[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sdelican

Biraz ubuntu dışı ama Pardus kullanırken yaptığım duvakağıdı çalışmasını sizlerle paylaşmak istiyorum. maksat Linux olsun:
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

agritux

Pars biraz daha sola dönmeli gibime geldi :) çok hoş olmuş. Çaldım haberin olsun. Eğer değişiklik yaparsan onuda çalarım :) Hatta bir adet debianlısını sipariş etsem :) :)

okan_ubuntu

Benim de hoşuma gitti de parıltı gibi birşey olmalı sanki.Kde tarzı.Logonun altına.Ben de Ubuntulu'sunu sipariş ediyorum arkaplan da Oranj olsun :P Tabi uğraşmak istersen... :)

agritux

Hatta biraz daha ileri gideyim :D 1152x864 çözünürlükte olsun ve windows tuşu olmasın :) :) sadece klavye olsa da olur.
Uğraşmak istemiyorsan yapma. Sadece çok hoşuma gitti duvarkağıdı. Gimp kullanmayı mı öğrensem ne yapsam :)

xwes

sdelican

Alıntı yapılan: sessizce - 03 Ocak 2010 - 01:59:03
Pars biraz daha sola dönmeli gibime geldi :) çok hoş olmuş. Çaldım haberin olsun. Eğer değişiklik yaparsan onuda çalarım :) Hatta bir adet debianlısını sipariş etsem :) :)

istediğiniz gibi çalıp kendinize göre düzenleyip tekrar dağıtabilirsiniz.. Gpl lisanslıdır kendisi :) Açık kaynak camiasındayız arkadaşlar. İstediğinizi yapın. Ama şu an isteklerinizi yerine getiremiyorum, kusra bakmayın.. Çok proje ödevim var. ayrıca haftaya finallerim başlıyor.
2 gündür de çeviri yapamıyorum bunun yüzünden. Ama ara tatilde ubuntu için de çalışmalarım olacak...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ocak 2010 - 11:19:35

Bu resmi de diğeriyle birlikte verecektim ama net koptu ,upload edemedim. Şimdi veriyorum, sevdiğim çalışmalarımdan biridir..
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

agritux

hslinux

kozanibo

mükemmel tasarım. gerçek bir masaüstü olmuş. tebrikler.

imrendim :D

hslinux

Alıntı yapılan: ibokozan - 05 Ocak 2010 - 12:54:02
mükemmel tasarım. gerçek bir masaüstü olmuş. tebrikler.

imrendim :D
Tesekkürler.
Biraz ugrastim ama degdi.

badhero

heartsmagic

@hslinux, cidden şapka çıkartılacak bir masaüstü olmuş. Nasıl yaptığını da biraz anlatırsan hevesli arkadaşlar çok mutlu olurlar :9
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hslinux

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Ocak 2010 - 21:36:00
@hslinux, cidden şapka çıkartılacak bir masaüstü olmuş. Nasıl yaptığını da biraz anlatırsan hevesli arkadaşlar çok mutlu olurlar :9
Cok tesekkürler.
Öncelikle kullandigim tema ögelerini yazayim.
Duvar Kagidi:
Gtk tema ve ikon seti: Mac4lin (Degisik tema kullanilirsa daha güzel görünür, örnegin Dust)
Cairo Dock: Tema mac ve Alu karisimi.
Screenlet: Clock, Clear Calender, Feed Reader, Picframe, Radio, Terminal ve Today Calender. (Bir cogu screenlet paketi ile geliyor, olmayan ögeleri Gnome-Look sitesinden indirebilirsiniz. Radyo screenletiyle biraz oynama yaptim, cerceve,arka plan ve dügmeleri kaldirdim, isteyen olursa paylasirim.

Geriye ayarlamalar kaliyor. Screenletlerin ayar seceneklerinden boyut, renk ve gecirgenlik ayarlariyla oynayarak gerekli yerlere koymaniz gerekiyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hslinux

Sherlock Holmes

@hslinux Masaüstünüz düzenli ve pratik bir görünümde,
yapacağınız değişikliklerden bizleri mahrum bırakmayın.  ;D

hslinux

Alıntı yapılan: ğnome - 07 Ocak 2010 - 21:21:02
@hslinux Masaüstünüz düzenli ve pratik bir görünümde,
yapacağınız değişikliklerden bizleri mahrum bırakmayın.  ;D
Elbette.
Genelde diz üstü bilgisayara 20" ikinci monitör baglayarak kullaniyorum, diz üstü ekranina döndügümde ortalik carsamba pazarina döndü  :). Ayarlamalar ikincil monitöre göre kaliyor. Bu yüzden eski sade masaüstüne döndüm.

Duvar Kagidi: http://tantawi.deviantart.com/art/Ageeba-Wallpaper-138270411

Sherlock Holmes

okan_ubuntu

ğnome bunlar çok güzel.Her ekrana değişik duvar kağıdını kullanamyı nasıl başardın?Anlatır mısın?

UbuLubu

Forumda binlerce anlatim var fakat simdi hatirlamiyorum.Biraz arama yap.Fakat wallpappoz gibi bir sey vardi.Aramani tavsiye ederim. :) ;)

Sherlock Holmes

miles

hslinux

Duvar Kagidi: http://d0od.deviantart.com/art/TableTop-Ubuntu-Wallpaper-120889463
Tema: Mac4lin-Cairo Dock
Screenlet: Clear Calendar, Clear Weather, Feed Reader, Now Playing, EigenCal

badhero

Şebnem Ferah'ın yeni albümü gerçekten güzel. =) Masaüstü'nde görünce dinlediğini söylemek istedim. Güzel bir çalışma olmuş. Kahve de olaya güzellik katmış :D

ODİN

Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.