smplayer güncelleme

Başlatan kemaltahir, 06 Haziran 2009 - 00:04:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemaltahir

smplayer yükledim fakat vcd dosyasını açarken güncelleme yapın dedi,anlamadığım nokta ise şu:

1- ben bunu paket yöneticisinden indirdim. Neden güncelleme yöneticisinde bunu güncelleyemiyorum. O zaman her indirdiğim dosyayı elle mi güncelleyeceğim?

2. olarak da her indirdiğim program için belli bir güncelleme komutu var mı ?

3. de ben bu smplayeri nasıl güncelleyeceğim.

heartsmagic

Genelde bu uyarıyı almazsın. Ancak sendeki durum sanırım smplayer-mplayer güncelleme sorunu. Bu mplayer güncellemesi meselesini bir başlıkta arkadaşlar konuşuyorlar. O başlıktan faydalanabilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8489.0.html

Aynı sorun mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FıratikUS

@heartsmagic ;  benimde bilmediğim bir husus kurulu bir uygulamayı güncellemek.
"mplayer" değil ama "chromium" için uygulamak istiyorum ...velhasıl bu bilgi "ubuntu" üzerinde bütün uygulamaları nasıl güncelleneceğini de öğrenmem için yararlı olacak.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

heartsmagic

Şimdi, eğer normal depolardan kurulu bir uygulama için güncelleme gelmişse zaten sistem seni bundan haberdar eder. Güncelleme uygulamasına güncelle dersin günceller. Fakat sen elindeki bir yazılımın depolardaki kararlı sürümünü değil de, daha güncel bir sürümünü istiyorsan bu durumda farklı bir depo edinmen gerekebilir. Örneğin Chromium'un güncel deposu için:
deb http://ppa.launchpad.net/chromium-daily/ppa/ubuntu maverick main
Bunu sources.list dosyana ekleyip, GPG anahtarı edinmen, depoyu güncellemen ve Chromium'u yükseltmen mümkün. Tabi, bu benim gibi eski yolu tercih edenler için geçerli :)

sudo add-apt-repository ppa:chromium-daily ile tek hamlede depo ekleyip,  anahtar edinebilirsin. Ardından Chromium'un yeni sürümü depoda görünür, güncelleme yöneticisi de bir süre sonra seni bundan haberdar eder. Azıcık da olsa beklemeyeyim diyorsan:

sudo apt-get install chromium-browser ile hemen yükseltebilirsin.

FıratikUS

Bu gün çok şey öğrendim.Bu başlığı da favorilerime alıyorum.
Üstadım çok yaşa.
Bin bir kere teşekkür ediyorum (neme lazım bir gün unuturuz bel ki teşekkür etmeyi).
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

heartsmagic

Estağfurullah, teşekküre ne hacet. Bunlar bilgi kırıntısından ibaret, çok temel şeyler. Bir süre sonra adın gibi ezberlemiş olacaksın bunları.