Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.1%)
Audacious
161 (28.6%)
Banshee
56 (10%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (54.6%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.3%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.7%)
DeaDBeeF
16 (2.8%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 562

Khan

Alıntı yapılan: kaspara - 24 Kasım 2010 - 19:56:25
Alıntı yapılan: Khan - 24 Kasım 2010 - 18:27:23
Çoğu kişi elektronik müzik dinlemiyor galiba. Çünkü XMMS'ten başka hiç bir oynatıcı kaliteli ses vermiyor.

neden bilmem üstüme alındım :)

http://www.lastfm.com.tr/user/Sleepforlife
xmms hiç denemedim tavsiyeniz üzerine deneyeceğim ...
Ben çoğu kişi demiştim. Hiç kimse demedim. :)

XMMS kuracak arkadaşlara bir tavsiyede bulunayım. XMMS'i kurup-açtıktan sonra Ctrl+P yapıp 'Tercihler' penceresini açın. Ardından çıkış eklentisini 'ALSA'ya çevirin. Ardından 'Ayarla' butonuna basın. Mixer bölgesi altındaki 'Use software volume control' butonunu işaretleyin.

Sonra tekrar 'Tercihler' penceresine dönün, 'Yazı tipleri' sekmesi altından "Yazı tipi kümelerini kullan (çoklu-byte desteğini etkinleştir)" butonunu da işaretleyin ve XMMS'iniz çağa uyumlu olsun. :)

krwlng

@kaspara, lastfm listene bakmak için giriş yaptım,rashit dinleyen birini daha görmek güzel oldu :) ayrıca giriş yapmaz olaydım, o nezih ortam bile ne hale gelmiş, bir sanatçının sayfasına bakayım dedim küfürler, hakaretler, aşağılamalar, neyse dedim artık, last fm girip gezmek için değil bağlanıp dinlemek içindir mantığına dayanarak artık sadece bağlanıp müzik dinlerim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

Alıntı yapılan: alquirel - 24 Kasım 2010 - 16:37:12
Alıntı yapılan: GNUbuntu - 13 Kasım 2010 - 14:29:15
1 aydır QMMP kullanıyorum. Varsayılan olarak da Banshee. Rhythmbox'dan daha kullanışlı gibi. Ses simgesindeki Rhythmbox'u Banshee ile ya da her ne kullanıyorsak değiştirebilir miyiz acaba? Veya tamamen nasıl kaldırabiliriz; pek kullanmıyorum da.

Banshee'yi ses menüsüne eklemek için:

1 - banshee-extension-soundmenu eklentisini yüklüyoruz.
sudo apt-get install banshee-extension-soundmenu

2 - Daha sonra Banshee'de Düzenle > Tercihler > Uzantılar altında eklentimizi etkin hale getiriyoruz.

Bu destek ne zamandan beri var? Bakınıp da görememiştim, bu nedenle geliştiriciler el atmalı diyorum forumda ikidir. Bir başka başlıkta daha sorulmuştu bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

@heartsmagic,
Ben de kullanmaya başlayalı bi kaç gün oldu.

Ama işin asıl ironik tarafı, bilginin OMG Ubuntu sitesinde yazılış tarihi 19 Eylül. Daha kararlı sürüm yayınlanmadan hem de. :)

Kaynağı da ekleyelim : http://www.omgubuntu.co.uk/2010/09/how-to-enable-banshee-sound-menu-integration-in-ubuntu-10-10/

Not: Ayrı bir başlıkta duyurmaya gerek var mı bilemedim, zira şuan 17 kişiyiz ankete göre Banshee'ci. :D
Topu sana atmış olayım bu konuda ;)

heartsmagic

İlgili başlığı bulursam buraya yönlendiririm ben de, fakat şu an hatırlayamıyorum :)
Teşekkürler açıklama için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaspara

Alıntı yapılan: Khan - 24 Kasım 2010 - 20:15:15
Alıntı yapılan: kaspara - 24 Kasım 2010 - 19:56:25
Alıntı yapılan: Khan - 24 Kasım 2010 - 18:27:23
Çoğu kişi elektronik müzik dinlemiyor galiba. Çünkü XMMS'ten başka hiç bir oynatıcı kaliteli ses vermiyor.

neden bilmem üstüme alındım :)

http://www.lastfm.com.tr/user/Sleepforlife
xmms hiç denemedim tavsiyeniz üzerine deneyeceğim ...
Ben çoğu kişi demiştim. Hiç kimse demedim. :)

XMMS kuracak arkadaşlara bir tavsiyede bulunayım. XMMS'i kurup-açtıktan sonra Ctrl+P yapıp 'Tercihler' penceresini açın. Ardından çıkış eklentisini 'ALSA'ya çevirin. Ardından 'Ayarla' butonuna basın. Mixer bölgesi altındaki 'Use software volume control' butonunu işaretleyin.

Sonra tekrar 'Tercihler' penceresine dönün, 'Yazı tipleri' sekmesi altından "Yazı tipi kümelerini kullan (çoklu-byte desteğini etkinleştir)" butonunu da işaretleyin ve XMMS'iniz çağa uyumlu olsun. :)

bilgilendirme için teşekkürler.

Alıntı yapılan: krwlng - 24 Kasım 2010 - 20:31:16
@kaspara, lastfm listene bakmak için giriş yaptım,rashit dinleyen birini daha görmek güzel oldu :) ayrıca giriş yapmaz olaydım, o nezih ortam bile ne hale gelmiş, bir sanatçının sayfasına bakayım dedim küfürler, hakaretler, aşağılamalar, neyse dedim artık, last fm girip gezmek için değil bağlanıp dinlemek içindir mantığına dayanarak artık sadece bağlanıp müzik dinlerim.
eğer hala last.fm kullanıyorsanız arkadaş olarak ekleyebilirsiniz isterseniz.
last.fm free music playerla birlikte yeni müzikler, sanatçılar keşfetmek için çok elverişli
last fm müzik zevkimi değiştirdi resmen :) eskiden rashitin ilk iki albümünü çok dinlerdim mesela tam lise zamanları amma gaza gelirdik :)

alquirel

Alıntı yapılan: alquirel - 24 Kasım 2010 - 16:37:12
Banshee'yi ses menüsüne eklemek için:

1 - banshee-extension-soundmenu eklentisini yüklüyoruz.
sudo apt-get install banshee-extension-soundmenu

2 - Daha sonra Banshee'de Düzenle > Tercihler > Uzantılar altında eklentimizi etkin hale getiriyoruz.

Exaile kullanıcıları için Ubuntu Sound Menu eklentisi :

1 - https://github.com/sunng87/Exaile-Soundmenu-Indicator/archives/0.0.2 adresinden paketi indiriyoruz.
2 - Paket içeriğini ~/.local/share/exaile/plugins/ dizini altında çıkarıyoruz. Bu dizin yoksa oluşturabilirsiniz.
     (veya /usr/share/exaile/plugins/ dizinine çıkartın, tercih sizin.)
3 - Exaile uygulamasını açıp Düzenle > Tercihler > Eklentiler den eklentiyi etkin hale getiriyoruz.

Khan

Acaba DeaDBeeF kullananların birinde DeaDBeef için 'Equalizer Preset'i  var mı?

mami96

Exaile'yi seviyorum ama Amarok'u merak etmedim degil 2. cikabiliyorsa, ya da Rythmbox'u ama durun onu kullaniyorumda Amarok'u merak ettim.

Khan

DeaDBeef için Foobar2000 denkleştirici(ekolayzır) dosyalarını kullandım ve gayet memnun kaldım. Ses kalitesi süper.
Şu ana kadar keşfettiğim denkleştirici ile sağlam ses çıkaran üç yazılım var: XMMS, Songbird, Deadbeef. Diğer arkadaşlara bilgi olsun.

ironic

Alıntı yapılan: Khan - 05 Aralık 2010 - 22:42:53
DeaDBeef için Foobar2000 denkleştirici(ekolayzır) dosyalarını kullandım ve gayet memnun kaldım. Ses kalitesi süper.
Şu ana kadar keşfettiğim denkleştirici ile sağlam ses çıkaran üç yazılım var: XMMS, Songbird, Deadbeef. Diğer arkadaşlara bilgi olsun.

Zamanında ben de aramış aşağıdaki forumdan birkaç dosya bulmuştum ama pek umduğum gibi başarılı çıkmadı. Kendim uğraşıyorum artık. :)

http://www.hydrogenaudio.org/forums/lofiversion/index.php/t30832.html

GNUbuntu

DeadBeaf iyi güzel de, Bengalceden Çinceye kadar var Türkçe çevirisi yok  :) Ama yine de fena değil. Eq presetleri de yükledim iyi oldu.  :)
Yalnız ben bu müzik çalarlara neden dosyaları çöpe gönder seçeneğini koyarlar anlamadım? Hatta DeadBeaf çöpe atmıyor, çıkan uyarıya evet dersen dosyayı siliyor. Yani ben bir  müzik dosyasını neden müzik çaların içinden silme ihtiyacı duyayım veya zaten dinlediğim o eseri neden sileyim ki?
[IMG]http://img40.imagefra.me/s5c7/hakansait/ire9_11a_ubs8l.png[/img] [IMG]http://img40.imagefra.me/s5c7/hakansait/jb6n_4b5_ubs8l.png[/img]
Önce Saygı...

raspacı

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 07 Aralık 2010 - 11:40:50
Yalnız ben bu müzik çalarlara neden dosyaları çöpe gönder seçeneğini koyarlar anlamadım? Hatta DeadBeaf çöpe atmıyor, çıkan uyarıya evet dersen dosyayı siliyor. Yani ben bir  müzik dosyasını neden müzik çaların içinden silme ihtiyacı duyayım veya zaten dinlediğim o eseri neden sileyim ki?
Bu sorunu zamanında sanırım juke isimli programda yaşamıştım. Listeden silmek ile tamamen silmek arasındaki o ince çizgide bir çok şarkıyı kaybetmiştim. "Bence de" gereksiz bir işlev.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

krwlng

İnanır mısınız ben sırf o özellik için Aimp kullanıyordum eskiden, ve sırf bu özellik için aimp kullanan bir çok arkadaşım var. Adam parçaları atıyor dinliyor sonra hiç sevmediği biri çıkıyor karşısına onu listeden kaldırıyor, fakat bir süre sonra listeyi tekrar yükleme gereği hissederse aynı parça bir daha geliyor, ayrıca yer kaplıyor, tek seferde diskten silmesi bulunmaz nimet böyle durumlar için. Ha dersiniz bunu belirten o seçeneğin biraz daha zorlayıcı olması konusunda hemfikirim sizinle, ancak bu özelliğin gereksiz olduğunu söylerseniz yalnızca kendi adınıza söylemiş olursunuz, çünkü benim için vazgeçilmez bir özellik :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

raspacı

Alıntı yapılan: krwlng - 07 Aralık 2010 - 18:26:22
... ancak bu özelliğin gereksiz olduğunu söylerseniz yalnızca kendi adınıza söylemiş olursunuz, çünkü benim için vazgeçilmez bir özellik :)
Alıntı yapılan: raspacı - 07 Aralık 2010 - 18:02:40
"Bence de" gereksiz bir işlev.
Zaten "bence"  kısmını özellikle belirtmiştim. :) Ben her işi yapan programları pek sevmiyorum sanırım. Silinecekse ben elle silerim sen niye karışıyorsun işime diyorum o programlara. :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

Khan

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 07 Aralık 2010 - 11:40:50
DeadBeaf iyi güzel de, Bengalceden Çinceye kadar var Türkçe çevirisi yok  :) Ama yine de fena değil. Eq presetleri de yükledim iyi oldu.  :)
[IMG]http://img40.imagefra.me/s5c7/hakansait/ire9_11a_ubs8l.png[/img] [IMG]http://img40.imagefra.me/s5c7/hakansait/jb6n_4b5_ubs8l.png[/img]

Çevirileri yaparken o seçeneği de gördüm. İsteğe bağlı olarak sağ tık menüsünden kaldırabiliyorsunuz. 
Edit>Preferences>GUI altından kaldırılabilirsiniz. (Eğer arkadaş beni onaylarsa bir sonraki sürümde Türkçe olarak görebileceksiniz. :) )

GNUbuntu

Çok yaşayasın @Khan :)  Ben Plugins'e bakmıştım kaldırma seçeneği ordamı diye. DeadBeef'in günahını almışım. Çeviri için de kolay gelsin, olur inşAllah.
Önce Saygı...

Khan

Yazmayı unutmuşum: Acaba Transifex'teki 'memet' adlı Türkçe çeviri grubu başkanına ulaşabilicek biri var mı? Çünkü üyeliği kabul etmediği için çevirileri Transifex'e bindiremiyorum.

reis33

(Wine aracılığı ile kullandığım) JetAudio + DeadBeef kullanıyorum.

mutlucan96

Amarok kullanırdım önceden ama şimdi Ritim Kutusu diyorum

aan-han

leica

bugüne kadar kullandıklarım ; Amarok, Audacious, Banshee, XMMS, Clementine, Rhythmbox bunlar.
bu aralar DeaDBeeF kullanıyorum. oldukça kullanışlı ve hafif. sekme olayı da çok hoşuma gidiyor. o yüzden oyum DeaDBeeF'e gitti. ayrıca banshee'nin kullanımı ve görünümü çok iyi. Rhythmbox radyolarını sölemeden geçmemek lazım, gerçekten çok güzel çalıyorlar. bazen sadece Rhythmbox açıp radyo dinlediğim oluyor. :) ses kalitesi hakkında uzak ara çok iyi diyebilceğim bir oynatıcıya rastlamadım. ekolayzırı olan bütün oynatıcılar hemen hemen aynı performası veriyor tabi bu sisteme ve sürücüye de bağlı. DeaDBeeF'ten gerekli ayarlamalar yapılca iyi sonuçlar alındığını duyuyorum.

pek çok seçme şansımız var ve bu çok iyi. bilgisayarımda görüntü oynatıcıları da sayarsak 6 adet player yüklü. bunlar ; SMPlayer, UMPlayer, BanShee, Rhythmbox, VLC ve DeaDBeef. iyi bir kombinasyoları var. açamadığım bir dosya henüz yok.   

XRumer

Sony MP3 Player satın aldığımdan beri Clementine kullanıyorum. Bu aygıtı mükemmel ve kolay senkronize ediyor. Diğerleri aygıtı ya tanımıyor ya da doğru düzgün senkronize edemiyor.

(Bu arada şunu da belirteyim, Sony MP3 Player satın almayı düşünenler çekinmeden alabilirler, Clementine'e güvenebilirler.)

Mitsukuni

Önceleri Rhythmbox'la beraber Audacious kullanırdım. Rhythmbox müzik kütüphanesi yönetimi konusunda çok iyi fakat bir-iki albüm atıp dinlemek için çok kullanışlı bulmuyorum. Yeni dinleyeceğim albümler için de Audacious kullanıyordum. Fakat piyasaya Clementine gelince bu iki özelliği çok daha rahat biçimde yaptığını gördüm. Hem arayüz olarak da kullanışlı.
Sırf arayüzü karışık diye Amarok kullanmıyordum. :)

umityakup

Hem Müzik dinlemek hem de film izlemek için konsoldan MPlayer