http://blog.linuxmint.com/?p=1752 adresinden istediğin bir CD kalıbını indirip en düşük hızda (8x veya 16x) yazma şansın var mı?

kriptoman

elimde 2 tane 64 bitlik 1 tane 32 bitlik cd var ve üçü ilede en az 3 er kez denedim
yine deneyebilirim sorun değil ama evden yapamam malum kota olayı yarın artık

decent buradan bişey yazmıştım atiden indirdiğim dosyanın özelliğini değiştirdiğim ekran seninekranından farklı fazladan sekmeler var demiştim sebebi nedir

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mayıs 2011 - 00:32:46

bu arada elimdeki cdleri max hızda yazmıştım bundanda olabilirmi sorun

decent

Alıntı yapılan: kriptoman - 13 Mayıs 2011 - 00:31:10
elimde 2 tane 64 bitlik 1 tane 32 bitlik cd var ve üçü ilede en az 3 er kez denedim
yine deneyebilirim sorun değil ama evden yapamam malum kota olayı yarın artık

decent buradan bişey yazmıştım atiden indirdiğim dosyanın özelliğini değiştirdiğim ekran seninekranından farklı fazladan sekmeler var demiştim sebebi nedir

Herhangi bir sebep gelmiyor aklıma..

CD yazmadan önce indirilen ISO dosyasında MD5 kontrolü yapmak işimizi sağlamlaştırır:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26963.0.html

kriptoman

elimdekiler (işyerindeki makinede) için yapacam bu kontrolü birde bahsettiğiniz siteden indirip deneyecem

Saavedro

Alıntı yapılan: kriptoman - 10 Mayıs 2011 - 01:28:16
sudo apt-get install fglrx
bu kodu çalıştırdım decent
buarada etc/default/grub dosyası ise bahsedilen grub satırı

GRUB_DEFAULT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true
GRUB_TIMEOUT=10
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""
acpi=off

şeklinde de değişikliği yaptım  ama maalesef yine olmadı
Burada acpi=off yazdığınız yer yanlış sanki.
GRUB_DEFAULT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true
GRUB_TIMEOUT=10
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="acpi=off quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

Sonra sudo update grub

kriptoman

o ilk yazdığım yerdi sonra bir arkadaş da yanlış olabilir demişti düzelttim splashınsonuna almıştım
senin dediğin yerede yazdım yine olmadı

sema

Şunun çıktısı ne, arada - olacaktı, gözden kaçmış olmalı, belki de düzeltmişsinizdir gerçi:

sudo update-grub
susema

kriptoman

skynet@skynet:~$ sudo update-grub
[sudo] password for skynet:
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.38-8-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.38-8-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
done
skynet@skynet:~$

sema

Alıntı yapılan: kriptoman - 13 Mayıs 2011 - 00:31:10
bu arada elimdeki cdleri max hızda yazmıştım bundanda olabilirmi sorun

Bu kısmı kaçırmışım, sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. İsterseniz baştan kurabilirsiniz denildiği üzere. Ya da Sinaptik'ten eksik olduğu düşünülen paketler yeniden yüklenebilir, Unity gibi.
susema

kriptoman

yarın yeni iso indirip minimum hızla yazdırıp deneyeceğim
ama bu gecelik bu kadar :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mayıs 2011 - 11:44:56

decent bitane indirdim ve md5 kontrolünde farklı bir numara çıktı
şimdi bitane daha indirecem oda uymazsa boşuna beklemiş olacam senin indirdiğin linki direkt alsam ben

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mayıs 2011 - 11:56:33

özür dilerim sitede yukarıda verilen kod ile aynıymış sonradan gördüm
ama senin ilgili konuda verdiğin sitedeki kodlardan farklı sorun olmaz heralde

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mayıs 2011 - 13:41:44

decent dediğin siteden 32 ve 64 bitlik ikitane iso indirdim 16 x ile yazdım yalnız kurulum ekranında boot şeklini seçip veya kendiliğinden otomatik başlattığımda her iki cd de bir süre sonra siyah ekran da kalıyor fare imleci yuvarlanıp duruyor

ne iş anlamadım

heartsmagic

Kuruluma geçmeden önce F6 ile seçeneklere gelip nomodeset seçeneğini işaretlediğinde durum değişiyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kriptoman

yine bir değişiklik yok heartsmagic

sema

F6 seçeneklerinden nolapic ve noapic'i (nomodeset de dahil olabilir) işaretlediğinde değişen bir şeyler var mı?
susema

decent

Mint ile açıp masaüstüne gelebilir misin ?

kriptoman

sadece nomodeset i işaretledim diğerlerine dokunmadım birde acpi=off durumdaydı
bu arada mint hiç açılmıyor
boot ekranından (yani yükle seçeneğinden) sonra yaklaşık 10-15 dk içerisinde cd duruyor ve siyah ekranda kalıyor

decent

Makina sanki inatla 11.10 sürümünü bekliyor.

kriptoman

10.04 te kablosuz mause klavye sorunum vardı klavyeden herhangi bir tuşa basana kadar farenin sol tuşu çalışıyordu klavyeden bir tuşa basılınca farenin sol tusu çalışmaz oluyordu ek bir paketle sorunu halletmiştim ve kullanıyodum sonra 10.10 çıktı aynı sorun onda da çıktı ve 10.10 da haledemedim ve 10.04 e geri döndüm
belki dedim 11.04 te düzelmiştir ama bu seferde bu sorun çıktı. hadi 2d ile kullanmaya razı oldum diyelim bu seferde kablosuz mouse daha doğrusu usb ye takılan her mouse için hız sorunu çıktı bu soruna baktım forumda 2010 yılında aynı sorun yazılmış ama çözüm ile ilgili bir sonuç yok bu yüzden de 10.04 e dönebilirim takiiiii 11.10 çıkana kadar tabii onda da çözülürse :(

sema

@kriptoman, benim dediklerimi de işaretleyip bir dener misiniz?
susema

kriptoman

önce bişey soriim benim internet kotalı 4 gb son biraz önceki kurulumda 3.60 iken kota kurulum bitti 3.97 oldu kurulum esnasında bu kadar download normalmi
güncelleştirmeleri kurulum esnasında indir diyorum tabii bu arada

sema

Kotalıysa her ihtimale karşın güncelleştirmeleri kurulum esnasında indirmeyin, hatta bu bir dizüstü iste evde kurulum yapıp, internet kafeden ya da okuldan ya da ev dışında herhangi bir yerden yapın güncelleştirmeleri ya da beni ilgilendirmez :P Ama ben olsam öyle yapardım sanırım.

Ek: Normaldir herhalde, yani kurulum + güncellemeler için, pek de emin değilim, hiç hesaplamadım.
susema