[Çözüldü] Flash Öğeler Gösterilemiyor!

Başlatan CodErode, 06 Haziran 2009 - 19:59:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Arkadaşlar youtube, facebook yada herhangi bir flash öğe içeren bir siteye girdiğim zaman flash öğeler gösterilemiyor. Özellikle video sitelerinde videoları izleyemiyorum. Ya hiç gözükmüyor, ya da ses görüntü karışık çalarak gidiyor :D

Flash playerı adobenin sitesinden kurup indirdim ama hala sorun devam etmekte..

Yardımcı olabilirmisiniz?

CodErode

Video sitelerine girip de sorun yaşadıysanız. Bakın sorun yaşadıysanız:

Uygulamalar > Donatılar > Uçbirim altından

Kod:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Bunu yapınca zaten en yeni sürüm yüklü diyor.

-------------------------------------------------------------------------

Dixie

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

yaptıktan sonra Synaptic'den gnash-tools'u kurun (SWF Player) ve totem-mozilla'yı kaldırın. Firefox'u yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacak. Ben böyle çözmüştüm.

CodErode

Kodu yazdım sonra gnash ı kurdum. Ama totem-mozilla yüklü değilmiş zaten yanında işaretcik yoktu.

Firefoxu yeniden başlattım ama hala sorun devam ediyor. :(

command

herhangi bir flash arabirimli siteye girince zaten firefox kendisi uyarı veriyor eksik eklentileri kur diye ordan adobe-flasf seçerseniz firefox için eklentiniz yüklenecektir

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CodErode

@heartsmagic:
ii  adobe-flashplugin                          10.0.22.87-1                         Adobe Flash Player plugin version 10
ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree-extrasound             0.0.svn2431-3                        Adobe Flash Player platform support library

@command flash eklentiler zaten yüklü o yüzden uyarı vermiyor.

AbkHaZiaN

sudo apt-get remove flashplugin-installer
sudo apt-get remove flashplugin-nonfree-extrasound

ile 2 paketi kaldırıp sistemi yeniden başlatıp deneyin.

CodErode

Bunları kaldırdıktan sonra pcye reset atacam. Ardından bir flash öğe içeren siteye girip eklentiyi mi indirecem?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Haziran 2009 - 11:34:35

Ayrıca AbkHaZiaN ilk kodu yazdım:
E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

hatası aldım.

ironic

@Coderode, synaptic ya da ikinci bir uçbirimde başka bir işlem yürütülüyorsa sistem izin vermez. Flash her sistemde her tarayıcıyla aynı performansı vermiyor. 8.10' dan itibaren FF eksik flaş eklentisini kendi kurabiliyor. Tekrar yükledikten sonra ;

home /kullanıcı adı / .adobe /flash_player dosyasını silin.

Ayrıca
killall pulseaudio

komutunu verin ve tekrar deneyin. Olmazsa Opera ile deneyelim.

AbkHaZiaN

Eğer @ironic'in söylediği gibi yaparsan bütün flash eklentilerini silip sıfırlacayaktır. belittiğim o iki paketin sorun çıkardığını düşünüyorum ilk verdiğim kodları dene bence o iki paket olmazssa benim "dpkg -l | grep flash" çıktısı ile aynı çıktı oluyor bende de sorunsuz çalışıyor :)

ironic

@AbkHaZiaN, home dizini altına program kurulmaz. Bu dizinde sadece ayarlar ve geçici dosyalar bulunur. Silme işlemi sadece flash' ı sıfırlar. KDE ortamına Gnome' dan geçtiğimde ses çakışması yüzünden  flaş videolarda ses alamıyordum. Geçici flaş dosyalarını ve pulse yi sonlandırdığımda ses alabiliyordum. Gerçi sorun biraz da KDE paketlerinin tamamiyle güncellenmemiş olmasındandı. Şu an sorun yok.

AbkHaZiaN

@ironic teşekkür ederim bilgilendirme için kafayı silme olayına taktığımdan silmeyi düşünüyorum:)

CodErode

Tamam denilen kodları yazıp pcye reset attım flashı yüklemek için youtube'a girdim. Fakat garip olan flash öğeler hala çalıştırılıyor bozuk şekilde?

AbkHaZiaN

dpkg -l | grep flash
Komutunun çıktısı tekrar.
Flash blocker veya benzeri bir şey kullanıyormusunuz.

CodErode

Çıktı:
rc  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer

flashla ilgili herşeyi sildim ama nasıl çıktı bu anlamadım.

Yan uygulamalara ve eklentilere baktım flash blocker yok

AbkHaZiaN

http://get.adobe.com/flashplayer/thankyou/?installer=Flash_Player_10_for_Linux_(.deb) buradan indirip kur sonra
sudo apt-get remove flashplugin-installer yap dene olmazssa ev dizninden .Mozilla klasörünü slip ayarları sıfırla birde öyle dene.

CodErode

Ev dizininden nasıl silecem? Home klasörüne gittim ama bulamadım?

Bu arada eklemek istiyorum. Flashı silip kurdum ama hala flash sitesine gidip yükleyiniz diyor. Eklentilerden shockwave flashı önceden pasifleştirmiştim, onu aktif ettim videolar gösteriliyor ama hala bozuk şekilde?

AbkHaZiaN

Home dizinine gittikten sonra ctrl+h yaparsan gösterecektir.
dpkg -l | grep flash
Başka bir flash palayer daha var gibi yani :S

CodErode

ii  adobe-flashplugin                          10.0.22.87-1                         Adobe Flash Player plugin version 10
ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer (transit

Çıktılar bu şekilde?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Haziran 2009 - 16:44:18

Tamam arkadaşlar çözdüm.

Flash plugini kaldırdım. Birde swf-dec'i kaldırdım.

Ardından synapticden flash plugin ve flash-plugin-installer paketlerini yükledim. Sorun düzeldi. Tşkler.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST