Harici SSD ye Ubuntu/Kubuntu kurabilirmiyim ?

Başlatan aezeg187, 09 Ağustos 2014 - 00:41:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aezeg187

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Ağustos 2014 - 16:36:22
Bios görüntüm. Üste taşımak için boot option üzerinde Enter a basıyorum çıkan menüden seçim yapıyorum.
Dostum seninkisi eski bios lardan yani en guzellerinden ama simdi bios u guncelleyecem ve boot securty kapatacam ardindan uefi yi leagcy donusturecem bakalim ozaman ne yapacak
Birde aranizda boyle sorun yasayan varmi bilmiyorum ama intel hd grafik cip inin surucunu yukleyince sistem cokuyormus dogrumu ? Bende hd4000 ile gtx660m var sorun yaratacak gibime geliyor malesef
Zaman denilen cesmenin altinda insan oglu yikanirken, unutmamak gerek ALLAH yolunda neyi nasil yapilmasi gerek..

neynefes

Aynı grafik sistemi bende de var bir sıkıntı yaşamadım.  Legacy Aldığınız zaman diski tamamen formatlayıp yeniden sistem kurmanız gerekecek.

aezeg187

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Ağustos 2014 - 16:42:50
Aynı grafik sistemi bende de var bir sıkıntı yaşamadım.  Legacy Aldığınız zaman diski tamamen formatlayıp yeniden sistem kurmanız gerekecek.
Ok ozaman legacy de kapatiyorum hemen peki birsey soracam yanlis hatirlamiyorsam ubuntuyu kurarken disk bicimlendirmelerinde birncil olarak seciyorduk mantiksal degil bazi sitelerde mantiksal secmis bunun bir etkisi varmidir acaba ?
Zaman denilen cesmenin altinda insan oglu yikanirken, unutmamak gerek ALLAH yolunda neyi nasil yapilmasi gerek..

neynefes

aezeg187

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Ağustos 2014 - 16:47:29
O konuda bir bilgim yok
Yinede sagolasin hocam simdi deniyorum bakalim ne olacak bakalim legecy kapayinca direk grub2 geliyor sonrada makina coşuyor:D
Ama bios dan ubuntuyu birinci siraya getirecem update yaptim simdi duzeldi bios
Legacy okadar onemli mi ?

neynefes

İkisi farklı şeyler. Legacy ile en fazla 4 bölüme ayırabilirsiniz hdd'yi. Uefi ise 100 den fazlaydı herhalde. Birde uefi nin daha hızlı boot ettiği söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum. Uefi kurulum yapıldıysa legacy e aldığınızda sistemin açılmaması normal.

aezeg187

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Ağustos 2014 - 16:53:36
İkisi farklı şeyler. Legacy ile en fazla 4 bölüme ayırabilirsiniz hdd'yi. Uefi ise 100 den fazlaydı herhalde. Birde uefi nin daha hızlı boot ettiği söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum. Uefi kurulum yapıldıysa legacy e aldığınızda sistemin açılmaması normal.
Simdi kurulumda grub2 hatasi verdi bende bios dan legacy kapadim uefi acik boot securty kapadim boot etme seceneginide ubuntu usb yaptim simdi birdaha deniyorum bakalim neler olacak busefer ama uefi isini söylediğin iyi oldu hocam birşey daha öğrenmiş olduk :)