Ttnet webtv'yi (Tivibu) Ubuntu'da çalıştırmak

Başlatan phoenixx, 16 Şubat 2010 - 11:14:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

phoenixx

Arkadaşlar 2 gündür silverlight eklentisi isteyen webtv'yi ubuntuda çalıştırmaya çalışıyorum fakat bütün denemelerim boşa çıktı. moonlight eklentisi sadece firefox üzerinden yapılan girişler için geçerli oluyor. fakat ttnet in daha browser üzerinden bir hizmeti yok. sadece programı kurup tv seyredebiliyoruz. webtv programıda açılırken silverlight yüklemeniz gerekiyor diyor ve yükle dedeğim zaman kalıyor. wine yetersiz geliyor. aklınıza gelen bişey var mı acaba?

garafatma

Silverlight, internet explorer ile entegre çalışan bir uygulama olduğundan diğer tarayıcılarda çalışmıyor ne yazık ki, forumda internet expoler kurulumu mevcut. Bir de öyle deneyin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Göktürk

playonlinux ile wineimport eklentisiydi galiba onunla denesene aslında güzel bir çalışma çalıştırabilirsek iyi olur .
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

phoenixx

internet explorer ı da kullanmıyor yazılım. silverlighti ayrı kurmaya çalıştığım zaman da kurulmuyor. wine ile kurduğum internet explorera eklenti olarak silverlight i yükleyebilirmiyim?

bu sabah web tv müşteri hizmetleri ile görüştüm. mac os ta denemişler çalışıyormuş. fakat telefondaki operatör çok fazla bir bilgi veremedi. zaten onlar şu anda herkesin seyredebildiğini bilmiyorlar. sadece ttnet çalışanlarına sunulan bir hizmet bu dedi. daha siz kullanamazsınız dedi bende sesimi çıkartmadım. şu anda linux için bir yazılım yok fakat düşünülüyor dedi.

şu anda sadece sanal xp kurarak çalıştırabiliyorum. oda tam ekran yapınca kasıyor.

Televizyonun Yeni Alternatifi
En çok izlenen TV kanallarının canlı yayınlarını izleyin, geniş video arşivinden dilediğinizi seçin, satın alın, izleyin.

Destek ve Önerileriniz için Webtvdestek@ttnet.com.tr adresine e-posta atabilir veya 0212-444 4953(IZLE) numaralı WebTV destek hattını arayabilirsiniz.

http://95.0.28.115/Player/SetupTV.exe

tasy

http://95.0.28.115/Player/ buraya bakınca sanki browserdanda izleniomuş gibi gözüküo!!!

phoenixx

indirilen programda

Kullanıcı Adı : webtv-1
Şifre : www-tv

şifreleri ile giriş yapılabiliyor.

http://95.0.28.115/Player/

adresinde şifre sanırım test/test fakat telefondaki operatörün bana söylediği gibi sadece ttnet çalışanlarının ip numaraları seyredebiliyor sanırım.

üyeliğiniz aktif değil diye bir hata veriyor.

phoenixx

playonlinux e silverlight pluginini nasıl ekleyebiliriz?

oyle bir plugin varmı? onuda bilmiyorum ki.

araştırdım bulamadım.

plusnettr

@phoenixx, artık şifreyi www.tivibu.com.tr adresinden üye olarak kendi TTNET şifren ile alabiliyorsun. Artı bu uygulama için TTNETten istekte bulunulabilir diye düşünüyorum herşeyi Windows üzerine kurmasalarda Linux için destek de sunsalar ne güzel olacak.
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

nomercy

Ozmo

bir hizmet yapacaklar adamın burnundan getiriyorlar nasıl işse dünyada sadece winzort varmış gibi  :-\ :-\ :-\

omerismail

tivibu için üye oldum. linuxta moonlight kurdum. exe dosyasını wine ile açıp kurmama rağmen seyredemiyorum. illa windows mu kullanmam lazım. siverlight 3.0 istiyor.
selamlar

plusnettr

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16515.0.html

Konu burada tartışılıyor konuyu buradan takip edebilirsiniz. Alternatif olarak Sanal VirtualBox türü yazılımlar ile Windows kurarak izleyebilirsiniz fakat bu seferde tam ekranda sorun çıkarıyor diyen arkadaşımız vardı. Wine ile kurulan Internet Explorer üzerine kurulabilir mi fikrim yok malesef bir denemekte fayda var ama ;)
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

barış

Silverlight, Microsoft yazılımı olduğu için Windows kullanmanız gerekiyor. Yani ben öyle sanıyorum. Ancak Virtual Box tarzı bir program ile Windows kurup izleyebilirsiniz.

umutubuntu

Silverlight'ın Linux versiyonu Moonlight'tır ve Novel tarafından geliştiriliyor.
Kurmuş olduğunuz Moonlight sadece Ubuntu içindeki Firefox için geçerli olduğundan Wine ile açmanız bir şeyi değiştirmeyecektir.
Wine ile IE ve Silverlight kurulumu yapınca belki olabilir diyeceğim ama yine de ihtimal vermiyorum.
@barışubuntu'nun dediği gibi Virtualbox kurup denemek lazım.

omerismail

bende wirtualbox ve içine xp kurarak webtv plus ve tivibu 'yu çalıştırdım. artık oradan seyrediyorum.
selamlar

b_terzi10

Ben debian üzerinde Virtualbox OSE içine windows kurup çalıştırdım. Misafir eklentileri(guest additions) kurmadan çalıştırdığımda tam ekran sorunsuz izleyebildim ama misafir eklentiler kurulduğunda tam ekranda takılmalar yaptı. Ubuntuda nasıl olur bilmiyorum denemek lazım.

hamuul

Lucid Lynx'e geçmeden önce VMware'e WXP kurarak tam ekran ya da küçük ekran rahatlıkla izleyebilmekteydim masaüstü bilgisayarımda...

Lucid'de VMware sıkıntı çıkartıyor ve bu nedenle VirtualBox kurdum, şu anda da VBox ile WXP kurulumu yapmaktayım. Kısa sürede mesajımı editleyerek sonucu paylaşacağım.

EDIT : Hiçbir sıkıntı yok, Lucid Lynx'te çok rahat bir şekilde çalışmakta, tam ekran ya da küçük ekran, her modda.

karmic0

Linux üzerinde herhangi bir yardımcı programa gerek kalmaksızın Silverlight çalıştırmak mümkün. Tek yapmanız gereken Synaptic paket yöneticisine Silverlight yazıp aşağıdaki üç paketi de seçip yüklemek.

libmoon (1.0.1-3ubuntu0.xul191build1)
moonlight-plugin-core (1.0.1-3ubuntu0.xul191build1)
moonlight-plugin-mozilla (1.0.1-3ubuntu0.xul191build1)

Bakınız: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18169.new.html#new

eribol

Peki bu şekilde tivibu'yu çalıştırabildiniz mi?

hamuul

aynı soruyu bende verilen linkte sormuştum.

Tuxie

arkadaşlar birlik olalım ve hepimizin katkısıyla herkes ttnet'e ortak bir mesaj yollasın.linux için olan sürümlerden isteyelim.ubuntu,pardus,mandriva,suse.... herkes linux kullananların da bu ülkede sayılarının hiçte az olmadığını görsünler...

XRumer

Tamam bir e-posta metni hazırlansın. Hem buraya hem de diğer Linux forumlarına konulsun. Hepimiz alıp yollayalım o adrese.

Tuxie

Merhaba,
Sayın yetkili, Ben bilgisayarımda Linux işletim sistemi kullanmaktayım ve tivibu paketinizi Linux desteği olmadığı için almıyorum.
Bir Linux kullanıcısı olarak en yakın zamanda Linux desteği sunmanızı bekliyorum.
[/font]
arkadaşlar böyle bişey yaptım. diğer arkaşlar da göndersin karar verelim ;)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Nisan 2010 - 18:14:49

http://www.ttnet.com.tr/web/386-1744-1-1/tur/destek/destek_-_bize_ulasin/bireysel_musteriler_icin
sanırım buradan yollayabilirz.

eribol

Sayın Yetkili; Kullanıma sunduğunuz Tivibu paketi silverlight programı ile çalışıyor. Ancak ben ve benim gibi birçok kullanıcı windows kullanmadığımız(kullanamadığımız) için bu güzel paketten faydalanamıyoruz. Oysa ki programı yazan arkadaşlar bilirler, bu programı(paketi) linux'a uyumlu olarak sunmak zor değil. Bu programı kullanmak isteyen birçok linux kullanıcısı, kısa zamanda programın linux ile uyumlu versiyonunun kullanıma sunulmasını beklemektedir.

İlgi ve anlayışınız için Teşekkürler.

Terslemek yerine teşvik etmek daha mantıklı.

Tuxie

@eribol  büyük bir şirketin ve özellikle bu şirker network şirketiyse bugüne kadar linux kullanıcılarından yada linux işletim sistemini yok
sayıyor sa biraz terslemek demiyelim de  sert çıkışı hakediyor yav kardeşim niye linux işletim sisteminden saymıyorlar acayip sıkıcı sinir
bozucu bir durum.aynısını digitürk'te yapmıştı mac,windows var linux yok bırakın müşteri olarak eleştirimizi yapalım kimse linux ve linux kullanıcılarını yok sayamaz.bugüne kadar ttnet bunu bilmiyormuydu?