[Çözüldü] İndirme hızım iyiyken İnternet'te siteler yavaş açılıyor

Başlatan Sky009, 07 Kasım 2011 - 14:10:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sky009

Arkadaşlar genel bir örnek olarak ; Ubuntuyu görünce istediği sistemi bulduğunu düşünüp Windows'tan vazgeçen genel kitlenin içinden birisiyim.

Genel olarak her şey harika giderken başından beri sahip olduğum bu sorundan bir türlü kurtulamadığımı fark ettim. Sorunum şu ; 8 mb internete sahibim. Download hızım genel olarak 700 kb , 800 kb hatta çoğu zamanda 1.000 kb oluyor. En düşük 350, 400 kb olduğuna şahit oldum. Fakat internette surf yaparken öyle yavaş işleniyor ki web sayfaları, çoğu zaman bazı sitelerde açılmıyor. Anlayamadığım şey internet download hızım bu kadar iyi iken nasıl olurda surf hızım böyle olur? Loader imlecim dönerken yani sayfa açılırken sayfaya sağ tıklayıp kaynağı görüntüle diyorum, işin garip yanı kodlarda yüklenmiş durumda fakat görüntü gelmiyor. Yani tarayıcılarla ilgili genel sorunum var. Değişik tarayıcılar denedim, çerezleri ve önbelleği temizledim. Nafile...

Sorunum farklı derken kasttettiğim şey ise diğer konularda modem resetleme gibi şeyler çözüm olarak gösterilmiş. Modem bende değil , yani reset atma imkanım yok. Rica etme gibi lüksümde yok, oraları karışık.
Bu yüzden sorunumu tek kelime ile ifade edip bunların dışında kesin çözüm isteyeceğim siz değerli arkadaşlarımın cevaplarını bekleyeceğim:

Webde gezinirken çok yavaş internete sahibim. Hatta çoğu zaman sayfalar yüklenirken hata veriyor. Download hızım ise kendisinden ödün vermiyor yani mükemmel.

Not: Modeme erişemem. Yani modemle ilgili çözümler benim için geçersiz olacak. Şimdiden hepinize teşekkür ederim, Allah razı olsun.

burk

Öncelikle aramıza hoş geldin. :)
glxinfo | grep render
lspci | grep VGA
dpkg -l | grep java
dpkg -l | grep flash

Çıktılarını sırasıyla alabilir miyiz?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Sky009

Hoşbulduk, ilginize çok teşekkür ederim. Umut verdiniz.Dediğinizi yaptım, tek tek komutların çıktısı;

glxinfo | grep render
'glxinfo' programı şu anda kurulu değil.  Kurulumunu şunu yazarak yapabilirsiniz:
sudo apt-get install mesa-utils

lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 03)

dpkg -l | grep java
ii  ca-certificates-java                   20110912ubuntu3                         Common CA certificates (JKS keystore)
ii  java-common                            0.42ubuntu2                             Base of all Java packages
ii  libaccess-bridge-java                  1.26.2-6                                Java Access Bridge for GNOME
ii  libaccess-bridge-java-jni              1.26.2-6                                Java Access Bridge for GNOME (jni bindings)
ii  libmozjs185-1.0                        1.8.5-1.0.0-0ubuntu5                    Spidermonkey javascript engine
ii  tzdata-java                            2011n-0ubuntu0.11.10                    time zone and daylight-saving time data for use by java runtimes

dpkg -l | grep java
ii  ca-certificates-java                   20110912ubuntu3                         Common CA certificates (JKS keystore)
ii  java-common                            0.42ubuntu2                             Base of all Java packages
ii  libaccess-bridge-java                  1.26.2-6                                Java Access Bridge for GNOME
ii  libaccess-bridge-java-jni              1.26.2-6                                Java Access Bridge for GNOME (jni bindings)
ii  libmozjs185-1.0                        1.8.5-1.0.0-0ubuntu5                    Spidermonkey javascript engine
ii  tzdata-java                            2011n-0ubuntu0.11.10                    time zone and daylight-saving time data for use by java runtimes
saircan@saircan-O-E-M:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-downloader                 11.0.1.152ubuntu1                       Adobe Flash Player plugin downloader
ii  flashplugin-installer                  11.0.1.152ubuntu1                       Adobe Flash Player plugin installer

Söylemek istediğim bir şey daha var ; Ekran kartına sahip değilim. İntelin sürücülerini kurunca Ram'den paylaşım yapıyordu. 64 mb ekran kartı olarak kullanıyordum. VGA yazısını görünce anlatmak istedim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Kasım 2011 - 16:20:26

Alıntı yapılan: bytan - 07 Kasım 2011 - 16:15:09
ipv6 durumun nedir?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=20294.0
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=20294.msg280252#msg280252

Merhaba, ilginize teşekkür ederim.

ipv6 varsayılan ayarlardayken (sanırım otomatikti) sorun devam ediyordu. Okuduğum bir kaç makale doğrultusunda bu özelliği pasif (yoksay) hale getirdim. Sorun hala devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Kasım 2011 - 16:27:19

Bu arada verdiğiniz konudaki işlemleri denedim. Yeniden başlattım, sorun hala devam ediyor.

bytan

Çıktısı ne gösteriyor?

ifconfig | grep inet6
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Sky009

burk

Alıntı yapılan: Sky009 - 07 Kasım 2011 - 16:31:20
Komutu yazdığımda çıktı gelmiyor.?
Komutu bir de şu şekilde dene;
sudo ifconfig | grep inet6
Ekran kartı sürücülerim yüklü değil diyorsun, onları yükle önce sonra;
sudo apt-get install mesa-utils
sonra
glxinfo | grep render
kodunun çıktısını aktar.  Ayrıca javayı nasıl kurdun?

heartsmagic

ipv6 komutu boş geliyorsa aktif değil demektir, yani @bytan'ın verdiği şekilde denemek de yeterli.
@Sky009, DNS değiştirdiğinde durum nasıl oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sky009

Java kurmadım ki :/

Ayrıca dns de hiç değiştirmedim örnek bir dns verirseniz deneyebilirim. Teşekkür ederim.

iceboy

Alıntı yapılan: Sky009 - 09 Kasım 2011 - 11:25:22

Ayrıca dns de hiç değiştirmedim örnek bir dns verirseniz deneyebilirim. Teşekkür ederim.

208.67.222.222

208.67.220.220
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

grayloop

Alıntı yapılan: Sky009 - 09 Kasım 2011 - 11:25:22

Java ve/veya Flash eklentilerinin kurulmamış olması da sayfa açılmasını geciktiriyor olabilir. Ayrıca, DNS için de Google da "Open DNS ayar" arayın, Open DNS deneyin.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

Sky009

Sorun sanırım javadaymış yada dns den :) Dediklerinizi yaptım javayıda kurunca sorun çözüldü , hepinize sonsuz teşekkürler ilginiz için 2 günde hallettiniz neredeyse.  :)