emesene smiley sorunu

Başlatan afterlife, 03 Ocak 2010 - 17:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afterlife

Merhaba emesene'yi kurdum ve hesabıma girdim fakat gönderdiğim smileyları ve aldıklarımı göremiyorum. Nasıl düzeltilebilir?
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri
Dare ni mo jama saseru wake ni wa ikanai kara
Kajitsu ga tsugeta mirai
Yume, risou ni kaeru
Dare mo ga nozonda "owaru" wo...
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri
Dare ni mo jama saseru wake ni wa ikanai
Itsuka boku ga misete ageru
Hikari kagayaku sekai wo...

sabian

masaüstüne ya da pane sağ tıkla, masaüstü için başlatıcı oluştur'u tıkla. Panele eklemek için panele ekle tıkla ve uygulama başlatıcı ekle de daha sonra her iki seçenek için de kod yazan yere env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene yaz ve kaydet.
Uygulama adını emesene olarak kaydet ve çık. Daha sonra uygulamayı oluşturduğun kısayoldan açarsan hiçbir sorunun kalmamış olur.

Bu yöntem @İronic'in verdiği ikinci linkin 2. sayfasında da aktarılmış. Arama yapmadan konu açmamaya özen gösterelim.

Herkes kapısının önünü temiz tutarsa etraf kirlenmez değil mi? :)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

immortal

Ben mesela genelde panelde ve masaüstünde kısayol kullanmadığım için Uygulamalar->İnternet->Emesene altındaki yolu kullanarak programımı çalıştırıyorum, peki aşağıdaki bu kodu nasıl ekleyeceğim?

env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene

sabian

yukarıda anlattığım yolu denersen uygulayabilirsin. Ama uygulamalar menüsü yoluyla uklaştığın kısayola işlemeyi ben de bilmiyorum. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2178.0 bu başlığı ziyaret etmen senin yararına olur zira konu da çözüm de sorun da aynı :))
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ytgn

Alıntı yapılan: immortal - 25 Ocak 2010 - 01:18:49
Ben mesela genelde panelde ve masaüstünde kısayol kullanmadığım için Uygulamalar->İnternet->Emesene altındaki yolu kullanarak programımı çalıştırıyorum, peki aşağıdaki bu kodu nasıl ekleyeceğim?

env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene

Panele Sağ Tıkla Menüleri Düzenleyi seç. Çıkan pencerede önce soldan interneti seç. Sonra sağdaki listede Emeseneyi sağ tıkla özellikler de. İşte kodu, o karşına gelecek küçük penceredeki Komut kısmına yazacaksın.
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

wua

bu işlemi yaptıktan sonra dosya transferinde gelen dosyalar kaydedilmiyor...

sema

Şunu denedin mi (önceki kodu bununla değiştirebilirsin denemediysen);

env LANG="en_US.UTF8" emesene
susema

wua

Bu şekilde değiştirince programın menüleri İngilizce oldu... Dosya transferi sorunu da düzelmedi...

sema

Aslında kaydedilme ile ilgili bir sorun olmamalı çünkü pek bir şey yapılmadı, sadece İngilizce açılıyor bu haliyle, başka bir şey denemediysen?

Emesene'yi yeniden yüklemeyi deneyebilirsin, ayrıca başlangıç klasöründeki config dizininde emeseneye ait dizini silebilirsin (gizli dosya olduğu için Ctrl + H ile görünür, yalnız emesene ayarların gider).
susema

wua

Emesene yi yeni yükleyip bu kodu girmiştim aslında... Ubuntum da daha 2 günlük kurulu... Yeniden yüklemek bu durumda da işe yarar mı?

Acaba bu koddan kaynaklanmıyor mu benim dosya transferi sorunu? Başka bi faktör olabilir mi?

sema

Alıntı yapılan: wua - 11 Şubat 2011 - 00:38:40
Emesene yi yeni yükleyip bu kodu girmiştim aslında... Ubuntum da daha 2 günlük kurulu... Yeniden yüklemek bu durumda da işe yarar mı?

Acaba bu koddan kaynaklanmıyor mu benim dosya transferi sorunu? Başka bi faktör olabilir mi?

Emesene'den kaynaklanabilir, senin yaptığın ayarlardan da kaynaklanabilir. Başka sebebi de olabilir. Bir sorunun birçok nedeni olabilir kısaca :) Yeni kurulum ürünüyse o hâlde silmek sana çok şey kaybettirmez, şunları dener misin;

rm -rf .config && sudo apt-get install --reinstall emesene
susema

wua

rm -rf .config && sudo apt-get install --reinstall emesene
rm: '.config/google-chrome/Default/User StyleSheets' silinemedi: Dizin boş değil

Bu hata çıktı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Şubat 2011 - 23:06:20

Tamam şimdi oldu sanırım bu kodla birlikte tarayıcılarımdaki kişisel bilgiler de dahil her şey silindi sıfırlandı. Emesene için gibiydi kod ama tüm programların özel ayarlarını sildi. Ben mi yanlış yaptım acaba? Yoksa amaç mı buydu?

Masaüstünde bulunan kişisel klasörler dosyalar falan da silindi. Normal mi bu?

Emesene deki dosya transfer sorununda şöyle bir değişiklik oldu. Artık hata vermiyor ancak bazı dosyaları "başarıyla alındı" demesine rağmen kaydetmiyor. Bazı dosya transferlerini ise sorunsuz gerçekleştiriyor.. Yani kısmen çözüldü sorun. Tam olarak değil...

heartsmagic

.config dizini adı üzerinde yapılandırma dizini olduğu için, yapılandırmasını burada saklayan tüm uygulamaların ayarları sıfırlanmış oldu.
Emesene'nin dizini buradaysa sadece onu silme yoluna da gidilebilirdi bir başka seçenek olarak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sema

Alıntı yapılan: wua - 11 Şubat 2011 - 22:13:12
Masaüstünde bulunan kişisel klasörler dosyalar falan da silindi. Normal mi bu?
Emesene deki dosya transfer sorununda şöyle bir değişiklik oldu. Artık hata vermiyor ancak bazı dosyaları "başarıyla alındı" demesine rağmen kaydetmiyor. Bazı dosya transferlerini ise sorunsuz gerçekleştiriyor.. Yani kısmen çözüldü sorun. Tam olarak değil...

Bundan iki önceki iletime dikkat edersen .configteki emesene'ye ait dizini silmeni önermiştim ama sen anlamayınca ben de .config'i sildirdim mecburen. Dolayısıyla emesene de dahil orada yapılandırılan birçok ayarın gitti yalnız benim kafamı karıştıran masaüstündeki dosyalarının silinmiş olması. .config'i silmenin bunu yapabileceğini bilmiyordum açıkçası, hangi uygulamanın dosyalarıydı acaba onlar. Neyse, çok da hayatî değil.

Transferlerin bir kısmını alıp kaydediyorsa sorun düzelmiştir gibime geliyor, artık sorunu başka yerlerde aramak  gerek. Belki dosya boyutu büyüktür, diyesim var...
susema

wua

Masaüstündekiler uygulama dosyası değildi de... Bildiğimiz klasör ve metin belgesiydi. Önemsiz bi takım şeyleri yazmıştım. Kaybetmek önemli değildi yani... Bu durum öğrenmek açısından iyi oldu. Bu komut böylesi bir şeye yol açıyor...

Tüm bu yaşadığım sorunlar wubi ile kurulum yaptığım için olmuş olabilir mi diye de düşünüyorum hep...

Çünkü her uygulamada her sistem ayarında her yerde hep bir şeyler sorun çıkarıyor.

Farklı bi başlıkta SM player ile yaşadığım sorunu da yazmıştım zaten..

sema

Senin elle yaptığın klasörün gitti yani, çok şaşırdım cidden. Bunlara sebep olmaz diye biliyorum ya da öyle düşünüyorum. Sadece orayı kullanan programların ayarları giderdi. Neyse bir ara ben de deneyeyim, masaüstüne klasör açıp .config'i sileyim bakalım.

Wubi'nin sebep olacağı sorunlar olur ama bu sorununun Wubi'den kaynaklandığını düşünmüyorum.
susema

heartsmagic

.config dizini silindiğinde normal dizinlerin silinmesi durumu çok makul değil. Ben ayarlardan bahsetmiştim sadece. Normal dosya ve dizinlerin silinmemesi gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.