Login ekranı sorunu 9.10

Başlatan KREIKEN, 13 Ocak 2010 - 10:16:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KREIKEN

Merhaba  arkadaşlar;
Hemen sorunumu anlatayım... Bilgisayarımda XP Sp3 ve Ubuntu 9.10 işletim sistemleri yüklü.. Fakat bu Ubuntu 9.10'u 2. yükleyişim...Aynı hata karşımda... Güncelleme yaptıktan ve bir kaç rutin yüklemeden sonra Compiz Fusion'u kurdum gayet iyi çalışıyordu... Sonra tekrardan bilgisayarı açtığımda * her şey normal seyrinde devam ederken Açılış Ekranının arkaplanı ve sesi geliyor fakat şifremi yazdığım kutucuk yani login kutucuğu ve altta çıkan menüler gelmiyor bomboş bir arkaplanda kalıyor... Denedim Ctrl+Alt+f1 yaptığımda uçbirim çalışıyor ama kodlara hakim olamadığım için hiç * bir şey yapmadım... Bana göre hataya gelince büyük ihtimal Compizden kaynaklanıyor Canlandırmaları da açtım belkide o login kısmını o şekil açmak istiyor... Size göre nedir hata?? Bu arada sistemim Acer Aspire 5601 LapTop olup T2250 @1.73 ghz (2CPUs) 2048MB(RAM-DDR2),Ekran Kartı Onboard İntel Mobile 945 express...
Yardım Ederseniz Sevinirim. Kolay Gelsin Herkese
--AKB--

zeitgeist

Forum genelinde mesaj yazarken çok gerekli olmadıkça kalın karakterler kullanmamaya gayret ediyoruz. Bu şekilde okunması çok zor. Mesajını düzenlemeni öneririm.

Sorununu bu linkteki önerilerle büyük ihtimal çözebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

KREIKEN

Mesajı Düzeltim Öncelikle şimdi dediğiniz konudaki olayı yapcam fakat Compiz zaten yüklü Blacklistten çıkarmak düzeltirmi acaba ???
--AKB--

zeitgeist

Yarayacağını düşünüyorum. Denemekten bir zarar gelmez, ne de olsa şu an zaten Ubuntu'ya giriş yapamıyorsun. Blackliste ekleme yapmaksızın

sudo rm -R ~/.config/compiz

komutunu uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatman da Ubuntu'yu açabilmeni sağlayabilir.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

KREIKEN

olmadı malesef... kodu yazdığımda şu cevabı verdi rm:'/home/kullanıcı adı/.config/compiz' silinemedi : No such file or diretory

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Çrş 13 Oca 2010 18:33:31 GMT-2

Tekrar format attım... Ubuntu Bölümüne ve yeniden 9.10'u kurdum ayarlamaları yaptım... Login ekranı epey bi geç geliyor acaba nedeni nedir???
--AKB--

heartsmagic

Yaptığın ayarlamalara, sistemin nerede beklediğine bağlı gecikme.
Ayrıca bir önceki probleminle alakalı olarak /home/kullanıcı_adı sadece bir örnek. Sen şöyle bir şeyler yazacaksın kısacası: /home/seyhan/.config/compiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.