Flash Oynatma Sorunu

Başlatan CodErode, 04 Mayıs 2010 - 11:59:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Arkadaşlar forumda yazan tüm şeyi yapsamda bir türlü flash videoları, oyunları vs. akıcı olarak oynatamıyorum. Bu sorun gerçekten baş ağrıtmaya başladı. Bu sorunu çözmem için ne yada neler yapmam gerekiyor? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Bir de flash sorununu çözmek için her önümüze geleni yükledik :D Bu da etkiler sanırım? Bu flash sorununu çözmek için temiz bir flash player eklentisi kurulumunu anlatabilirseniz çok memnun kalırım...

Sağlıcakla kalın.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2010 - 12:01:53

Bu arada flash banner vs. gibi flash parçacıklar bulunan sitelerdeki flashları gösteriyor. Ama video izlemeye gelince...

ironic

Acemiler için bölümündeki flaş çözümünü denedin mi?

CodErode

ironic

Ekran kartı sürücülerin kurulu mu? Ayrıcakart  Ati mi? Compiz' i kapatıp denedin mi?

CodErode

Kart Ati Radeon

Compiz kullanmadım. Ama masaüstünde sağ tıklayıp görsel efektler kısmından kapattım...

İlginçtir ki compiz i kapatınca sorun çözüldü. Teşekkür ederim. Ama ben compiz kullanmak istesem kullanamayacak mıyım?

ironic

Ati kartlarda ne yazık ki bu tür sorunlar oluyor. Eğer açık kaynak sürücüleri kullanıyorsan ve kartın Ati tarafından halen destekleniyorsa , bir de kendi resmi sürücüleriyle deneyebilirsin. Ati kullanmadığım için çok bilgi sahibi değilim.

CodErode

Bu arada compizle alakası yok. Bir siteden kontrol ediyorum videoları. Başka sitelere girince de aynı sorun oluştu. Compiz'i açtım fark yok.

Ati için bir çözüm baraştırıyorum. Bu arada bilen arkadaşlarda yol gösterirse sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2010 - 16:48:14

Tamamdır arkadaşlar. %90 olarak akıcı olarak oynatabiliyorum. Herkese teşekkür ederim. Kapatabiliriz konuyu.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CodErode

Yapacak birşey olmadığı için bu şekilde idare etmeye çalışıyorum. Ya da yapacak şey varsa ben bilmiyorum. Videoları artık rahat izleyebiliyorum ama ara sıra takılmalar oluyor...

Özelikle tamamen flash ile yapılmış sitelere girdiğim zaman donma, takılma çok oluyor. Bunu çözebilseydik çok iyi olcaktı.

ironic

Öncelikle flaş, Linux sürümü olarak zaten iyi değil. Adobe windows kalitesinde flaş çıkarmıyor. Bence çok da ötesini bekleme. Belki 10.1 rc flaş biraz daha iyi gelebilir. Flaş reklamları mümkün mertebe engelle.. videoları da tam ekran seyretme..

CodErode

Bu Adobe neden linux'a tam destek vermiyor anlamıyorum. Mac için tam destek ama linuxa gelince  ses yok...

Umarım 10.1rc daha iyi olur.

Teşekkürler @ironic.

ironic

rc4 çıkmış. Şansını denemek istersen aşağıdaki iletideki işlemleri uygula.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17322.msg209622.html#msg209622

CodErode

3.kodu uyguladığımda aşağıdaki hatayı aldım.

coderode@ubuntu:~$ tar xvf flashplayer10/flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gztar: flashplayer10/flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gz: open olanaksız: No such file or directory
tar: Hata kurtarılabilir değil: şimdilik çıkılıyor

hitokiri

cd ; wget http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gz
Kodu uygula indirdiğin dosya dizininde olucaktır.
nautilus  $HOME
sağ tık buraya çıkart olarak arşivi aç daha sonra
sudo nautilus /usr/lib/mozilla/plugins/
komutuyla yönetici olarak dosya tarayıcıyı belirtilen dizine açmış olursun , açtığın arşivdeki[ libflashplayer.so ]dosyayı dizine yapıştır.

CodErode

@ironic'in dedikleri bu yapıştırma işlemi ile yapılmış oluyor sanırım. Dediklerini yaptım, bir reset atayım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Mayıs 2010 - 12:49:05

Malesef bir değişiklik yok. :(

ironic

arşivden çıkarma komutunda düzenleme yaparken ufak bir fazlalık kalmış.   :) Şu an tekrar deneyebilirsin, düzenledim.