Karmanın aktif olması.

Başlatan kaansef, 11 Haziran 2009 - 17:18:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Adminler size sesleniyorum.Karma modunu aktif yaparsanız(admin panelinde olumlu/olumsuz karmayı etkinleştire tıkklayın)böylece teşekkür yerine bu butona basarız butonuna bastığımız üye ise rütbe atlar(tabi buda ayarlanabilir.Bildiğim kadarıyla forum smf kullanıyo.:D)
# 28065

agritux

Bense tam tersi rütbe , msj sayısı gibi özelliklerin kaldırılmasından yanayım...

canosayan

Alıntı yapılan: sessizce - 11 Haziran 2009 - 17:20:01
Bense tam tersi rütbe , msj sayısı gibi özelliklerin kaldırılmasından yanayım...

+1

bu konudaki fikirlerim şu ve şu sayfalarda ayrıntısıyla var
Chmod bizim işimiz.

raspacı

Yahu sessizce sana katıldığım gibi canosayanın yazılarını okudum birdaha ikinize birden katıldım. Şaka bir yana canosayan forum alemini çok iyi betimlemişsin. Arada sırada yazdığım tek forum bu ve bunun nedenini daha iyi anlıyorum şimdi. Canosayan yazılarını genişletip cem yılmazın sunduğu bir tek kişilik gösteri olarak hayal ettim bir an. Güzel gözlemlerin için "emeğe saygı" adına :P teşekkürler. :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

FıratikUS

Alakasız olucak ama kullanıcı adımızı değiştirebiliyormuyuz?
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

raspacı

FıratikUS

agritux

Yazının 2. kısmı çok güzel @canosayan
emeğe saygı
teşekkürler :D

raspacı

Alıntı yapılan: firaticus - 11 Haziran 2009 - 17:43:21
levi sağol...
Rica ederim Firatikus. Yeni ismine alışalım :D. Bu arada canosayanın bahsettiği rep verme olayı nedir anlayamadım ::) Forum dünyasında ne olaki. Reply kısaltması mı? Bana da rep verin ne ise ben de isterim :P

agritux

Mesajın altındaki terazi butonuna basınca, avatarının altındaki yeşil kutucukların daha yeşil olması ve üzerindeki sayının artması. :)

AbkHaZiaN

raspacı

Alıntı yapılan: sessizce - 11 Haziran 2009 - 18:08:00
Mesajın altındaki terazi butonuna basınca, avatarının altındaki yeşil kutucukların daha yeşil olması ve üzerindeki sayının artması. :)
Ben bu forum işleri ayrıntıya girdikçe insanları içine alanbir girdap diye düşünüyorum.Bir çok uygulama gereksiz şeyler bence. Özellikle vbulletin denen şey bu özellikleri barındırıyor galiba. Eskiden ne güzel phpbb vardı. Az ama işlevli :)Bu forumu da bu yüzden seviyorum. Sade, az grafik ve çok bilgi var.

agritux

FıratikUS

Eskiyle yeni arasında hiç fark yok.Sadece türkçe karakterler kullandım-Fıratikus-olmasını arz ettim:)

gokhanyildiz

bende rütbe ve mesaj sayısının kaldırılmasından yana oyumu veriyorum :) ayrıca premium üyelik yapılsın şeklinde birde önerim var.Sizce nasıl olur?

canosayan

yazıyı beğendiğinize sevindim. kullanıcılar normal kullandığı sürece replerin zararı yok. ben basmam kendiminkiyle ilgilenmem yeter. fakat bir süre sonra yapılan işler rep için yapılıyor.
Chmod bizim işimiz.

agritux

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 11 Haziran 2009 - 18:20:26
bende rütbe ve mesaj sayısının kaldırılmasından yana oyumu veriyorum :) ayrıca premium üyelik yapılsın şeklinde birde önerim var.Sizce nasıl olur?

Ankete sunulsun :) heyyyyy yöneticiler neredesiniz duyunn :)
anket açana benden rep

raspacı

Benden de sana rep. İsteyene rep verilir. Rep atınca kolumuz mu yorulacak :P

heartsmagic

"Adminler" neyi nereden değiştireceklerini az çok biliyorlardır @kaansef ancak gereksiz görülen şeyleri açmanın bir alemi yok. Fakat ileti sayıları ara ara bizlerin işini görüyor. Bazı durumlarda fikir ediniyor, değerlendirmeleri buna göre yapıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Haziran 2009 - 19:39:37
"Adminler" neyi nereden değiştireceklerini az çok biliyorlardır @kaansef ancak gereksiz görülen şeyleri açmanın bir alemi yok. Fakat ileti sayıları ara ara bizlerin işini görüyor. Bazı durumlarda fikir ediniyor, değerlendirmeleri buna göre yapıyoruz.

hım o zaman çok mesaj mı atmak iyi az atmak mı?
Chmod bizim işimiz.

agritux

Alıntı yapılan: canosayan - 11 Haziran 2009 - 19:47:49
Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Haziran 2009 - 19:39:37

:) rep mi verceksin :D

şaka maka az mesaj atıp çok yardımcı olan adam la çok mesaj atıp boş konuşan adamı (örnek olarak kendimi verebilirim) mesaj sayısından nasıl ayırt ediyorsunuz :)

FıratikUS

Örnek olarak beni ele alabiliriz bu mesajımla 151.mesajım oluyor.Normalde bu sayıdaki bir kullanıcı en azından mount,man gibi konuları bilmesi gerekir.Man konusuna 150.mesajımda cevap aldım.Baya bir saçmalamışım yanii...

garafatma

Alıntı yapılan: Fıratikus - 11 Haziran 2009 - 19:53:20
Örnek olarak beni ele alabiliriz bu mesajımla 151.mesajım oluyor.Normalde bu sayıdaki bir kullanıcı en azından mount,man gibi konuları bilmesi gerekir.Man konusuna 150.mesajımda cevap aldım.Baya bir saçmalamışım yanii...

Alıntı Yapşaka maka az mesaj atıp çok yardımcı olan adam la çok mesaj atıp boş konuşan adamı (örnek olarak kendimi verebilirim) mesaj sayısından nasıl ayırt ediyorsunuz

Kesinlikli mesaj sayısıyla yapılan iş değerlendirilemez. Az veya çok mesaj atmak değil, önemli olan yardımcı olmak. 50 mesaj atmış olabilirsiniz, ama 50 tane konuyu çözüme kavuşturmuşsunuzdur, 2500 mesaj atmışsınıdır ama çözdüğünüz konu bir elin parmaklarını geçmez. Buna göre düşünmeyin. Zaten kullanıcının hal ve tavırları fikir edinmeye yetiyor.

Alıntı Yap

Az veya çok değil, yararlı mesaj atmak daha iyi.

Bence forum bu haliyle iyi :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Bedreddin

Premium üyelik fikri bile gelmiş, hem de bir açık kaynak kodlu yazılım destek forumunda. İlginç geldi bana :)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

command

Burayıda diğer forum sitelerine benzetmeyelim ne olur

+REP :)