JDownloader: RapidShare bağlantılarında modem açıp kapamaya son

Başlatan eren, 14 Ekim 2008 - 00:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

JDownloader RapidShare ve diğer benzeri siteler üzerinden kesintisiz yükleme yapmaya yarayan bir araç. Bu araç sayesinde Rapid üzerinden indirdiğiniz her bölüm için modemi açıp kapamanıza gerek kalmayacak. İstediğiniz bağlantıları programa ekleyin ve sırasıyla JDownloader otomatik olarak yüklesin.

Muadili fazla olmayan güzel bir program. İndirmek ve incelemek için http://jdownloader.org adresine gidebilirsiniz.

Desteklediği siteler: http://jdownloader.org/changes

11.10 üzerinde Unity desteği ile kurmak için:
sudo add-apt-repository ppa:narfss/proyectobs
sudo apt-get update
sudo apt-get install unity-jdownloader

Bu şekilde kurulan JDownloader Unity başlatıcısına yerleşir, indirilen verinin hangi oranda bittiğini gösterir. Kendisini Unity hızlı başlatıcısına Unity-Jdownloader yazarak çalıştırabilirsiniz.

11.10 ve Unity desteği harici kurulum.
Kolay Yoldan kurma ve başlatıcı oluşturma için :

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14402.msg175867.html#msg175867

Masaüstü ikonu oluşturma;

Yol 1 : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4094.msg76417#msg76417
Yol 2 : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4094.msg143980#msg143980
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

We got a badass over here!

foma

Bu işin mantığı nedir?Premium şifresi olmadan rapidshare'den nasıl paralel yada peş peşe dosya indirebilir ki?Kendileri premium hesap alıp programa mı entegre ediyorlar?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

eren

Yok, bazı açıkları kullanıyorlar. Windows içinde bu işi yapan bir sürü program var ancak Linux için yoktu.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ironic

Bilakis ücretsiz kullanıcı kipinde indiriyor.Seri indirme gibi görünen RS'nin yeni aldığı 2 indirme süresi arasındaki (LANET :)) farkı azaltmasıdır.(en fazla 180 küsür saniye denk geldi bana)  Programın kullandığı yol yasaldır. Yeni başlayacak indirmeye bakarsanız bir süre sayımı görürsünüz. ;)

Çağlar

Bu programa router ı tanıtıyorsunuz o reset atıyor anladığım kadarıyla çünkü router tanıtmadan reset test diye bir kısmı var çalışmadı.

ironic

RS'de  ikinci bir indirme yapmak için artık modemi yeniden başlatmaya gerek yok ki. Dediğim gibi o lanet bekleme süresi en fazla 2-3 dakikaya indi. ;) Yazılım, modemle ilgili bir işlem yapmıyor.

Çağlar

Peki bu yazılım size ayrı bana ayrı muamele mi yapıyor :) Bana illa modemi tanıt dedi.

eren

Alıntı yapılan: Çağlar - 14 Ekim 2008 - 01:41:25
Peki bu yazılım size ayrı bana ayrı muamele mi yapıyor :) Bana illa modemi tanıt dedi.

Benden öyle bir şey istemedi.

Çağlar

Alıntı yapılan: Eren - 14 Ekim 2008 - 01:42:05
Alıntı yapılan: Çağlar - 14 Ekim 2008 - 01:41:25

Benden öyle bir şey istemedi.

Kesin bana garezi var :) tanıtmayınca yapıyor mu acaba bi deniyeyim.

eren

Çağlar

Çalıştı çalıştı sıfırladım bi daha denedim devam dediğimde yine çalıştı.

erginemr

Yalnız program adware (reklam içerikli) arkadaşlar. Oldum olası adware programlar beni huylandırmıştır.

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

Alıntı yapılan: erginemr - 14 Ekim 2008 - 12:18:37
Yalnız program adware (reklam içerikli) arkadaşlar. Oldum olası adware programlar beni huylandırmıştır.

Benzeri Windows programlarınında gerçekten işe yarar sürümlerinin büyük kısmında aynı reklam şeridi var. Yazarlar bu yolla biraz para kazanıp programı yazmaya ve gerekli masrafları çıkarmaya çalışıyorlar.

MehmetCan

Böyle bir programın olması beni çok sevindirdi. ne zamandır acı çekiyordum dizi indirmek için bu çok işime yarayabilir teşekkürler:)

eren

tufan scothbrite

Alıntı yapılan: Eren - 14 Ekim 2008 - 21:13:33
Bende Friends'i bununla indirdim.

Eren abi yaramı deştin resmen. Ben 5 ay önce izledim o diziyi. Hala daha onların yokluğunu doldurabilmiş değilim.

eren

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 14 Ekim 2008 - 21:38:05
Alıntı yapılan: Eren - 14 Ekim 2008 - 21:13:33
Bende Friends'i bununla indirdim.

Eren abi yaramı deştin resmen. Ben 5 ay önce izledim o diziyi. Hala daha onların yokluğunu doldurabilmiş değilim.

Dizi benim için önemli değil, yabancı dilimi ve telaffuzumu geliştirmesi benim için yeterli. Ben diziyi eğitim aracı olarak kullanıyorum.

tufan scothbrite

Bilmiyorum kaçıncı sezondasınız ama ilerleyen zamanlarda bana hak vereceksinizdir inanın.

bobincom

arkadaşlar biraz araştırdım ama bulamadım, Bu programı nasıl kurcaz yardımcı olurmusunuz, zip dosyası halinde geldi içinde bir tane jar dosyası var bir de exe. Bu nun kurulumunu nasıl yapcaz..

ironic

Alıntı yapılan: bobincom - 15 Ekim 2008 - 00:42:49
arkadaşlar biraz araştırdım ama bulamadım, Bu programı nasıl kurcaz yardımcı olurmusunuz, zip dosyası halinde geldi içinde bir tane jar dosyası var bir de exe. Bu nun kurulumunu nasıl yapcaz..

Programı linux ortamında hiç kullanmadım. Windows ortamında doğrudan , yükleme yapmadan dosyayı istediğimiz bir yere yapıştırıp kullanıyorduk. Kendisi de özel ayarlar için bir dosya belirliyordu. Sanırım bu da yüklemesiz çalışıyor

bobincom

ironic valla ben bu  işin acemisiyim çözmeye çalşıyorum Linux u ama bu programı nasl kullanırım bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim..

ironic

Alıntı yapılan: bobincom - 15 Ekim 2008 - 01:30:25
ironic valla ben bu  işin acemisiyim çözmeye çalşıyorum Linux u ama bu programı nasl kullanırım bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Programdaki jdownloader simgesine çift tıklar mısınız? Yalnız önce yazılımın dosyasını belgeler veya istediğiniz bir dizine yapıştırın. Çalıştırıldı mı,Dosyasının yeri değişmesi sorun oluşturur. Sitesinden az önce yine kontrol ettim. İndirdiğiniz yazılım 3 ortam için  (winfos, mac, linux) ortak. Yani java tabanlı. Winfos'daki gibi olması lazım.

foma

Alıntı yapılan: bobincom - 15 Ekim 2008 - 00:42:49
sudo java -jar dosya_adı.jar
Böyle olması lazım
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition