[Çözüldü] İstenen sayfalar

Başlatan canosayan, 11 Haziran 2009 - 16:20:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

NŞA'da yapılıyor :) ancak şu an biraz sorun var. O yüzden yapılan değişiklikleri kaydedemiyoruz.

Angel Spy

Bunu yazdıktan sonra bir deneme yaptım. Grafik kartları diye bir sayfada ı - i hataları vardı ilk kelimeyi değiştirip küçük hatalar dedim. Değişikliği aldı. Ama mesaj olarak değişiklik kaydedilemedi dedi. :S

kaydedilememiş :)
Something is better than nothing
What goes around, comes around.
46234-54766-54766-55317-55485-55438-55819-56064-56077-56324-56773-59424-59527-59871-60639-61134-61184

ırmak

Windows Programlarının Ubuntu'daki Karşılıkları
ve
Unix Programları
maddeleri için yardımlara ihtiyacımız var:)
Açıkçası Unix Programları istenen sayfalarımızın büyük bir kısmını kaplıyor.
Bu konuda kararsız kaldım.
Maddeyi bu şekilde eklerken de kafama takılmıştı.
Linkleri tamamen temizleyebilirim.
Ama şahsen özellikle bazılarının Wiki'mizde bulunması gerektiğini düşünüyorum.
Ve hem zaman hem de bilgi konusunda yetersizim.
Önerileri ve yardımları rica ediyorum.

ırmak

hitokiri

Alıntı Yaphttp://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Özel:SonDeğişiklikler
ben biraz baktım ama galiba o listeye bunları mı eklemek lazım biri var ama bazılarını bende bilemiyorum "n ayak" yani n olduğunu
daha çok çeviriye ihtiyaç var gibi zira komutların man veya yardım belgeleri mevcut bazı özel şeyler içinde"özel"  kullanıcıların katkı da bulunması gerek gibi :)

heartsmagic

O listenin bazı komutları cidden çok gereksiz, örneğin daemonic. Hani kullanıcı hiç elini değdirmez zaten bazı komutlara. Örneğinde verdiğim uygulamayı zaten güncel dağıtımlarda belki bulamaz bile. Mesela nice, bilse ne olur bilmese ne olur. Kısacası sağlam bir elemeden geçmesi gerekiyor o listenin. Vakit bulduğumda bakayım diyeceğim ancak araya kaynayabilir. Bir ara birileri dürterse sevinirim :) Aslında zamanında buna benzer bir çalışmayı başka bir yerde yapmıştık fakat yarım kalmıştı. Şu an orası aktif değil. Bakalım burada nasıl olacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Alıntı YapO listenin bazı komutları cidden çok gereksiz, örneğin daemonic. Hani kullanıcı hiç elini değdirmez zaten bazı komutlara. Örneğinde verdiğim uygulamayı zaten güncel dağıtımlarda belki bulamaz bile. Mesela nice, bilse ne olur bilmese ne olur. Kısacası sağlam bir elemeden geçmesi gerekiyor o listenin. Vakit bulduğumda bakayım diyeceğim ancak araya kaynayabilir. Bir ara birileri dürterse sevinirim :)  Aslında zamanında buna benzer bir çalışmayı başka bir yerde yapmıştık fakat yarım kalmıştı. Şu an orası aktif değil. Bakalım burada nasıl olacak.
bana kalırsa o bazı niceler için tek cümlelik bi açıklama da kâfi ama bilen biri yazsın yeter :)

heartsmagic

İşte o bazı nicler için man sayfasıın ilk satırı bile yeter o zaman :) Hani bilen birisi de gerekmiyor. Ama cidden daemonic gibi uygulamalar kesinlikle gereksiz, ben bile bilmiyorum ne olduğunu kaldı ki yok Ubuntu üzerinde öyle bir komut/uygulama. Diğer dağıtımlardan da şüpheliyim :)

hitokiri

iyide o man belgelerinin hepsi çevirlmemiş hele " daemonic" gbilere gerekte yok ama bana kalırsa bunun çeviri tayfası veya benim gibi olmayıp ingilizce bilenlerin yapması daha hayırlı olur :)
yinede yelpaze çok geniş bu konu için bi kaç kişi  amatör radyo'dan veri tabanına kadar konuya bilgiye veya belgeye ,ki bazılarının dökümanları ne durumdadır bilemiyorum,  yetmez gibi destek şart görünüyor  :)

ırmak

Destek konusunda @hitokiri'ye katılıyorum. Daha önce de gündeme gelmişti ama Lucido üzeriydi kimseye fazladan iş çıkarmak istemedik.
Ama çeviri tayfasının yardımına fazlasıyla ihtiyacımız var doğrusu.

ubuntuki lilith

Şu 10 günde her gün 10 dakika kampanyamız bitsin, elimizden geleni yapmaya çalışırız.

Yiğit Ateş

Elimizden gelen desteği veririz.

heartsmagic

Ben zaten hem Linux'u hem de İngilizce'yi az çok bilen birilerinin yapmasına itiraz etmiyorum. Bence oradaki liste elenmeli bir miktar. Bu durumda yine başa dönüyoruz, haklısınız aslında.

ubuntuki lilith

Biz ve forum üyelerinden çevirmek isteyenler için wikinin sadece çeviriyle hazırlanabilecek başlıklarından oluşan bir liste talep ediyoruz  :)
Çeviri tayfasından sabırsız üyelerimiz var, bu işi yapmak için ona göre yani ;)

ırmak

Gün itibariyle İstenen Sayfalar Unix Programları maddesinde yaptığım ufak bir temizlik sonrası 320'lerden 170 maddeye düşürülmüştür.
Açıklanmamış maddeleri

İstenen Sayfalar linkinden görebilirsiniz.

such

Unix programlarının bazıları gibi her zaman kullanmadığım ve hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım şeyler için bir şey diyemem ama Ubuntu üzerine ya da Ubuntu ile doğrudan alakalı şeylerle ilgili yazabilirim zaman buldukça.

agritux

14 mart 2011 tarih itibariyle 315 tane istenen sayfa bulunmaktadır. Ve yapım çalışmalarına başlanmıştır :)

sema

Başlandı başlamasına ama maalesef dosya yükleyemiyorum :(

Alıntı YapGeçici olarak şu anda herhangi bir dosya yüklenmez. Biraz sonra bir daha deneyiniz.
Neyse şimdilik yazı olarak ekleyeyim ben de mecburen.
susema

hatas

Vikimizde yazılım tanıtma konusunda 2013 yılı sonuna doğru önemli bir karar aldık. Konuyu çözüldü olarak işaretlemeden önce haberi olmayan arkadaşlar için açıklayayım.

2013 yılı sonununda Yazılım tanıtma politikasını hazırladık. Politika metnini Forumda tartışmaya açtıktan sonra Vikide uygulamaya geçirdik.
Bu politika gereğince artık Vikimizde; Windows Linux, GNU GPL, Debian, Google, BSD, IRC, Unix, CD, Canonical, Mhz, ICQ gibi maddeler oluşturmuyoruz. Bu tür kavramlara bağlantı vermek gerektiğinde "v" ön ekini kullanarak ilgili Vikipedi sayfasına bağlantı veriyoruz.

Konuyu "çözüldü" olarak işaretliyorum.