[Çözüldü] Open Office Ubuntu Görünümü Kayboldu

Başlatan helluri, 18 Haziran 2009 - 15:45:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

helluri

Open office 3.1 yükledikten sonra bazı kararsızlıklarla karşılaştım ve opne office i tamamen kaldırıp yeniden yükledim. Fakat eski haline görünüm olarak dönmedi. Synapticte "Human symbol style for OpenOffice.org" paketi yüklü olarak görünüyor. Sanırım başka şeyler de yüklemem lazım. Ne yapabilirim?
teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Prş 18 Haz 2009 20:14:17 GMT-2

bu konuda herhangi bir fikri olan var mı?

ironic

Ubuntu resimlerini indirmek için;

http://www.mediafire.com/?sharekey=295c73afe0a5159bc2b435915e8821d7e04e75f6e8ebb871

openoffice' e  eklemek için;

sudo nautilus

Açılan nautilus penceresinden usr>> lib >> openoffice >> program

dizininden mevcut open office açılış ekranı ve hakkında resimlerini herhangi bir yere yedekle ve sonra da dizinden sil. Son olarak indirdiğin dosya içerisindeki resimleri dizine at.

kaynak

helluri

[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/1296/31144614.png[/img]

yanıtınız için teşekkürler fakat derdimi anlatamadım sanırım. ben yukarıdaki ekran görüntüsünden kurtulmak istiyordum sadece.

ironic

Sanırım kullandığın temadan kaynaklanıyor.

Masaüstü sağ tık >> artalanı değiştir>> Tema, kullandığın tema seçili iken özelleştir e bas. açılan pencereden denetimler bölümüne gel istediğin görünümü seç.

helluri

Alıntı YapSanırım kullandığın temadan kaynaklanıyor.

Masaüstü sağ tık >> artalanı değiştir>> Tema, kullandığın tema seçili iken özelleştir e bas. açılan pencereden denetimler bölümüne gel istediğin görünümü seç.
sen bunu kendi bilgisayarında uyguladığında open office in görünümü değişiyor mu? benim bildiğim değil open office, hiç bir programın görünümü bu yöntemle değişmez. kullandığımız tema programların menülerindeki sembolleri değiştirmez sanırım.
http://www.ubuntu.com/products/whatisubuntu/904features/office-tools/
ikon seti aşağıdaki gibi olsun istiyorum, windows 97 gibi görünüyor şu an open ofis

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

helluri

Alıntı Yaphttp://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9101.0.html
evet, bu başlık sorunuma daha yakın, ben de zaten depolardaki bir kaç temayı kurmuştum ama olmamıştı.
şu anda da sudo aptitude install openoffice.org-style-galaxy kodunu girip open office i açıp kapadım ama değişen bir şey olmadı.

heartsmagic

Simgeler değişmiyor mu tercihler altından değiştirdiğinde?

helluri

[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/6586/86865144.png[/img]

değişiyor evet, fakat bu değişmiş hali.. sanırım daha farklı bir şeyler var.

heartsmagic

Görülüyor ki OpenOffice sistem temasını kullanmıyor. Bunun için bir seçenek görmedim ben, kendiliğinden kullanıyor olması gerekmekte sanrım. OpenOffice'i kaptıp

mv ~/.openoffice.org ~/.openoffice.org.yedek
komutunu verdikten sonra her şeyin sıfırlanması gerekir normalde. Deneyebilirsin.

helluri

@heartsmagic
yok değişen bir şey olmadı. işletim sistemi ingilizce malum. mv ~/.openoffice.org ~/.openoffice.org.yedek yerine acaba başka bir kod mu yazmak gerekiyor?

heartsmagic

Hayır komut değişmez. Gizli OoO dizinlerini siler. Açıkçası şu aşamadan sonra sorun nedir tahmin edemiyorum ne yazık ki. OpenOffice'i sistemden aptitude ile purge ederek tekrar kurmayı denemen son önerim.

helluri

Alıntı YapHayır komut değişmez. Gizli OoO dizinlerini siler. Açıkçası şu aşamadan sonra sorun nedir tahmin edemiyorum ne yazık ki. OpenOffice'i sistemden aptitude ile purge ederek tekrar kurmayı denemen son önerim.

şimdi ben sudo apt-get remove openoffice*.* komutuyla open office i silmiştim, ardından home da ctrl+H yaparak .open office dosyasını da silmiştim. sonra program ekle kaldırdan istediğim open office modüllerini kurmuştum. şimdi tekrar silebilirim ama sildikten sonra tam olarak neler kurmam gerekiyor?

heartsmagic

remove ile sime purge ile sil.

Bende kurulu paketler:
Alıntı Yapii  openoffice.org-base-core                   1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- s
ii  openoffice.org-calc                        1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- s
ii  openoffice.org-common                      1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- a
ii  openoffice.org-core                        1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- a
ii  openoffice.org-draw                        1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- d
ii  openoffice.org-emailmerge                  1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- e
ii  openoffice.org-gnome                       1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- G
ii  openoffice.org-gtk                         1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- G
ii  openoffice.org-help-en-gb                  1:3.0.1-9ubuntu2                                         full-featured office productivity suite -- E
ii  openoffice.org-help-en-us                  1:3.0.1-9ubuntu2                                         full-featured office productivity suite -- E
ii  openoffice.org-hyphenation                 0.3                                                      Hyphenation patterns for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-hyphenation-en-us           2.4-2ubuntu1                                             US English hyphenation patterns for OpenOffi
ii  openoffice.org-impress                     1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- p
ii  openoffice.org-java-common                 1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- a
ii  openoffice.org-l10n-common                 1:3.0.1-9ubuntu2                                         common files for OpenOffice.org language and
ii  openoffice.org-l10n-en-gb                  1:3.0.1-9ubuntu2                                         full-featured office productivity suite -- E
ii  openoffice.org-l10n-en-za                  1:3.0.1-9ubuntu2                                         full-featured office productivity suite -- E
ii  openoffice.org-l10n-tr                     1:3.0.1-9ubuntu2                                         full-featured office productivity suite -- T
ii  openoffice.org-math                        1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- e
ii  openoffice.org-style-crystal               1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- C
ii  openoffice.org-style-human                 1:3.0.1-9ubuntu3                                         Human symbol style for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-thesaurus-en-au             2.1-3.1                                                  Australian English Thesaurus for OpenOffice.
ii  openoffice.org-thesaurus-en-us             1:3.0.1-8ubuntu1                                         English Thesaurus for OpenOffice.org
ii  openoffice.org-writer                      1:3.0.1-9ubuntu3                                         full-featured office productivity suite -- w
ii  openoffice.org-zemberek                    1.0~rc2-10ubuntu1~ppa0                                   Turkish spell checker extension for

helluri

Alıntı YapBende kurulu paketler:
tamamdır, sorunum çözüldü.
tüm paketleri denedim, eksik olanları kurdum, düzeldi.
teşekkürler.

heartsmagic