[Çözüldü] Netten Video İzlemek için Gerekenler

Başlatan Dixie, 01 Mayıs 2009 - 21:11:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dixie

www.diziport.com adlı siteden dizi seyredebilmek istiyorum ancak hangi eklentiyi kurmam gerektiğini * ya da halihazırda kurup kurmadığımı bilmiyorum. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
P.S. Konu başlığını değiştirince sanırım yanlış bölüme ait oldu.

Tutunamayan

Uygulamalar > Donatılar > Uçbirim altından

firefox

komutu ile açılıyor mu, bir dener misiniz..?
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

canosayan

browserin yardım menüsünden ne olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.
menüden kaybolmanın bahsettiğinz sorunla pek alakası olacağını sanmıyorum.
Chmod bizim işimiz.

Dixie

@Tutunamayan, dediğiniz gibi yaptım sorun halloldu. Teşekkür ederim. Ancak netten video izleyebilmek için yapmam gereken şeyleri gösteren bir topicin linkini de verirseniz bu akşamlığına sizleri rahat bırakacağım.

zeitgeist

@Dixie,
Mesajını düzenleyerek konu başlığını sorunu ifade edecek biçimde değiştirirsen arama motorunda daha kolay bulunabilir.

Ayrıca ortada bir kaç sorun göremiyorum ben. Synaptic hatasında @Tutunamayan seni doğru yönlendirmiş ve sorununu çözmüş, bundan sonra karşılaştığın Firefox sorununun bununla herhangi bir ilgisi yok.

Tüm sorunlarınız için öncelikle forumda arama yapmanızı tavsiye ederim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Tutunamayan

Video sitelerine girip de sorun yaşadıysanız. Bakın sorun yaşadıysanız:

Uygulamalar > Donatılar > Uçbirim altından

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

komutunu vermenizi ve

Adobe Flash Player'ı kurmak için:

Adobe Flash Player'ı Adobe'nin Sitesinden Kurmak konusununa göz atmanızı tavsiye edebilirim...

Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

Dixie

Dediğiniz gibi kurulum tamamlandı. Ancak Flashplayer yükleyemiyorum çünkü zaten daha güncel bir kurulum mevcut diyor. Ubuntu yu tekrar yüklemek bir çözüm olabilir mi?

Tutunamayan

@Dixie; hemen formatı düşünmeyin. Linux çekirdekli OS'larda format en son çaredir. Şimdi siz forumda bir yazılımı yada programı tüm bağımlılıkları ile nasıl kaldırabileceğinizi araştırın. Ki forumda çok yerde geçti bu konu. Flash Player'ı o komutla kaldırıp, yeniden kurun..

özgürubuntu

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

terminalde bu kodu girin yüklenmesini bekleyin daha sonra firefoxu yeniden başlatın muhtemelen video izleyebileceksiniz

heartsmagic

dpkg -l | grep flash

ne diyor?

Ayrıca kullanılmak istenen site Linux ile uyumlu mu?

Not: Uyumluymuş. 64bit 9.04 kullanıyorum. Tek yaptığım depolardaki flash paketini kurmak oldu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Dixie

Geç yazdığım için kusura bakmayın.. Synaptic'i çorba ettiğime karar verdikten sonra Ubuntuyu silip tekrar yükledim 9.04' e yükseltip
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras uyguladım. Synaptic'de ki flash paketlerini kurup totemi kaldırdıktan sonra başarıya ulaşmış durumdayım. Video görüntüsü süper, ses süper. Ubuntu'dan vazgeçtiğimi düşünmediniz di mi? :) Teşekkür ederim.

bytan

Tekrar hoş geldin. ;)

Çözüm yolu için teşekkürler.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST