Bir kac TIK ile Ubuntu 10.10 da Mac OS X Keyfi

Başlatan cafenetland, 06 Kasım 2010 - 23:01:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cafenetland

baktim ama sitede bulamadim. verildiyse özurlerimi kabul ediniz.

Ubuntu 10.10 da Mac OS X icin yapmaniz gereken sadece bir kac satir komutu terminale girmek.

i$te o kodlar.
sirasiyla giriniz.

wget https://downloads.sourceforge.net/project/macbuntu/macbuntu-10.10/v2.3/Macbuntu-10.10.tar.gz -O /tmp/Macbuntu-10.10.tar.gz 
tar xzvf /tmp/Macbuntu-10.10.tar.gz -C /tmp
cd /tmp/Macbuntu-10.10/
  ./install.sh

install komutu verildikten sonra terminalde sorular cikacak.
onlara dilediginiz sekilde cevap verirsiniz. E/H olarak.

veeee i$te sonuc. kendi bilgisayarimdan.

lotus1991

Güzele benziyor teşekkür ederim,fakat yes no gibi işlemleri yaptığımızda birkaç ingilizce soru var onları türkçeye çeviremedim

cafenetland

Alıntı yapılan: lotus1991 - 06 Kasım 2010 - 23:41:58
Güzele benziyor teşekkür ederim,fakat yes no gibi işlemleri yaptığımızda birkaç ingilizce soru var onları türkçeye çeviremedim

hepsine yes de.

hatirladigim kadariyla birisi sol altta masaustunu goster butonu ekliyeyim mi, sag altta calisan programlari gosteren buton olsun mu gibi sorulardi. hepsine yes diyebilirsin.

zeitgeist

Teşekkürler @cafenetland, fazla zaman harcamadan tema değişikliği yapmak için hayli pratik bir yöntem.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

lotus1991

Alıntı yapılan: zeitgeist - 07 Kasım 2010 - 03:36:41
Teşekkürler @cafenetland, fazla zaman harcamadan tema değişikliği yapmak için hayli pratik bir yöntem.
Dediğinize harfiyen katılıyorum :)

cafenetland

Alıntı yapılan: zeitgeist - 07 Kasım 2010 - 03:36:41

rica ederim. sabitteki konuya baktim ama orda anlatilanlar hem guncelligini yitirmis hem de cok zor ve karisik. ben de bunu buldum ve buraya eklemek istedim, isinize yaradiysa ne mutlu :)

Göktürk

sağol çok teşekkür ederim aynı mac gibi oldu  :)
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

x x x x

docky yerine caıro dock kullansan  daha bi şey olurdu ama neyse   koskoca çapa fln....
-------
bildiğimiz ubuntu. gnome  bi kaç değişiklik ve sadece Docky nin çapa şeklindeki iconunun değişmesi bu hale soktu ubuntuyu full pack filan :S adam patdılküldür yüklüyo yetkiyi aldığı gibi :S

cafenetland

Alıntı yapılan: x x x x - 16 Kasım 2010 - 16:07:35
docky yerine caıro dock kullansan  daha bi şey olurdu ama neyse   koskoca çapa fln....

cairo dock kurulu ise sisteminizde, o zaman docky´yi kurmuyor. ama kurulu degilse docky varsayilan olarak kuruluyor. hatirladigim kadariyla.

plusnettr

Teşekkürler kurulumu yaptım evet Docky varsayılan olarak kurulum esnasında beraberinde geliyor. Simge durumuna küçülttüğümüz pencereleri üst panele nasıl dizebiliriz. Onu kaldırdı çünkü kafa karıştırıcı oluyor.
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

SCHRANZ

verdiğin kodları terminale alt alta mı giricez yoksa ilk kodu yazıp enter sonra sırasıyla enterlicaz mı ?
mini bir açıklamada bulunursan çok sevinirim ve böyle bir paylaşımda bulunduğun için de teşekkürler (( :
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

amon-ra

Alıntı yapılan: SCHRANZ - 17 Kasım 2010 - 23:42:03
verdiğin kodları terminale alt alta mı giricez yoksa ilk kodu yazıp enter sonra sırasıyla enterlicaz mı ?
mini bir açıklamada bulunursan çok sevinirim ve böyle bir paylaşımda bulunduğun için de teşekkürler (( :
her kodu ayrı ayrı gireceksiniz işlem tamamlandığında diğer kodu da girin

SCHRANZ

her şey güzel.hallettim ama ben bunu kullanamadım mesela araç çubuğuna alıcam biyere atıyor ama nereye bulamıyorum tarayıcıyı yada herhangi bir şeyi .s
ben bunu tekrar nasıl GERİ alabilirim. ubuntu temasına çevirmem gerek .s
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

superjax

aynı soruyu ben soracaktım beğenmezsek ne yapacağız?

SCHRANZ

tamam tamam buldum .D
sağ tıklayıp temadan halletcekmişiz (( :
gerisi zati kolayy.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2010 - 01:01:18

ya iyi de benim bunu tamamen kaldırmam lazım. hala sorun var. araç çubuğuna küçültmüyor .s nereye fırlatıyosada bulamıyorum ya .)
yardım lütfen.eski temaya döndüremedim  .s

??
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

cafenetland

Alıntı yapılan: SCHRANZ - 18 Kasım 2010 - 00:54:52
tamam tamam buldum .D
sağ tıklayıp temadan halletcekmişiz (( :
gerisi zati kolayy.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2010 - 01:01:18

ya iyi de benim bunu tamamen kaldırmam lazım. hala sorun var. araç çubuğuna küçültmüyor .s nereye fırlatıyosada bulamıyorum ya .)
yardım lütfen.eski temaya döndüremedim  .s

??

ustteki panele sag tikla. panele ekle/pencere listesi,

o zaman pencereleri yukaridaki panele de atacaktir

mami96

Güzel bir anlatim olmus 10.10'a yukseltiyorum surumu'mu. Yukseltme islemi bitince bir deneyeyim... Elinize saglik.

SCHRANZ

Sürümü yüxelt en iyisini yaparsın ama temayı tavsiye etmem (( :
bana zor geldi biraz. Yine de @mami96 sen bilirsin .
@cafenetland çok teşekkürler .
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

mami96

@SCHRANZ Hmmm. Eger temayi kaldirmasi zor oluyorsa, hic ugrasmayayim. Ama bu anlatim arsivimde bulunmali :)

cafenetland

Alıntı yapılan: SCHRANZ - 18 Kasım 2010 - 13:50:34
Sürümü yüxelt en iyisini yaparsın ama temayı tavsiye etmem (( :
bana zor geldi biraz. Yine de @mami96 sen bilirsin .
@cafenetland çok teşekkürler .

rica ederim. yalniz sende docky kurulmamis sanirim, pencereleri kuculttugun zaman dockynin uzerindeki ikonlara atiyor normalde. ama ben de panelde pencere listesini gormeyi tercih edenlerdenim. yukaridaki ekran goruntumde de zaten paneldeki firefox penceresi mevcut. tameyi kaldirmakta da sorun yok zaten,. tek yapman gereken masaustu sag tik, temalardan bir tema secmek. gerisi zaten otomatik olarak degisiyor. ikonlar fare imleci falan filan,

HakanTurkalp

Elma işareti ortaya geldi bende   :)

http://i52.tinypic.com/122nhgz.png

Onu nasıl düzeltebiliriz :(

Teşekkürler.

cafenetland

Alıntı yapılan: HakanTurkalp - 19 Kasım 2010 - 19:29:21
Elma işareti ortaya geldi bende   :)

http://i52.tinypic.com/122nhgz.png

Onu nasıl düzeltebiliriz :(

Teşekkürler.

elmaninustune sag tikla. MOVE ( yer degistir ) e tikla sonra mouse ile olmasi gereken yere ( sol tarafa ) getir. sol tik ile suruklemeyi birak.
bu kadar :)

SCHRANZ

sol köşeye tıkla ,panele ekle>ana menü >ekle.
sonra ortadakine sağ tık panelden sil .
normale döner
-------------
benimki ubuntuya göreymiş ((:

cafenetland halletmiş ben yazana kadar .
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

HakanTurkalp

teşekkürler, yaptım sayenizde.birde şöyle bir sorunum var.açık olan programın açık olup olmadığı belli değil.başlat menüsüne gelmiyo arka planda çalışıyo sanki program.
mesala bu fotoğrafta çalışan uygulamalar var fakat bunu anlamak olanaksız.(açık olan uygulamaların elmanın sağına doğru dizilmesi gerekiyo normalde.)
http://i54.tinypic.com/xf1aa.png
onu nasıl ayarlayabiliriz.

mami96

Yaptim gayet guzel olduda su dock menu avrken actigim programlarin siderbar bolumlerinin alti bos kaliyor alisicam bunada :D