Virtualbox'ta USB sorunu ..

Başlatan ece.mustafa, 02 Eylül 2009 - 21:43:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ece.mustafa

Meraba arkadaşlar..
Ubuntu 9.04 kullanıyorum,Virtualbox ile xp kurulumu yaptım (xp'yi kurmak zorunda kaldım maalesef), sorunum ise xp açıldığı zaman usb kullanamıyorum..
neden olabilir?

kuleyni

virtualbox ayarlarından usb bellek sisteme takılıyken ayar yapman lazım ayar dediğime bakma sadece kullanmak istediğin belleği seçip eklemen lazım

ece.mustafa

Sağol ama biraz daha açarmısın..kullanmak istediğim belleği hangi menüden seçiyorum,,usb sisteme takılı..

helluri

kuleyni

bir ekran görüntüsü koyayım yardımcı olur :) Kurduğunuz sanal işletim sisteminin ayarlarına girin sol tarafta bir liste var ordan usb bölümüne gidin gerisi resimde zaten :)

[IMG]http://img2.imageshack.us/img2/3448/ekrangrnts.th.png[/img]

ece.mustafa

Alıntı yapılan: helluri - 02 Eylül 2009 - 22:17:58
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=8777.0

Bu başlıktaki gibi kurulum yapmıştın değil mi?

Hayır bu başlıktaki gibi bir kurulum yapmadım :(

kuleyni

depodan mı yükleme yaptınız?

ece.mustafa

Evet depodan yükleme yaptım,,ayrıca gönderdiğin resime baktım,,bende usb seçeneği yok

kuleyni

kendi sisteminizde olan virtualbox programını  kaldırın o belgeye uygun olarak yükleyin açık kaynak olan sürümde malesef usb desteği yok.

ece.mustafa

Alıntı yapılan: kuleyni - 02 Eylül 2009 - 22:52:14
kendi sisteminizde olan virtualbox programını  kaldırın o belgeye uygun olarak yükleyin açık kaynak olan sürümde malesef usb desteği yok.

evet dediğiniz gibi yaptım,verilen linkten virtualbox ı kurdum,bellek sisteme takılıyken ekleme işleminide yaptım ama xp çalıştıktan sonra aygıtı yine görmedi..
Resimde görülen menü açıldığında aygıt pasif konumda gözüküyor..

kuleyni

@helluri nin verdiği linktekileri yaptın mı?

garafatma

Sanal makinenin ayarlarından USB seçeneğini aktf hale getiriyormusunuz?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ece.mustafa

Alıntı yapılan: keiser_soze - 03 Eylül 2009 - 13:59:04
Sanal makinenin ayarlarından USB seçeneğini aktf hale getiriyormusunuz?

evet usb seçeneği aktif..
ama sanırım sorun çözüldü @helluri'nin verdiği linkteki ayarları tekrar inceleyip kurduğumda sistem (xp) belleği gördü fakat çalıştıramadım çünkü bu seferde donanımı tanıtmam gerekiyor..

kuleyni

emin değilim ama misafir eklentileri kurdun mu?

ece.mustafa

misafir eklentileri kuramıyorum,,çünkü ubuntudan xp yi çalıştırdığım zaman internet bağlantım kesiliyor (Vınn'la bağlantı kuruyorum)...ve bu arada usb cihazlarını çalıştırabiliyorum...

garafatma

Alıntı yapılan: ece.mustafa - 04 Eylül 2009 - 17:27:41
misafir eklentileri kuramıyorum,,çünkü ubuntudan xp yi çalıştırdığım zaman internet bağlantım kesiliyor (Vınn'la bağlantı kuruyorum)...ve bu arada usb cihazlarını çalıştırabiliyorum...

Misafir eklentilerini kurmak için internet bağlantısına ihtiyacın yok. virtual Box ile gelir .iso şeklinde
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ece.mustafa

Alıntı yapılan: keiser_soze - 04 Eylül 2009 - 17:42:50
Alıntı yapılan: ece.mustafa - 04 Eylül 2009 - 17:27:41

Misafir eklentilerini kurmak için internet bağlantısına ihtiyacın yok. virtual Box ile gelir .iso şeklinde

:),Evet yokmuş,misafir eklentiyide kurdum,,,bu seferde xp ye geçme durumunda bağlantımın kesilmesinin normal-mi olduğunu sorsam,çokmu olurum..
Yardımlar için teşekkürler..

kuleyni

evet normal usb kullanırken tek bir sistem kullanabiliyor ama internet öyle değil kesilmiyor :)

ece.mustafa

evet dediğin gibi,,,ben xp yi yeni almış olduğum Vınn'ı denemek için kurdum (linux desteği olmadığı için ubuntuda tam verimle çalışmıyor)..ama şu an xp de çalıştıramıyorum..biraz daha uğraşacağım sanırım..yardımlar için sağolun..:)

kuleyni

ben senin usb den bağlandığını unutmuşum :) usb söz konusu olunca durum değişiyor.Usb kısmına usb modeminizi eklediniz mi?

ece.mustafa

evet usb kısmına usb modemim ekli durumda ve sistem tarafından görülüyor ,,problem ise farklı,bağlantı kurmaya çalıştığımda,cihazla şu anda bağlantı kurulamadı mesajı alıyorum

ermnuniesesfan

Arkadaşlar merhaba.. Virtualbox ose kullanıyorum..Fakat bu lanet sürüm usb falan hiçbişey desteklemiyo..Kaldırmak istiyorum fakat kaldıramıyorum bilgisayardan... Usb destekli virtualbox ı nereden temin edebilirim? Bu programı kaldırım usb destekli virtualbox ı nasıl kurabilirim?
KaLsAda SoN NefeS,YinEdE ES ES !!!

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.