wine'da kurulu programı kaldırmak?

Başlatan linsis, 07 Mayıs 2008 - 10:59:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linsis

wine aracılığı ile kurduğum bir program var.onu kaldırmak istiyorum.acaba nasıl kaldırabilirim.yeri bulamadım
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

ufuk_k

Kullanıcı dizininizde .wine dizini var (gizli dosyaları göster). Programlar .wine/drive_c/Program Files altına kuruludur. Temiz olan yol bu programın uninstall dosyasını çalıştırıp kaldırmak. Ayrıca uygulamalar--wine  menüsünden wine programı kaldır gibi bir seçenek de var.

linsis

ufuk_k dediğin yolla yapıyorum ancak resimdeki gibi listeden photoshop ve winamp silinmiyor.

>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

heartsmagic

alacarte

komutu ile menü düzenleyiciyi aç, oradan da temizle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Eğer alacarte diyip silmeye çalıştığında wine menüleri silinmiyorsa sudo alacarte diyerek root olarak aç.

erginemr

Vakti-zamanında Wine menüsündeki program kısayolları bende de asilik yapmıştı. Başka bir şekilde çözülemiyorsa, menüyü sıfırlamayı deneyebilirsiniz:
http://forum.ubuntu-tr.net/yazilim-sorunlari/wine-a-yuklenen-programlarin-bazilari-kalkmiyor/msg8978/#msg8978