[Çözüldü] Emesene İfade Sorunu

Başlatan talisfang, 30 Haziran 2008 - 12:58:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

talisfang

İçinde msn plus olması nedeniyle messenger olarak emesene kullanıyorum. fakat gönderdiğim ve bana gönderilen ifadeleri göremiyorum. ifadelerin yerine boşluk çıkıyor. Yardım edin lütfen

erginemr

İfadelerden kastınız  :)  ;) tarzı gülümseme simgeleri mi? Yoksa yeni çıkan ve ekranı kısmen kaplayan, Flash tabanlı animasyonlar mı?

Eğer ikincisiyse, biraz zor. Zira bildiğim kadarıyla, yalnız amsn'de bu tarz bir animasyon desteği var.

(Not: Sanırım msn'de bir de; örneğin gözlük yazınca çıkan <Göz resmi>lük tarzı ilginç şeyler var...)

talisfang

İfade derken  :D  :D gibi ifadeler

immortal

Emesene'yi açıyorum online olduktan 5 saniye sonra kapanıyor. Sorun ne olabilir?

erginemr

emesene'i konsol penceresinden (muhtemelen) emesene komutunu yazarak çalıştırın. Konsol penceresi açık kalsın. Bakalım program çökünce konsoldan bir geri bildirim olacak mı?

immortal

Alıntı YapIf you are reading this, you may want to enable debug
It's the first option in the connection tab in preferences
sqlite3 imported
error: getStatus: Can't import dcopext or python-dcop!
File /home/nonserviam/.config/emesene1.0/god_nonserviam_org/custom_emoticons/map does not exist, skipping
The program 'Controller.py' received an X Window System error.
This probably reflects a bug in the program.
The error was 'BadAlloc (insufficient resources for operation)'.
  (Details: serial 46753 error_code 11 request_code 53 minor_code 0)
  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
   that is, you will receive the error a while after causing it.
   To debug your program, run it with the --sync command line
   option to change this behavior. You can then get a meaningful
   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)

Bunlar çıkıyor muhtemelen bir paket uçmuş ya da eksik öyle değil mi?

erginemr

Mesaja göre hata büyük ihtimalle programın kendisinden; Controller.py dosyasındaki bir mantık/sentaks hatasından kaynaklanıyor. emesene'i başka bir kaynaktan, örneğin depolardan kurduysanız, kaldırıp getdeb.net'ten kurmayı deneyin.

immortal

Depodan kurmuştum, sudo apt-get remove emesene ile mi yoksa sudo apt-get purge emesene ile mi kaldırayım?

erginemr

sudo apt-get remove emesene
yeterli bence.

Bağımlılıklarıyla birlikte kaldırmak için:
sudo apt-get autoremove emesene

immortal

Bu arada verdiğin adreste sorun var nedense açılmıyor bende.

erginemr

Haklısınız, www.getdeb.net şu an açılmıyor. İşin kötüsü:
http://www.emesene.org/download.html
adresine bakılırsa, son sürüm olan v1.0, Hardy depolarında var. Dolayısıyla zaten son sürümü kullanıyormuşsunuz.  ::)

erginemr

Bu adreste: http://www.emesene.org/trac/ticket/716
benzer, ama aynı olmayan bir hata mesajı için şu önerilmiş:

Menü >> Ayarlar/Tercihler >> "RGBA color mapping" özelliğini kapatın ve emesene'i yeniden başlatın.

Ein Führer

Alıntı yapılan: talisfang - 30 Haziran 2008 - 12:58:33
İçinde msn plus olması nedeniyle messenger olarak emesene kullanıyorum. fakat gönderdiğim ve bana gönderilen ifadeleri göremiyorum. ifadelerin yerine boşluk çıkıyor. Yardım edin lütfen

bende bu sorunu yaşıyorum ama sanırım bu konu atlanmış... Yardımcı olabilir misiniz? yada bir fikriniz  var mı neden olabilir?
smile(default)ları karşı tarafa görünüoyr ama bende görünmüyor bana atarlarsada görünmüyor, (sonradan eklenmiş olanları görebiliyorum)
forumlarada arama yaparken ne arayacağımızı iyi bilmek gerekiyormuş. (bkz.:tecrübe ettim)

carizma06

Alıntı yapılan: Ein Führer - 13 Temmuz 2008 - 16:02:39
Alıntı yapılan: talisfang - 30 Haziran 2008 - 12:58:33

bende bu sorunu yaşıyorum ama sanırım bu konu atlanmış... Yardımcı olabilir misiniz? * ya da bir fikriniz  var mı neden olabilir?
smile(default)ları karşı tarafa görünüoyr ama bende görünmüyor bana atarlarsada görünmüyor, (sonradan eklenmiş olanları görebiliyorum)

bi ara bende emesene kullanmıştım,bir süreliğine.diğer msn programlarında kullandığımız smileyler görünmüyor.nedeni ise png formatında olması.hareketli yani .gif formatında olan smileyleriniz görünür,deneyebilirsiniz.
emesene 1.0 dan farklı svn sürümünüde deneyebilirsiniz,tavsiye ederim.
svn co https://emesene.svn.sourceforge.net/svnroot/emesene/trunk/emesene emesene
Ubuntu 8.04-HP Pavilion 6579

özgürlüğeyeryok

emesenenin forumunda yazdığına göre bu sorun bir sonraki sürümde giderilecekmiş.

eddai

Alıntı yapılan: erginemr - 11 Temmuz 2008 - 00:53:14
Bu adreste: http://www.emesene.org/trac/ticket/716

Menü >> Ayarlar/Tercihler >> "RGBA color mapping" özelliğini kapatın ve emesene'i yeniden başlatın.

Bende de aynı sorun vardı. Bu mesajdakileri uygulayınca sorun ortadan kalktı. Teşekkürler

mustafa.tr

Linux Mint üzerinde 1.0.1 sürümünü denedim sorun devam ediyor. Anlamıyorum bu kadar bariz bir hata neden düzeltilmiyor acaba.

carizma06

sisteminizi ingilizceye çevirin oturumunuzu yeniden başlatın,emesenede ifade sorunları çözülecektir,ama sistemi ingilizce kullanmanız lazım.

erginemr

Alıntı yapılan: carizma06 - 17 Eylül 2008 - 11:59:53
sisteminizi ingilizceye çevirin oturumunuzu yeniden başlatın,emesenede ifade sorunları çözülecektir,ama sistemi ingilizce kullanmanız lazım.

Hmm, madem böyle çözülüyor, onun yerine emesene'in başlatıcısını İngilizce'ye çevirsek, emesene bu numarayı yutar mı acaba?

Öncelikle:
env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene
Olmazsa:
env LANG="en_US.UTF8" emesene

carizma06

arkadaşda bana öyle komutlarla emeseneyi ingilizce yap demişti ama yinede olmamıştı.bunun üzerine gtk ile ilgili bi sorun demişti,valla onun yalancısıyım :)

erginemr

Alıntı yapılan: carizma06 - 17 Eylül 2008 - 12:07:36
arkadaşda bana öyle komutlarla emeseneyi ingilizce yap demişti ama yinede olmamıştı.bunun üzerine gtk ile ilgili bi sorun demişti,valla onun yalancısıyım :)

Bu komutla Türkçe yerelde sorun çıkartan pek çok programı çalıştırabilmiştim. Zahmet olmazsa, sistemi Türkçe'ye çevirip bir dener misiniz?

Tabii, bir de yukarıda verdiğim şu ipucu var:
Alıntı YapBu adreste: http://www.emesene.org/trac/ticket/716

eren

Türkçe çevirisi yüzünden sorun çıkartan programları gördükçe utanç duyuyorum. Sistemi Türkçe kullanmak ile İngilizce kullanmak arasında bu kadar fark olmamalı.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

carizma06

env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene
işte tamam bu kod ile çalıştı,test edildi onaylandı,çok teşekkür ederim :D

erginemr

Güle güle kullanın.  :)

Bu kadar ipucu ve olumlu geri dönüşten sonra, bence artık başlığımızı çözüldü olarak etiketleyip, kilitlemenin zamanı geldi.

ScaryMan

Emesene'yi panele ekleyip ancak oradaki kısayolun başlatıcısını değiştirirsem oluyor. Emesene programının "asıl" başlatıcısını değiştiremedim bir türlü. Nasıl yapmam gerekiyor?