Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

Başlatan Eren, 24 Ekim 2008 - 14:59:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

MSN Live Messenger
174 (42.1%)
PhotoShop
207 (50.1%)
FlashGet
44 (10.7%)
Microsoft Office
87 (21.1%)
Corel Draw
64 (15.5%)
3D Max
63 (15.3%)
Utorrent
87 (21.1%)
GOM Player
120 (29.1%)
Emule
19 (4.6%)
Winrar
77 (18.6%)
Google Talk
41 (9.9%)
Winamp
88 (21.3%)
Ares
25 (6.1%)
Yahoo Messenger
22 (5.3%)
MonStar
12 (2.9%)
BS Player
51 (12.3%)
Windows Media Player
20 (4.8%)
Safari
39 (9.4%)
Free Download Manager
50 (12.1%)
AutoCad
133 (32.2%)
iTunes
79 (19.1%)
Internet Explorer
32 (7.7%)
Diğer
99 (24%)
Xnview
18 (4.4%)
Macromedia Flash
34 (8.2%)
Hiçbiri
30 (7.3%)

Toplam Oy Verenler: 413

microanaliz

Tivibuyu görebilecekmiyiz acaba ustuste aynı soruyu sormak istemezdim ama soran arkadaşlar varmı
MicroAnaliz

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ardes

Adobe programlarının tamamı,  Microsoft office ve Autocad bence bu programlar linux altında olursa linux a olan talep artar hem bizde günlük kullanımlarımızda rahat ederiz en azından ben ederim yani :)

microanaliz

MSN derken windows daki gibi mi yoksa aMSN depoda var işinizi halletmiyormu...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2011 - 19:05:03

Alıntı yapılan: ardes - 17 Nisan 2011 - 13:28:44
Adobe programlarının tamamı,  Microsoft office ve Autocad bence bu programlar linux altında olursa linux a olan talep artar hem bizde günlük kullanımlarımızda rahat ederiz en azından ben ederim yani :)
Microsoft offis yerine open office veya libra office autocad yerine freecad veya  DraftSight'ı olabilir rahat edersin Zaten aşağıda bana arkadaş önermişti bakarsan görürsün 3D dersen o zaman depoda var
MicroAnaliz

muzir

Alıntı yapılan: microanaliz - 17 Nisan 2011 - 19:01:48
MSN derken windows daki gibi mi yoksa aMSN depoda var işinizi halletmiyormu...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Nisan 2011 - 19:05:03

Alıntı yapılan: ardes - 17 Nisan 2011 - 13:28:44
Microsoft offis yerine open office veya libra office autocad yerine freecad veya  DraftSight'ı olabilir rahat edersin Zaten aşağıda bana arkadaş önermişti bakarsan görürsün 3D dersen o zaman depoda var

Katılıyorum ancak Autocad,Ms Office gibi programlar tamamen standart haline gelmiş progamlar. Tabiyki çok iyi alternatfileri var Özgür Yazılım dünyasında (Open Office,Libre Office gibi) ancak bir AutoCad Linux altında çalışsa(evet Wine ile denemeler var galiba), Linux içinde bir port açıp kurulabilse büyük ses getirir tabi.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

aan-han

ceylandag

idm olsa ücretini öder kurarım.
idmden daha verimli bir yükleme yardımcısı yok.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

aklan

Windows Live Messenger'ın bütün özelliklerine sahip, güzel görünümlü bir program.

aMSN'in görünümü çok kötü, sanırım yazıldığı programlama dilinden kaynaklanıyor. Gtk ya da Qt varken aMSN'i neden bu programlama diliyle yazarlar? Bunu anlamıyorum.
emesene'de bazı özellikler yok, örneğin bir süre önce onu kurduğumda kişi gruplandırmayı yapamamış ve sırf bu yüzden silmiştim. Ayrıca Linux üzerindeki hiçbir WLM alternatifi ile sesli görüşme yapılamıyor; bildiğim kadarıyla bu, Microsoft'un ses kod çözücülerini gizli tutmasından kaynaklanıyor.

BayboraKaan

aMSN'i isteğinize göre görünümünü değiştirebilirsiniz. Biraz forumu kurcalasanız çok çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

aklan

Alıntı yapılan: DevilTUX - 05 Mayıs 2011 - 19:06:18
aMSN'i isteğinize göre görünümünü değiştirebilirsiniz. Biraz forumu kurcalasanız çok çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

Gerçekten aMSN'in görünümünü Gtk ya da Qt gibi yapmak, görünümün (menüler, kaydırma çubukları, düğmeler, işaret kutuları vb.) sistem temasına uyum sağlamasını sağlamak mümkün müdür? Temalardan bahsetmiyorum, onlar sadece simgeleri değiştiriyor.

eribol

Maalesef mümkün değil. Belki benzetilebilir ama Tk/Tcl kütüphanesi gerçekten görünüm açısından pek iç açıcı değil.

ardes

Photoshop, firework, Dreamweaver olsa iyi olur, bide linux a olan talebin artması bakımından Microsoft office (hayal gibi oldu yaa :D)

Øguz

BayboraKaan

Øguz

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 17 Temmuz 2011 - 16:47:36
emule'ya alternatif bire bir ayni olan amule var.

amule'yi kullandım. Emule kadar kaliteli ve kullanışlı değil.

Kadir Can

ATI X serisi sürücüleri olsaydı çok iyi olurdu.

cemoli

Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

artiS

Tabiki MSN. Sorun hala devam ediyor ve çözümüde olacak gibi değil.
Sevdik.. Biz seni deli gibi sevdik.. Hep armanın peşindeydik.. Gençliğimizi sana verdik.. Galatasaray'ım..

speakerXXL

Testdisk ve photorec için gui.
Grafik arayüzlü dosya kurtarma uygulaması.

microanaliz

MicroAnaliz

Kadir Can

aklan

Alıntı yapılan: Kadir Can - 19 Temmuz 2011 - 12:23:13
ATI X serisi sürücüleri olsaydı çok iyi olurdu.

Katılıyorum. 11.04'te açık kaynak sürücüler sorunlu.

Kadir Can

@aklan;
Ben açık kaynak sürücülerle sorun yaşamadım ama Compiz efektlerini kullanamadım.
Açık kaynak sürücüler bence sadece işini görmek için var.Ama sen işini de görememişsin.
Keşke yapılabilecek bir şey olsa.

aklan

@Kadir Can, zaten ben de 11.04'te Compiz efektlerini kullanamadığımı ve 3B desteği alamadığımı söylemek istedim. İşimi görmesine görüyor.

heartsmagic

Alıntı yapılan: artiS - 19 Temmuz 2011 - 13:36:35
* tabi ki MSN. Sorun hala devam ediyor ve çözümüde olacak gibi değil.

Alıntı YapMSN (originally The Microsoft Network) is a collection of Internet sites and services provided by Microsoft.

Haliyle MSN hiçbir zaman olmaz. Söylenmek istenen şey WLM ise, onun da olacağını sanmıyorum. Ancak söylenmek istenen şey MSN sunucularını kullanabilen, protokolleri ile sorunsuz şekilde çalışan bir uygulama ise o oldu zamanında. Ta ki, MS olaya taş koyana kadar. Sesli/görüntülü görüşmeler sayılmazsa bağlanmak, sohbet etmek zaten gayet mümkün şu an.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.