archman

Başlatan ugurseker885848, 10 Haziran 2020 - 17:47:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ugurseker885848

merhaba dostlarım.archman kurdum sırf meraktan.hızlı fena değil güzel.ama başka bir dağıtım kurmak istediğim zaman iso kalıbını yazdırmam için gereken program çalışmıyor suse image writer adlı program manjaro dağıtımını yazdırmıyor nasıl yapabilirim acaba?

lnxdev

Buradan USB'yi bul;
lsblk
Sonra bulduğun usb'nin ismini aşğıdaki sdXY kısmına yerleştir.
sudo dd bs=4M if=iso/dosya/yolu/kalip.iso of=/dev/sdXY status=progress && sync

Yeniden başlatıp kurabilirsin.
Not: Tüm dağıtımlar için geçerlidir ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur.

ugurseker885848

kardeşim yapamadım yaa bir türlü olmuyor.

sinan54

Önce işlemi basitleştirmek için indirdiğin iso dosyasını home bölümüne al (masaüstü,indirilenler.belgeler vs olduğu bölüm) Sonra bilgisayara usb bellek bağlı iken ''lsblk'' komutunu terminalde çalıştır,Çıktıda usb bellegini tanımlayan harfi görebilirsin (örneğin sdb) sonra iso dosyasına sağ tık özellikler bölümünden iso ismini kopyala terminalde aşagıdaki komutu uygula
sudo dd if=manjaro-xfce-20.0.3-200606-linux56.iso. of=/dev/sdx bs=4M

Burada sdx yazan ''x'' yerine senin usb harfin ve isonun yazıldığı yere senin indirdiğin iso ismi yazılacak (XFCE iso indirilmiş ise saddece ''sdx'' yazan yeri değiştirip lomutu terminale kopyala yapıştır yaparsın

tosun

Başlangıç penceresinde yazılım sekmesi altında "sistem araçları" başlığını açın ve "mintstick" aracını yükleyin.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

ugurseker885848

kıymetli dostlarım hepinize çok teşekkür ederim uzun uğraşlar sonucu yapabildim uç birimden iso dosyasını yazmayı başardım sağolun varolun.