[Nasıl] Byzanz (Görüntüsü yakalama programı) Kurulumu

Başlatan Artikozgurum, 10 Haziran 2009 - 06:38:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata

ubuntu yazılım merkezınde bulunamadı ındırmemı gereklı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mart 2015 - 19:43:20

cok tesekkurler kurdum çalısma mantıgı bıraz karmasık ama yınede ısımı goruru sımdılık
ben bır sey daha sormak istıyorum ust satıra yanı wıfı pıl ve benzerı yere sag tıklandıgında ayarlar cıkmıyor mende sag tıklanmıyor bu konuda yardım ıstesem cok fazla sey ıstemıs olurmuyum
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata

yardımın ıcın tskkurler termınalden kurdum hallettım html5 yazılm yapmanın faydaları :)  fakat ust panele sagtıklama ve oraya ekleme ıle sorun yasıyorum
busorunu henuz cozemedım ozurdılerım ılk defa lınux denıyorum bazı sıkıntılarım var bu nedenle yardıma ıhtıyacım var
ust panele sag tıkladıgımda herhangı bır reaksıon yada menuye ekle gelmedı bunu nasıl acarım

cokomoko

simplescreenrecorder terminale yapıştırın  bir hata veriyor mu?

ata

ben anlattım sanırım sen anlamadın kamera olayını hallettım
sorunum su ust panele sag tıkladığımda ekle me secenegı lmalı ama sagtıklayınca herg-hangı bır tepkı vermıyor açılmıyor
ust panele ıstedığımızı kısa yol ekleme nasıl oluyor bunu sordum tskkurler

cokomoko

sağ üst panele simgenin gelmesi lazım, gelmiyor dediğin için ben terminalden programı izlemeni istedim, openbox üzerinde tint2 panele bile geliyor simge unity'de nasıl gelmez anlamadım, dur ben bir ubuntu'ya geçip deneyeyim bakalım nasıl gelmiyor simge?

ata

bırtek bu vıdeo değıl hıc bırsey gelmıyor sag tıkladıgımda secenekler cıkmıyor secenekler cıkıp sımge ekle olması gereklı değilmi benmı yanlıs anladım arkadasların anlatımlarını

cokomoko

Şu an yeni kurdum bayağı da geliyor, üst panele simge, al ekran görüntüsü:
https://yadi.sk/i/JlfPx2cxfNYnJ

senin simge eklemene gerek yok, programı açınca otomatik olarak kamera şeklinde bir simge sağ üst panele yerleşiyor, ona sağ tıkla sol tıkla seçenekler çıkıyor, çıkmıyorsa terminale simplescreenrecorder yaz enterle ne hata veriyorsa buraya geç bakalım.

ata

ustadım ben dun yenı yukledım ubuntu 14.04 lts ve guncelleme yapıp 14.10 yaptım bende gelmedı ayrıca ust panele sag tıklayıp menu acılması ve ekle dememız gereklı değılmı  bende bu olmuyor sımgeler ıse sadece wıfı dıl tr pıl ses saat kapatma anaktarı dıslı bulunuyor yenı yukledıgımden dolayı herhangı bır ayar yapmamı gereklı bunu sordum

cokomoko

senin simge eklemene gerek yok, programı açınca otomatik olarak kamera şeklinde bir simge sağ üst panele yerleşiyor, ona sağ tıkla sol tıkla seçenekler çıkıyor, çıkmıyorsa terminale simplescreenrecorder yaz enterle ne hata veriyorsa buraya geç bakalım.
simplescreenrecorder

bak böyle birşey olacak:
cokomoko@linux:~$ simplescreenrecorder
Could not load system translator.
==================== SSR started ====================
SimpleScreenRecorder 0.3.3
Compiled with GCC 4.6.3
Qt: header 4.8.1, lib 4.8.1
libavformat: header 53.21.1, lib 53.21.1
libavcodec: header 53.35.0, lib 53.35.0
libavutil: header 51.22.2, lib 51.22.2
libswscale: header 2.1.0, lib 2.1.0
[CPUFeatures::Detect] CPU features: mmx sse sse2 sse3 ssse3 sse4_1
[ALSAInput::GetSourceList] Generating source list ...
[ALSAInput::GetSourceList] Found card: [hw:0] HDA Intel
[ALSAInput::GetSourceList] Found device: [hw:0,0] HDA Intel: ALC272 Analog
[ALSAInput::GetSourceList] Found card: [hw:1] HDA NVidia
[PulseAudioInput::GetSourceList] Generating source list ...
[SourceNamesCallback] Found source: [alsa_output.pci-0000_01_00.1.hdmi-stereo.monitor] Monitor of High Definition Audio Controller Dijital Stereo (HDMI)
[SourceNamesCallback] Found source: [alsa_output.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo.monitor] Monitor of Tümleşik Ses Sistemi Analog Stereo
[SourceNamesCallback] Found source: [alsa_input.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo] Tümleşik Ses Sistemi Analog Stereo

ata

https://yadi.sk/i/wx1lm8IPfNZoH bu masa ustu resmım sola ekledım sekceye ama uste ekleyemedım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mart 2015 - 21:37:59

ata@ata-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ simplescreenrecorder
Could not load system translator.
==================== SSR started ====================
SimpleScreenRecorder 0.3.3
Compiled with GCC 4.9.1
Qt: header 4.8.6, lib 4.8.6
libavformat: header 56.1.0, lib 56.1.0
libavcodec: header 56.1.0, lib 56.1.0
libavutil: header 54.3.0, lib 54.3.0
libswscale: header 3.0.0, lib 3.0.0
[CPUFeatures::Detect] CPU features: mmx sse sse2 sse3 ssse3 sse4_1
[ALSAInput::GetSourceList] Generating source list ...
[ALSAInput::GetSourceList] Found card: [hw:0] HDA Intel
[ALSAInput::GetSourceList] Found device: [hw:0,0] HDA Intel: 92HD75B3X5 Analog
[ALSAInput::GetSourceList] Found card: [hw:1] HDA ATI HDMI
[PulseAudioInput::GetSourceList] Generating source list ...
[SourceNamesCallback] Found source: [alsa_output.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo.monitor] Monitor of Tümleşik Ses Sistemi Analog Stereo
[SourceNamesCallback] Found source: [alsa_input.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo] Tümleşik Ses Sistemi Analog Stereo
==================== SSR stopped ====================
ata@ata-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$

cokomoko

yani çıktılar normal görünüyor, sorun olmaması lazım, şu ekran görüntüsünü göremedim ama açılmıyor.

ata

soltarafa ekledım neyse sorun olmaz sanırım ama uste hıcbırsey ekleyemıyorum bunun bır ayarı varmı ust panele eklemek için yada bu kullanılan
temaylamı ılgılı bazı konularda temaya baglı sorunlar okumustum ayrıca yardımına tesekkur ederım bır programı kurduk ve bunun carck olması gerekıyor  wındowsda dosya konumuna carcı atıp calıstırıyorduk buna benzer bırsey varmı ubuntuda ayrıca ılgı ve yardımına cok tesekkurler sanırım alısmam zaman alıcak

cokomoko

tamam kardeşim gif resmi açtım ama sen orada simplescreenrecorder programını çalıştırmıyorsun ki, byzanz'ı çalıştırıp üst panele simge gelmesini bekliyorsun.

ata

anladım uste sımge gelmıyor cok sorun değil sol seckeye ekledım orda normal çalısıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mart 2015 - 21:49:40

sorunu buldum oturumu kapatıp actım sımdı geldı yuklemeden sonra sanırım oturumu kapat gerekıyormus yenı geldı aklıma yardımların ıcın cok tesekkurler ,

cokomoko

Madem ubuntu'ya geçtin sana kocaman bir hoşgeldin diyorum, öncelikle crack cart-curt bunları unut antivürüs falan filan onu da unut, şimdi sol panelde kamera benzeri simplescreenrecorder ssimgesi var ona tıkla  continue tıkla sonra şu bağlantıdan https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44646.0 devam et kendine göre ayarları yap, yapamazsan takıldığın yeri yaz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mart 2015 - 21:54:18

Sen hala byzanz'ı çalıştırıyorsun neyse sorun yoksa önemli değil.Zamanla olacak bazı şeyler.

ata

cok tesekkurler antı olmadıgını falan bılıyordumda ben yıne wındos 2 cı sıstem kurmalıyım ozaman carck yapamıyorsak kullanmam gereken cok fazla program var
wordpres bır sıteye sahıbım ve carclı programlar sunuyorum uyelerıme hızı ıcın lınux ıstedım vındowsda cok kasmalar ve agırlık yasıyordum hp marka dızustum var 8 ram var yınede kasıyordu ama bu baya ıyı bır deneyım olacak helekı yukleme sonrası  broadcom 802.11 yuklemek ıcın 2 gun ugrastım daha sılmem lınuxsu ezıyetıme değsın   :D :D :D hos bulduk ayrıca tanıstıgıma sevındım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Mart 2015 - 21:58:18

beyzazsı bılerek kullandım ekran goruntusu ıcın sol seckeye ekledım ve kamera calısıyor ınce ayarşları  yaptım su jak ses ıcın olan sorun yarattı program hata verdı
onla ugrasıyorum

cokomoko

jak'a gerek yok audio input altında backend:pulseaudio ve source:dahili ses analog stereo seç continue tıkla devam et
Bak böyle olacak:

ata

tamam oldu senın dedığınle ful calıstı bunda ekranın neresını cekeceğımızı nasıl ayarlıyoruz yanı masa ustumun ıstedığım bır bolumunu
bandı cama yada vegas pro 13 olsa herseyını bılıyordum buna alısamadım hehehe yınede cok sagol çalısıyor

cokomoko

verdiğim bağlantıda arkadaş numaralarla açıklamış ama yine yazayım, record a fixed rectangle seç alttan select rectangle tıkla sonra alan seç.

ata

tesekkurler bunuda hallettım cok ezıyet verdım sanada cok sagol arkadasım

cokomoko

hayır senin sayende byzanz'dan haberim oldu, 2009'un konusu ama hala işe yarar şeyler var içinde.

ata

ben aslında bandı cam kurdum lınuxsa fakat full yapamadıgımdan sadece 10 dakıkalık cekıme ızın verıyor sorun bu
ben bu nedenle arastırdım recordmydeskop dedıler ama donma ve benzerı sorunlar vardı bu bırazdaha ıyı
aslında nasıl yaparım bılmem ama bırsekılde vegas pro13cu bu sısteme kurarsam wındows kurmamagerek kalmaz cackı setupa monte edebılırsem sanırım kurulumda carck olma ıhtımalı var bu konuda deneme yanılma yapmam lazım lınux hakkında hıcbır bılgım yok  utanc verıcı bırsey hacker ol sıte hackle ve lınuxla savas hahahaha
pach yapıyorum  carck hazırlıyorum lınuxlada bas ederım sadece bıraz yardım ve kurcalamaya ıhtıyacım var tek korkum sısteme zararverırsem yıne broadcom 802 drever yuklemede yasadıgım sorunlar lınux kurdum sonrar wıfı baglantısı olmadan yardım almadan 2 gun ugrastım

cokomoko

simplescreenrecord'ın neyi eksik bence fazlası var eksiği yok, sen alışmadın zor geliyor sana dedim ya zaman ve araştırma-kurcalama-didikleme lazım sana.