FTP server kurulumu.

Başlatan mesuutt, 17 Mart 2010 - 15:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesuutt

merhaba arkadaslar.konuyu dogru yere mi actım bilmiyorum.Yanlıs yere açtıysam özür dilerim
ben debian kullanıyorum.FTP server kurmaya karar verdim pc me. Fakat kuramıyorum bir turlu kuruyorum konsoldan ftp 192.168.1.3 (kendi ıp'm ) yazınca  baglanmıyor.bir kac defa denedim olmustu ftp server cevap veriyodu en azından.kullanıcı adı parola istiyordu.oraya kadar gelmeyi basarmıstım..ayarlarımı boyle yapmıstım.kakat ftp den baglanmaya calıstıgımda  local kullanıcı gurubunun ftp den baglanmasına izin verdiğim halde baglanmıyordu
vsftpd programını kurmustum
ayarlarımı değiştirdim

local_enable=YES
write_enable=YES
chroot_local_user=YES

programı kaldırıp yeniden kurdum.yine aynı hatayı verdi (ftp: connect: Connection refused).baktım proyu kaldırdıgım halde /etc/vsftpd.conf dosyası duruyordu bende elimle sildim dosyayı.sonra birdaha denedim yine olmadı.baska programlar denedim yine olmadı.
suanki durumum bu hatadan ibaret.
ftp: connect: Connection refused

boyle bir hata mesajı alıyorum.
baska bir pc ye dun bsd-ftpd ' yi kurdum.olmustu fakat bugun bunu da vsftpd 'yide kurmama ragrem ftp ye baglanamadım.
sizden istediğim sorunun neyden kaynaklandıgıni ogrenmek ve bana sağlam bir ftp sunucusu programı onermeniz.

yardım ederseniz cok sevinırım.
--> [ mesuutt  ] <--

ironic

Merhaba,

Aşağıdaki konu işinize yarayabilir.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10659.0.html

Konuyu uygun bölüme taşıyorum.

mesuutt

eyvallah kardeşim yardımın için saol ;)
--> [ mesuutt  ] <--

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.