[Çözüldü] Rar'dan dosyayı çıkarırken hhata veriyor...

Başlatan Sh4oTT, 10 Ağustos 2015 - 21:22:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sh4oTT

Forumda arama yaptım yazılanları denedım fakat yapamadım aldıgım hata budur. Dosya boyutu 5 gb alakası varmıdır acaba?

turkerataturk

''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Floki

Sh4oTT

heartsmagic

Hata değişmiş burada, rar değil diyor.

file 9hane.rar

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

talha@talha-Aspire-5920G:~/Masaüstü$ file 9hane.rar
9hane.rar: 7-zip archive data, version 0.3

Diyor. Nasıl yapmalıyım?

heartsmagic

Kali kullanıp parolaları kırmak istiyorsan okumalısın bol bol :) İnsanların maksadını sorgular olduk burada ancak bazı şeyler için erken diyorsak cidden erkendir. İndirdiğin arşiv için sistem sana "Bak bu .rar değil" dediğinde aklına uçbirimi açıverip "file" komutunu yürütmek, ardından sana söylediği şeyden sonra güzelce araştırıp uygulamak gelmiyorsa erkendir o işler.

Hani şu olay güvenlik eğitimi veren yerler için Linux bilme ön şart senaryosu bile olabilir. Bu aşamayı geçemeyeni Linux eğitimine göndermek lazım önce :)

Sh4oTT

:) Haklısın hocam ama bende şaşırmışım ne yapacağımı öyle bi deryanın içine girdim ki kafam allak bullak oldu.

Bir yandan C çalışmak istiyorum bir yandan linux u öğrenmek istiyorum, bir yandan da böyle kali linux gibi işletim sistemlerine aklım gidiyor.
Sonumuz hayrola :)

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12876.0

Adresi yardımcı oldu teşekkürler :)

heartsmagic

Önce bir tanesini seç, tabi hepsine ayıracak kadar çok zamanın varsa bilemem. Eğer yoksa önce bir tanesini seç ve ona odaklan. Aynı anda da götürebilirsin fakat uzmanlaşma sürecin uzar. Örneğin C ile bir senede bir şeyler yapabiliyorken hem C hem de güvenlik meselelerine eğilirsen bu süre uzar büyük ihtimalle. Tabi doğru vakit tahsisi ve disiplinli çalışma ile hepsi bir arada da olabilir. Ancak daha zor olacağı aşikar.

Günlük kullanımda tercihin Linux ise onu zaten kendiliğinden öğrenirsin. İşin düşünce yaşadığın sorun veya yapmak istediğin işlem hakkında bol bol okuman yeterli. İngilizce büyük bir avantaj olur, şart demek istemiyorum ama şart gibi.

C emek isteyen bir olay, öneri vermek beni aşar. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar zaten ilgili bölümlerde bir şeyler karalıyorlar.

Kali dediğin şeyi öğrenmek değil mesele, mesele o merak saldığın şeylerin temelini öğrenmek. Kali veya diğer tüm dağıtımlar birer araç, kullanılan uygulamalar da öyle. O yönde kendini geliştireceksen eğer:

1. Ağ meselelerini güzelce öğren.
2. Linux'u hazmet.
3. Kendine güzel bir programlama dili seç ve onda uzmanlaş. Dili güvenlik konuları üzerinde geliştirmeye devam et.
4. Bol bol güvenlik konularını araştır.

Böylece hepsi bir arada olur ve ortaya karışık bir şeyler çıkar. Fakat, hedefsiz ilerlersen bir heves olmaktan öteye gitmez olay.

7zip içinse nokta atışı çözüm için p7zip kurulabilir, sonradan başlığı görecek diğer kullancılar için öneri olsun.
Etiket için teşekkürler.