Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.4%)
Opera Browser
228 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
425 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 907

screenshot

Kendimi bildim bileli Firefox kullanıyorum.
Özellikle son sürümünde hata ve sorunla karşılaşmadım.
Zaman zaman kasıldığı oluyor. Benim gibi 15-20 tab açılırsa bunun olması bence normal.
Çok nadirde olsa hata verip kapandığı oluyor. Bununda firefoxdan kaynaklandığını düşünmüyorum. Sevgili webmasterler daha uyumlu kodlama yaparlarsa firefox yorumlamada sorun çıkarmaz diye düşünmekteyim.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

vedia

s.a.

İş yerinde kullanılan ticari program nedeniyle XP kullanıyorum.bunda tarayıcı olarak firefox chrome ve explorer evdeki pc de firefox ve chrome..

erginemr

Alıntı Yap
Ubuntuda firefox çok iyi hemde windows,pardus daki diğer taracılardanda(belkide uyum) .Ama henüz opera gibi değil ama operada firefox gibi kararlı değil deme deneyenler bilir.
Alıntı Yap
Yorumunuz benim tarayıcı fikrimin masrafını artırdı.  :D
Çok yaşa.  :D
:)
Alıntı Yap
Yorumunuza yorum değil,
tarayıcılar hususundaki bilgi aşımına uğradığımı belirtmiştim.
Hoşuma'da gittiği için kendime saklayamadım.
:)

Hönk! Ben de Türkçe konuşuyorum sanıyordum.  :o

Eski Alacakaranlık Kuşağı dizisinin böyle ilginç bir bölümü vardı: Bir doktor, sabah kalkınca kullandığı bütün sözcüklerin anlamlarının değiştiğini fark etmişti. Sabah kalktığında çevresinde konuşulanları anlamıyordu. Ya da hastaneye gittiğinde şöyle bir anons duyuyordu: "Kasap kazlar oyundan gülecek."

Adam etrafına derdini anlatmak için çok uğraştı ama sonunda pes etti ve giti bir abece kitabı aldı. Kitapta köpek resminin altında Çarşamba yazıyordu. Güzel diziydi vesselam...

xwes

@erginemr, çok korkma. O doktorda olan şey olağanüstü bir şey değil, bu durumun ismi Wernicke afazisi (Sensori Afazi) Eğer gerçek bir doktor olsaydı bunun alt tarafı nörolojik bir hastalık olduğunu bilirdi :)

erginemr

@xwes,

Teşekkürler. Biraz araştırdım, çok ilginç bir hastalıkmış. İnsan yaşadıkça neler öğreniyor.

ırmak

Alıntı yapılan: asicok - 19 Nisan 2010 - 02:59:04
Bana yapmış olduğunuz yorumu anlayamadım.Sade hız neyi çözer güvenlik yok eklenti yok kişiselleştirme yeteneği yok insanlar kıyaslarken acaba neye göre kıyaslıyor.Kullandığı tarayıcı kullandığı işletim sistemine uyum sağlıyormu,internet hızı ne kadar, acaba kaçı bilgi sızdırmaya daha elverişli, açık kapıları mevcut, acaba istersen birde bilinçlı yazılım tüketisi nasıl olunur diye birde kıyaslama yapda milet olayın neresinde kendilerini görsünler.esenlikler...

Bu yorumu neresinden tutacağımı bilemedim. Sadece hız, benim internet ile ilgili beklentimin %90'ını oluşturur mesela. Sizin tecrübe anlayışınızı kavrayamadım ama çıkış noktam çoğu insan gibi IE olsa da zamanında muhtemelen ülkemiz sınırları içerisinde hiç duyulmamış bir çok tarayıcı denediğim için ne istediğimi kesinlikle bildiğimi düşünüyorum. Mozilla daha dünkü çocuk sayılır. Bir zaman Netscape vardı. Tarayıcıları insanlığa sevdiren:) Herkesin beklentisi doğrultusunda tercihi farklı olabilir/olmalıdır. Zaten anket yapılmasının amacı da bunu öğrenmektir. Ama bana ne cicili bicili eklentiler ne de güvenlik paranoyasıyla her şeyi engellemeye meyilli bir şey. Uçsun, uçursun yeter:)

eribol

Alıntı YapMozilla daha dünkü çocuk sayılır. Bir zaman Netscape vardı.
Mozilla zaten netscape'ten ayrılan(biraz karışık bu kısmı) bir grup. Yani pekte dünün çocuğu değiller.

ırmak

Alıntı yapılan: eribol - 25 Nisan 2010 - 04:45:33
Mozilla zaten netscape'ten ayrılan(biraz karışık bu kısmı) bir grup. Yani pekte dünün çocuğu değiller.

Mozilla Firefox bu isimle "9 Şubat, 2004" tarihinde piyasaya çıktı. Öncesinde 2002 yılından başlayarak farklı isimlerle bir kaç sürüm çıkarıldı.
Netscape Navigator 1.0 yani ilk Netscape ise "15 Aralık 1994" tarihlidir.
Yani Mozilla daha dünkü çocuk sayılır.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ırmak - 25 Nisan 2010 - 16:44:45

Mozilla Firefox bu isimle "9 Şubat, 2004" tarihinde piyasaya çıktı. Öncesinde 2002 yılından başlayarak farklı isimlerle bir kaç sürüm çıkarıldı.
Kullandığı altyapı aynı. Mozilla'ya kimse dünkü çocuk diyemez dedirtmem :P

ırmak

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 25 Nisan 2010 - 16:46:09
Alıntı yapılan: ırmak - 25 Nisan 2010 - 16:44:45

Kullandığı altyapı aynı. Mozilla'ya kimse dünkü çocuk diyemez dedirtmem :P

:D
Ama yine de öyle..

Yiğit Ateş

hamdi

monzilla firefox geçen gün çok canımı sıktı site işlemlerini doğru dürüst gerçekleştirmiyor. meğer hata sitedenmiş internet explorer le işlem gerçekleştiriliyormuş. çok ta umrumda bir daha o siteye girmedim. monzilla firefox 1 numara

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: hamdi - 26 Nisan 2010 - 15:13:39
monzilla firefox geçen gün çok canımı sıktı site işlemlerini doğru dürüst gerçekleştirmiyor. meğer hata sitedenmiş internet explorer le işlem gerçekleştiriliyormuş. çok ta umrumda bir daha o siteye girmedim. monzilla firefox 1 numara
Hangi site bu merak ettim, bir e-posta gönderelim hemen.

hamdi

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 26 Nisan 2010 - 15:29:48
arkadaşım ben gönderdim şimdi söylersem reklam olur

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: hamdi - 26 Nisan 2010 - 16:03:50
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 26 Nisan 2010 - 15:29:48
arkadaşım ben gönderdim şimdi söylersem reklam olur
Gönderdiyseniz sorun yok tabii ki, en kısa zamanda düzeltirler inşallah.

asicok

Biri de kullandıkları tarayıcının nesinden memnun olduğunu ayrıntılı belirtsede bizde faydalansak.Birde interneti hızlandırmak için ne yapabiliriz...
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

garafatma

Alıntı yapılan: asicok - 26 Nisan 2010 - 23:52:06
Biri de kullandıkları tarayıcının nesinden memnun olduğunu ayrıntılı belirtsede bizde faydalansak.Birde interneti hızlandırmak için ne yapabiliriz...

@asicok, başlık "Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz".

Eğer farklı bir soru/sorunun olursa farklı bir başlık açıp oradan devam edelim. Yazmışken cevaplayalım, interneti hızlandırmak için internet servis sağlayacısından daha yüksek hızda bir internet paketi alabilirsin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

asicok

Çok açıklayıcı olmuş kardeşim ama ben donanımsal olarak yada program olarak yapılabilecek bir şey varmı diye sormuştur
---------------------------------------------konu dışı--------------------------------------------------

screenshot

Alıntı yapılan: asicok - 27 Nisan 2010 - 01:12:32
Çok açıklayıcı olmuş kardeşim ama ben donanımsal olarak yada program olarak yapılabilecek bir şey varmı diye sormuştur
---------------------------------------------konu dışı--------------------------------------------------
Kullandığınız internet hızı adsl sözleşmenizdeki hız ile aynı değil ise bağlı olduğunuz telekoma yakınlığınız ve uzaklığınızla alakalı mesafeye göre değişmektedir.

Tarayıcılar internet hızınızı değiştiremez. Yapabildikleri siz siteleri gezerken bunları sıkıştırmak suretiyle upload ve download boyutlarını düşürüp web sayfaların açılışını hızlandırmaktır. Benim gördüğüm kadarıyla firefox bu konuda oldukça başarılı.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

asicok

sem

Konu cılızdan "zapıtsa" da, Chromium ve Firefox aralarında kapışır, Firefox a verdim ama... Büyüğe saygı=)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

agunZagun

Firefox ve Konqueror kullanmaktayım. Chromium varmış ancak Kubuntu ortamında pek de çekici gelmedi. :D

ironic

KDE için, Arora ve rekonq gibi alternatif webkit tabanlı tarayıcılar var. Tabii Chromium' daki gibi eklenti desteği yok. Arora da reklam engelleme falan var..

sem

Alıntı yapılan: sem0900 - 09 Mayıs 2010 - 05:24:57
     Konu cılızdan "zapıtsa" da, Chromium ve Firefox aralarında kapışır, Firefox a verdim ama... Büyüğe saygı=)

Az biraz zaman sonra, her türlü Chromium...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

stratovarius

Kubuntuda firefox ve opera kullanıyorum. Firefox vazgeçilmez gibiydi benim için taki operayı görünceye kadar. Genede saygıdan firefoxa oyum gitti.