Open Office Simge Hatası ( sorunu )

Başlatan pisipardus, 04 Mayıs 2009 - 15:39:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pisipardus

Arkadaşlar kubuntu 9.04 kullanıyorum. Openoffice'nin simge ayarlarını Galaksi simgesi yapmaya çalışıyorum, ama gerçekleşmiyor. Her seferinde Kristal temasını kendisi seçmiş oluyor. Bu sorun beta'da da vardı. Çözülür dedim ama çözülmemiş. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

pisipardus

garafatma

Openoffice'in kullandığı simgeleri mi değiştirmeye çalışıyorsunuz? yoksa KDE ayarları ile alakalı mı?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

white

Bu sorunu bende yaşıyorum. Sorun open office ayarlarında. Yani simgeleri değiştirmeye çalışıyorsunuz ama o bildiğini okuyor. Bu konuyu yetkililere bildirebilecek bir yönetici olursa sorunun çözümüne katkıda bulunmuş olacaktır.

garafatma

Evet şimdi bende denedim, hem kendi kullanıcımla, hemde yetkili kullanıcıyla açıp simgeleri değiştirmeyi denedim, ancak sistemin kullandığı temayı kullanmakta ısrarlı anladığım kadarıyla.

Ekleme: Sanırım simge setleri /usr/lib/openoffice/share/config/ klasörünün içerisinde olması gerekiyor ancak içeride "images_brand.zip" adında bir dosya mevcut bende ve oda açılmıyor hata verilyor. simge setleri dışarıdan bu klasörüne içine kopyalanarak eklenebiliyormuş, başka bir tane ekleyip denermisiniz?

localhost

openofficenin ubuntu depolarinda bir kac tane Thema seti var. Onlari kurup deneyebilirsiniz. Onlar calisiyorsa. Depo adreslerinden paketleri bulup deb icini acin ve neler yapildigina bakip ögrenebilirsiniz. Ikonlar nereye kopyalaniyor bakin.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Bunun sebebi simge setlerinin kurulu olmaması. Eğer galaxy setini istiyorsan:

sudo aptitude install openoffice.org-style-galaxy ile kurman gerekir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Paketin ismini kontrol etmekte fayda var, "endüstriyel" kısmı yanlış olmasın?

heartsmagic

sudo aptitude install openoffice.org-style-industrial bu senin istediğini kurar. Hepsi için tek bir paket yok sanırım.

aptitude search openoffice.org-style ile arama yaparsan temaları görürsün. (Tabii Synaptic ile de aratabilirsin)

heartsmagic

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 19 Haziran 2009 - 13:55:18
Anladım @Heartsmagic bu komutları nasıl buluyorsunuz. Ben ezbere gidiyorum. Siz yazıyorsunuz ben kopyala yapıştır. :D

Zamanla öğrenip, ardından kullana kullana ezberliyor insan :) Bir süre sonra senin de parmaklar tıkır tıkır yazacak bu komutları.