kubuntuma ne olmuş?

Başlatan ns, 10 Haziran 2009 - 15:06:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ns

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/6209/ekrangrnts1u.th.png[/img]

synapticten flashla ilgili dosyalar kuruyordum. takıldı bende kasadan resetten attim. açıldığında boyleydi. birde http://www.kde-look.org/content/show.php/KOceanSaver?content=95863 buradaki ekran koruyucuyu kurmuştum. masaüstü ayarlarından aktifleştirmeye çalişiyordum.

şimdi ne yapmam lazim.? kubuntuyu yeniden kurayım mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Haziran 2009 - 14:33:49

şu anda yeniden kuruyorum  kubuntuyu. birkaç günde bozmadığım yeri kalmamişti sıfı daha iyi olur heralde. ama yine üstteki resimdeki sorunun ne  olduğunu merak ediyorum.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

zeitgeist

Sorunun ne olduğu hakkında yeterli bilgi vermemişsin?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ns

sorunun ne oduğunu bilmiyorum ki. duvarkağıdı gitti programcıklar gitti.

zaten pek bir önemi kalmadı konuyu silebilirsiniz hatta.

xwes

@ns, ctrl-esc ile açılan sistem gözlemciden plasmayı kapatıp terminalden "plasma" yazarak belki çozebilirdiniz. Plasma çakıldığında bu ekran olabiliyor.

ns

xwes seninle olan kubuntudasligimiz sona eriyor
ikinci kurdugumda ayarlari yaptiktan sonra acilmayinca ubuntuya gecmeye karar verdim. ama kde4 aski bitmedi. pardus 2009 ile sorunsuz bir baslangic yaparsam yine devam edecegim kdeye. bu kubuntu maceramda yardimci olan herkese tesekkurler.

xwes

Alıntı yapılan: ns - 10 Haziran 2009 - 19:11:15
xwes seninle olan kubuntudasligimiz sona eriyor
ikinci kurdugumda ayarlari yaptiktan sonra acilmayinca ubuntuya gecmeye karar verdim. ama kde4 aski bitmedi. pardus 2009 ile sorunsuz bir baslangic yaparsam yine devam edecegim kdeye. bu kubuntu maceramda yardimci olan herkese tesekkurler.
:) Ne yapalim kaderde bu da varmiş. Ben ne yapsam da kde'den ayrilamiyorum, yaklaşik 9 ay gnome 3 ay kde kullanmişligim var, gnome'u daha iyi taniyorum aslinda ama dediginiz gibi "aşk" işte! Şaka bir yana kde'ye kızıp gidenlere hak veriyorum, başlangıçta çok sıkıntı verebiliyor ancak ben üstüne gittim ve (belki şanstır ama) kendi kde 4.2mi adam ettim, o yüzden benim açımdan KDEye devam :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Haziran 2009 - 02:09:10

ayni şey bugun başima gelince yukarıdakı tavsıyemın ıişe yaramadığını görmüş oldum :) ama sorunun kaynağını buldum; flash kurmaya çalışırken filan sanırım güncellemeye de bulaşmıssınız, çünkü bugun bana güncelleme uyarısı geldıi, ben de güncelleştirip sisteme restart atınca aynen sizin sorunla karşılaştım. ancak güncelleme bildirgecinde bir kısım engellenmiş güncellemeden bahsettiği dikkatimi çekmişti. Muhtemelen bu engellenmiş güncellemelerin yüklenemediğini ve dolayısıyla bu hataya sebep oldugunu düşündüm. Bu nedenle aşağıdaki komutu vererek engellenmiş güncellemelerin de yapılmasını sağladım, sorun çözüldü;
sudo apt-get dist-upgrade