arkadaslar su jdownloader nasil ubuntu 9.10 a kurulur bir türlü yapamadim.

Başlatan anten, 06 Aralık 2009 - 14:19:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anten

arkadaslar su jdownloader nasil ubuntu 9.10 a kurulur bir türlü yapamadim.yardim

programi indiriyorum masaüstüne sag tiklayin diyorlar

Yeni Oluştur-> Uygulamaya Bağlantı" kısmını seçiyoruz.

böyle birsey yok ne yapayim yardim

ironic

Kolay şekilde yüklemek için : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13166.msg162708#msg162708

Kısayol oluşturmak için ;

Panele kısayol eklemek için, eklemek istediğin panele sağ tık >> panele ekle >> özel uygulama başlatıcı

Ad kısmına herhangi  bir şey yazabilirsin.

Komut kısmına ise

javar -jar '/home/kullanıcı_adın/.jd/JDownloader.jar'

şeklinde yazacaksın.

Masaüstüne kısayol eklemek için; boş bir yerde sağ tık başlatıcı oluştur yoluyla bir önceki işlemdeki basamakları uygulayacaksın.

miles

Bu program kurulumsuz çalışıyor. Bilgisyarınızda önceden java nın yüklü olması gerek. (Program ekle kaldırdan yapabilirsiniz). Jdownloaderi indirin ve içindeki jdownloader.jar dosyasına ikinci tuşla tıklayın ve "open with Java" seçeneğini seçin. Jdownloaderın başlayacaktır.

anten

arkadaslar bu jdownlaoder jar dosyayi nereden indirebilirim birde bu ikinci tusla tiklamak ne demek anlamadim.

birde jawa programi kurulumu onu nasil kontrol edebilirim

ironic

okan_ubuntu

benim de aynı problemim var her yolu denedim ama olmadı.İşte çıktılar:
okan@AsusX61S:~$ dpkg -l | grep java
ii  java-common                           0.30ubuntu5                                Base of all Java packages
ii  java-wrappers                         0.1.15                                     wrappers for java executables
ii  libcommons-cli-java                   1.1-3ubuntu3                               API for working with the command line argume
ii  libcommons-lang-java                  2.4-4                                      Extension of the java.lang package
ii  liblog4j1.2-java                      1.2.15-4ubuntu1                            Logging library for java
ii  libswt-gtk-3.4-java                   3.4.2-3                                    Standard Widget Toolkit for GTK+ Java librar
ii  sun-java6-bin                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (ar
ii  sun-java6-jre                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (ar
ii  sun-java6-plugin                      6-15-1                                     The Java(TM) Plug-in, Java SE 6
okan@AsusX61S:~$ dpkg -l | grep openjdk
okan@AsusX61S:~$

yanlış nerede :( :-\

o sağ tıklama olayında tıklayınca hiç bir tepki vermiyor.

**eklenen resim, içerdiği uygunsuz sözlerden dolayı silinmiştir.

ironic

Başlatıcıdaki komutta javar olarak yazmışsın. Bu komut, benim verdiğim bağlantıdaki komutlarla yüklenmiş Jdownloader ı başlatır.

java -jar 'home/okan/.jd/JDownloader.jar'

olarak düzenleyip tekrar denermisin.

okan_ubuntu

Anladım ve özür dilerim.Hiç farkında değildim.Ufak bir karşılama programcığıydı.Arkadaşlarla dalgasına hazırlamıştım.senin verdiğin bağlantı da wget komutlu olanı mı diyorsun?Hangisi?

ironic

Alıntı yapılan: ironic - 06 Aralık 2009 - 14:30:11
Kolay şekilde yüklemek için : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13166.msg162708#msg162708

Kısayol oluşturmak için ;

Panele kısayol eklemek için, eklemek istediğin panele sağ tık >> panele ekle >> özel uygulama başlatıcı

Ad kısmına herhangi  bir şey yazabilirsin.

Komut kısmına ise

javar -jar '/home/kullanıcı_adın/.jd/JDownloader.jar'

şeklinde yazacaksın.

Masaüstüne kısayol eklemek için; boş bir yerde sağ tık başlatıcı oluştur yoluyla bir önceki işlemdeki basamakları uygulayacaksın.

heartsmagic

@ironic, sağ olsun iyi niyetiyle anlatmış her şeyi tekrar ancak JDownloader başlığında bunlar en az dört, beş defa zaten anlatılmış durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

okan_ubuntu

onlara da baktım ama bir tane r fazla olunca onu göremedim.wget ile kurulandan başardım.İronic sayesinde.Sağolsun.