Özelleştirme Tüyoları

Başlatan ihtiyar said, 13 Nisan 2009 - 19:42:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ScaryMan

Sürücülerim yüklü. Lakin şimdi denedim çalıştı ayarlar. Halbuki sürücüyü yüklediğim ilk seferde denediğimde olmamıştı. :)

O zaman ikinci soruma geçelim. Bu saydamlık ayarları v.s. için ne gerekiyor?

heartsmagic

Alıntı yapılan: ScaryMan - 22 Nisan 2009 - 23:32:53
Sürücülerim yüklü. Lakin şimdi denedim çalıştı ayarlar. Halbuki sürücüyü yüklediğim ilk seferde denediğimde olmamıştı. :)

O zaman ikinci soruma geçelim. Bu saydamlık ayarları v.s. için ne gerekiyor?

Compiz'in ayarları arasında gezinmeyi denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ScaryMan

Compiz sanırım yüklü değil.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ScaryMan - 25 Nisan 2009 - 18:55:57
Compiz sanırım yüklü değil.

Ubuntu'da ön tanımlı olarak yüklü geliyor. ;)

Sistem>Yönetim>Synaptic Paket Yöneticisi'ni aç.

Arama kutucuğuna: compizconfig-settings-manager yaz ve bulduğunda yükle.

Sistem>Tercihler>CompizConfig Ayar Yöneticisi'ni aç ve kurcala. ;)

ScaryMan

Teşekkürler. :)

Ayarları kurcalıyorum da, Bu başlıktaki adımlardan şeffaflıkla ilgili olanları izledim fakat pencerleri saydamlaştıramadım.

Opacitiy ayarlarına şunları ekledim:

dock - 85
popupmenu - 15

Ayrıca Increase ve Descrease kısayolları ekledim. İstediğim zaman bulunduğum pencerenin saydamlığını artırıp azaltabiliyorum. Ancak ben varsayılan olarak tüm pencerelerin belirli bir saydamlığa sahip olmasını istiyorum. Bunu nerden ayarlamam lazım?

Ek: Efektler -> Odaklama İzleyicisinden buldum ayarları. :) Ancak pencere çerçevelerinin en üstüne tıklayana kadar mat olarak geliyor pencereler.

sabian

Alıntı yapılan: ScaryMan - 25 Nisan 2009 - 19:36:24
Teşekkürler. :)

Ayarları kurcalıyorum da, Bu başlıktaki adımlardan şeffaflıkla ilgili olanları izledim fakat pencerleri saydamlaştıramadım.

Opacitiy ayarlarına şunları ekledim:

dock - 85
popupmenu - 15

Ayrıca Increase ve Descrease kısayolları ekledim. İstediğim zaman bulunduğum pencerenin saydamlığını artırıp azaltabiliyorum. Ancak ben varsayılan olarak tüm pencerelerin belirli bir saydamlığa sahip olmasını istiyorum. Bunu nerden ayarlamam lazım?

Ek: Efektler -> Odaklama İzleyicisinden buldum ayarları. :) Ancak pencere çerçevelerinin en üstüne tıklayana kadar mat olarak geliyor pencereler.

bir zamanlar ben de epey uğraşmıştım ama artık sıkıldım :) fakat compiz ayarlarıyla ilgili forumda yazılan bir makale vardı. ya da nette ama aramak lazım tabi, küstahlık olsun diye demiyorum yanlış anlaşılmasın, ama forumda arayıp da bulamadığın şey yoktur, olsa dahi yanlış aramadan kaynaklanıyordur. :))
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

bsod1

peki birşey merak ediyorum

karanlık bir tema yüklüyorum, fakat klasörlerlerin içi beyaz gözüküyor, yani simsiyah bir temada klasör açınca ekran beyaz(klasör içi), bunu nasıl değiştirebilirim? tema ile alakalı bir durum mu?

bir de sadece tek bir dosyanın iconunu nasıl değiştiririm(set olarak değil yani)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: bsod1 - 19 Eylül 2009 - 18:58:02
peki * bir şey merak ediyorum

karanlık bir tema yüklüyorum, fakat klasörlerlerin içi beyaz gözüküyor, yani simsiyah bir temada klasör açınca ekran beyaz(klasör içi), bunu nasıl değiştirebilirim? tema ile alakalı bir durum mu?

bir de sadece tek bir dosyanın iconunu nasıl değiştiririm(set olarak değil yani)
Bu durum tema ile alakalıdır genelde maalesef. İkonları ise dosyaya sağ tıklayıp özellikler dediğinde ikonun resmi çıkar, resmin üzerine tıkladığında değiştirebilirsin.

miles

KDE 4.x için (gnomede olduğu gibi) her pencere için "always on top" özelliğini nasıl ekleyebilirim ?

anra

Bu kadar seviyeli ve iyi niyetli insanlardan oluşmuş bir foruma üye olmak benim için çok yararlı olacaktır..
ilk mesajım bu konuya:
Linux'te henüz yeniyim ve mouse imlecimi değiştirmek istiyorum basit bir anlatım alabilir miyim işin erbabı arkadaşlardan? :)

FıratikUS

@anra dostum işin erbabı değilim ama sanırsam sen; ben bu mesajı yazmadan sorunu belkide çözmüşsündür:)
görünüm tercihleri/tema/özelleştir/sonuç orada:D
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

anra

@Genus çok teşekkür ederim,fakat ben imleci gnome dan indirdiğim "cursor"larla değiştirmek istiyorum "tar.gz" uzantılı dosyalar indirdim.fakat çalıştırma konusunda başarısız oldum.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: anra - 24 Ekim 2009 - 12:27:19
..........,fakat ben imleci gnome dan indirdiğim "cursor"larla değiştirmek istiyorum "tar.gz" uzantılı dosyalar indirdim.fakat çalıştırma konusunda başarısız oldum.

Indirdiğiniz Fare(cursor) dosyasını tutup Tema penceresine sürükleyip bırakmak, kullandığım ve bulduğum en basit yöntemdir.
Şayet yüklenmediği takdirde Fare dosyasını arşivden çıkartarak tekrar deneyiniz.  :)

anra

evet,arşivle ilgiliymiş problem,çok teşekkür ederim @ğnome
bir de arama yaptım ama bulamadım:
Ben Türkçe Ubuntu kullanıyorum,internetten açtığım sayfalarda yazılan yazıların bir kısmının altı çizili oluyor.imla denetimini kaldırmayı denedim ama olmadı bu sorunu aşmak için ne yapmam gerekir acaba ? veya farklı bir imla denetimi mi önerirsiniz?

heartsmagic

Zemberek karmic depolarında mevcut :) Hiçbir şey yapmaya gerek kalmıyor, kurmak yetiyor.

heartsmagic

@Rail söylemişti aslında zamanında depolara Karmic ile girecek diye. Ben de Karmic kurunca bir bakayım demiştim, gördüm ki girmiş :)

Oradan kurmak sorun olmaz, hatta @Rail orayı devam ettirirse belki daha güncel sürümler de elde edilebilir.

anra

tekrardan merhabalar..
ben masaüstümde analog bir saat bulundurmak ve hava durumundan haberdar olmak istiyordum superkaramba ile denedim ama olmadı eksik bir programım mı var veya sizin önerebileceğiniz bir hava durumu ve saat eklentisi var mı?

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: anra - 31 Ekim 2009 - 03:17:28
tekrardan merhabalar..
ben masaüstümde analog bir saat bulundurmak ve hava durumundan haberdar olmak istiyordum superkaramba ile denedim ama olmadı eksik bir programım mı var veya sizin önerebileceğiniz bir hava durumu ve saat eklentisi var mı?
Depolarda mevcut olan screenlet's ve conky var.
Bunlarla istediklerini elde edebilirsin.  ;)

FıratikUS

zemberek' i synaptic' ten kurdum ama ingilizce imla denetimi yapıyor, türkçe bir ayarda göremedim;nasıl türkçeye çevirebilirim?

FıratikUS

:D
üstad tıkladım ama orda tr dışında bütün sözlükler var,sözlük ekleye tıklıyıncada açılan mozilla sayfasında tr yok!

asdfg94

Alıntı yapılan: FıratikUs - 31 Ekim 2009 - 13:38:07
:D
üstad tıkladım ama orda tr dışında bütün sözlükler var,sözlük ekleye tıklıyıncada açılan mozilla sayfasında tr yok!

İyi bak ben buldum tabi yanlış yerden bulmadıysam...  :D

galip

Alıntı yapılan: Tutunamayan - 15 Nisan 2009 - 00:52:27
@ironic; @ALpAsya ile aynı temayı kullanmaktayız. Yüklemek için gerekli paketler:

74813-Overglossed.tar.gz

Playstation düğmeleri için:

84462-playstation.tar.gz

ComicSansMS font için:

Mac4Lin_v1.0_RC1.tar.gz

paketleri gerekli.. Umarım yardımcı olur...

bunu paket yöneticisinden mi kuracağız... deniyorum ara diyorum ama bulmuyor...

heartsmagic

Hayır, paket yöneticisinden değil. Bu başlıkta arada kaybolan iletiler var, bir ihtimal bağlantılar kaybolmuştur bu esnada. Tabii verilmişlerse http://www.gnome-look.org gibi bir sitede bulabilirsin tema ve simge setlerini. O da olmazsa Google netice verecektir.

galip

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Temmuz 2010 - 03:44:53
Hayır, paket yöneticisinden değil. Bu başlıkta arada kaybolan iletiler var, bir ihtimal bağlantılar kaybolmuştur bu esnada. Tabii verilmişlerse http://www.gnome-look.org gibi bir sitede bulabilirsin tema ve simge setlerini. O da olmazsa Google netice verecektir.

çok teşekkürler :D