Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.4%)
Opera Browser
228 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
425 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 907

xwes

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 20 Aralık 2009 - 03:08:13
@the_grudge, haklıymışsın cidden. google chromium çok daha rahat ve hızlı çalışıyor firefox'dan. kullandığımız bir takım eklentiler için firefox bir köşede duracak elbette ama cidden çok beğendim. teşekkür ederim önerin için ;)
about:config'den birkaç ayar yaptiktan sonra bende firefox chrome kadar (hatta sanirim daha hizli) açiliyor.

Alquimista

@xwes; bir şey fark ettim; esasında chromium, firefox'dan daha fazla bellek tüketiyor toplamda ama chromium'un açtığı her pencereyi farklı bir işlem gibi kullanmasından olsa gerek sekmeler arasında daha rahat çalışıyor. özellikle 10 küsür tane sekme açıkca chromium daha hızlı ama daha fazla bellek tükettiğini görüyorum. bir de chromium'un kendi görev yöneticisi var, bu ayrı bir işlem gibi çalışan her bir sekmeyi ayrı ayrı görevi sonlandır diyerek durdurabiliyoruz diğer sekmeleri kaybetmemiş oluyoruz. avantajları var yani bir kaç noktada.

ama dediğin gibi ayarlamalara gitmedim ben. forumda bu bahsettiğin ayarları anlatan bir başlık gördüm şimdi [Nasil] Firefox 3.5 surumlerini hizlandirmak. adında. bunları deneyip bir bakayım bende. firefox'un eklentileri çok faydalı oluyor, vazgeçemiyoruz da ondan. chromium'u beğendim ama ya bir çok açıdan.

bu arada başlığı siz açmışsınız zaten xwes yeni fark ettim =) öneriler işe yaradı gerçekten gözle görülür bir hız artışı var. teşekkür ederim.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

delphinone

herkes firefox ve opera üzerinde yoğunlaşmış.ama firefox bende çöktü.ve bir kere değil defalrca.yeni bir arayış var bende flock ancak türkçe değil.tek sorun burda.yeterince hızlı

ırmak

Firefox'u bozdum, kaldırdım tekrar kurdum.
Yine bozdum.
Chrome düzgün çalışıyordu, onu da bozdum.
Bir yerde hata yapıyor olmalıyım :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Aralık 2009 - 22:35:13

O hata neyse düzelttim.
Ne yaptığımı ben de tam anlamadım ama 4-5 gündür uğraşıyordum.

ırmak

Opera'ya geçtim, bir süre burada takılacak gibiyim..

Günebakan

İki tarayıcı kullanıyorum. Biri tabiki Firefox diğeri de Arora. Hafif ve işlevsel bir tarayıcıdır...

Fidel

Şimdilik Mozilla Firefox. Ama Opera, Chrome ve Chromium da yükledim geçenlerde. Bir aksilik olmazsa bu dört tarayıcı için bir hız denemesi yapıp sonuçları paylaşacağım.

ırmak

Sonunda aradığım tarayıcıyı buldum.
Midori!
Küçük+hız canavarı+japon kedisi. :D
Bırakmam daha..

Alquimista

Alıntı yapılan: ırmak - 12 Mart 2010 - 18:05:55
Sonunda aradığım tarayıcıyı buldum.
Midori!
Küçük+hız canavarı+japon kedisi. :D
Bırakmam daha..

Google Chrome hataları ve 3-5 pencere açtıktan sonra şuursuzca işlemciyi yorması sebebi ile kabak tadı veriyor bir kaç gündür. Bu Midori'yi indirip deneyeyim ben de şimdi.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

aliorhan

Öncelik olarak google chrome sonrasında ise firefox kullanıyorum.

Alquimista

Ubuntu Karmic 64 bit'de 64 bit flash kullanıyorum. Flash 64 bit'den Memnunum da aslında, bazı ağır animasyonlu flashlarda işlemciyi su gibi tüketmesi dışında. Ama flash 64 bit tarayıcıdan tarayıcıya sıkıntı yaratabiliyor, şöyle ki:

FireFox kullanıyorum eklentileri için sorun yok ama Google Chrome'a nazaran yavaş çalışıyor.

Google Chrome kullanıyorum ama çok sekme kullandığımdan dolayı çalışırken FireFox'dan fazla işlemci tüketmeye başlıyor bir 8-10 sekmeden sonra.

Midori denedim en son, gayet hızlı bir tarayıcı ama siteleri cache olarak algılamasında bir sorun var her sayfa yenilediğimde tüm grafikleri yeniden yüklüyor bu yüzden sayfa açılış hızı program kadar hatta diğer tarayıcılar kadar iyi olmuyor. Bir de bunun yanında flash animasyonların olduğu sayfalarda sorun yaşıyorum zaman zaman tarayıcı kendiliğinden kapanıyor. Son olarak ta Speed Dial kısmına her site eklemeye çalıştığımda yine tarayıcı kendiliğinden kapanıyor.

Netice de Google Chrome diyorum son olarak ve daha da gelişmesini ümitle bekliyorum.

xrhymer

Şimdi bir baktım da gerçekten Firefox ezmiş geçmiş diğer tarayıcıları. Benim tarayıcım ne de olsa. :P
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

xwes

Alıntı yapılan: xrhymer - 20 Mart 2010 - 18:43:43
Şimdi bir baktım da gerçekten Firefox ezmiş geçmiş diğer tarayıcıları. Benim tarayıcım ne de olsa. :P
Çünkü firefox candır  :D

ozelgoktug

Ne kadar Firefox dan alıntılar yapmış da olsa Google Chrome tabiki.. firefox ile arasındaki hız farkı gerçekten hissedilir düzeyde..

Fidel

Alıntı yapılan: ozelgoktug - 01 Nisan 2010 - 18:27:55
Ne kadar Firefox dan alıntılar yapmış da olsa Google Chrome * tabi ki.. firefox ile arasındaki hız farkı gerçekten hissedilir düzeyde..
Aynen.

Ali Hakkı

Midori kullanıyorum. İşlemcim Celeron(R) 2.00GHz. 512 MB Ram olmasına rağmen sayfa açılışları hızlı gerçekten. Kendi b.sayarım için Firefox ile Opera'nın birleşimini buldum açıkçası. Zorunluluktan iki tarayıcıyı da kullanmak durumunda kalıyordum. Mesela, Opera ile Hotmail hesabımı nedense görüntüleyemiyorum. Firefox ile açıyordum hep. Şimdi tarayıcı değiştirmeden tüm e-postalarıma bakabiliyorum. Firefox çok sık olarak çöküyordu. Windows kullanırken de öyleydi gerçi. Ama Midori bende sadece Gmail oturumu kapat dediğimde çöküyor. Onun dışında sorun yok. Flash kurulumu yapmadım Firefox'ta vardı ve zannedersem kurulu olanı buldu. Reklam engelleme, speed dial, sekmelere ayrı renk verebilme, gizli gezinme, klavye kısayolları, (kullanmıyorum gerçi ama) Mouse Gestures denilen fare hareketleri ile gezinme eklentileri var.

ırmak

Alıntı yapılan: Ali Hakkı - 07 Nisan 2010 - 21:12:32
Midori kullanıyorum. İşlemcim Celeron(R) 2.00GHz. 512 MB Ram olmasına rağmen sayfa açılışları hızlı gerçekten. Kendi b.sayarım için Firefox ile Opera'nın birleşimini buldum açıkçası. Zorunluluktan iki tarayıcıyı da kullanmak durumunda kalıyordum. Mesela, Opera ile Hotmail hesabımı nedense görüntüleyemiyorum. Firefox ile açıyordum hep. Şimdi tarayıcı değiştirmeden tüm e-postalarıma bakabiliyorum. Firefox çok sık olarak çöküyordu. Windows kullanırken de öyleydi gerçi. Ama Midori bende sadece Gmail oturumu kapat dediğimde çöküyor. Onun dışında sorun yok. Flash kurulumu yapmadım Firefox'ta vardı ve zannedersem kurulu olanı buldu. Reklam engelleme, speed dial, sekmelere ayrı renk verebilme, gizli gezinme, klavye kısayolları, (kullanmıyorum gerçi ama) Mouse Gestures denilen fare hareketleri ile gezinme eklentileri var.

Midori kullanan yeni isimler gördükçe programı kendim yazmış gibi seviniyorum.
For green! ;)

karapece

geçen haftaya kadar firefox diyordum chromium ile tanışana kadar!
bendenim donanımında gayet hızlı ve fazlasıyla yetiyor.

asicok

Ubuntuda firefox çok iyi hemde windows,pardus daki diğer taracılardanda(belkide uyum) .Ama henüz opera gibi değil ama operada firefox gibi kararlı değil deme deneyenler bilir. :D
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

zipco

Alıntı yapılan: ırmak - 18 Nisan 2010 - 18:11:25
Alıntı yapılan: Ali Hakkı - 07 Nisan 2010 - 21:12:32

Midori kullanan yeni isimler gördükçe programı kendim yazmış gibi seviniyorum.
For green! ;)

Bende bugun basladim kullanmaya.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: asicok - 18 Nisan 2010 - 23:30:39
Ubuntuda firefox çok iyi hemde windows,pardus daki diğer taracılardanda(belkide uyum) .Ama henüz opera gibi değil ama operada firefox gibi kararlı değil deme deneyenler bilir.
Yorumunuz benim tarayıcı fikrimin masrafını artırdı.  :D
Çok yaşa.  :D
:)

asicok

Bana yapmış olduğunuz yorumu anlayamadım.Sade hız neyi çözer güvenlik yok eklenti yok kişiselleştirme yeteneği yok insanlar kıyaslarken acaba neye göre kıyaslıyor.Kullandığı tarayıcı kullandığı işletim sistemine uyum sağlıyormu,internet hızı ne kadar, acaba kaçı bilgi sızdırmaya daha elverişli, açık kapıları mevcut, acaba istersen birde bilinçlı yazılım tüketisi nasıl olunur diye birde kıyaslama yapda milet olayın neresinde kendilerini görsünler.esenlikler...
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: asicok - 19 Nisan 2010 - 02:59:04
istersen birde bilinçlı yazılım tüketisi nasıl olunur
Konu: Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?
Bilinçli, tecrübesiz, bilinçsiz ve tecrübeli tüm kullanıcıların yorumlarını görebilirsiniz.
Ankette ise Firefox'un en çok oy alması sizce onu en iyi tarayıcı'mı yapıyor.?
Fakat sadece bu bilgi bile bilincinize, denemeden/kullanmadan inanmak ise bilinçsizliğinize katkıda bulunuyordur.

Yorumunuza yorum değil,
tarayıcılar hususundaki bilgi aşımına uğradığımı belirtmiştim.
Hoşuma'da gittiği için kendime saklayamadım.
:)

agunZagun

Google Chrome olsaydi onu kullanirdim ama simdilik Mozilla Firefox kullanmaktayim.

xwes

Alıntı yapılan: Trane - 19 Nisan 2010 - 10:56:30
Google Chrome olsaydi onu kullanirdim ama simdilik Mozilla Firefox kullanmaktayim.
yok mu?