Gönderen Konu: KDE 4.2.4 Sürümü Duyuruldu  (Okunma sayısı 1187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Aylık frekanslarla yayınlanan KDE 4.2 sürümünün son servis güncellemesi yayınlandı. KDE Topluluğu tarafından yayınlanan bu sürümde masaüstü çalışma alanının yanı sıra KDE'de görmeye alışık olduğumuz çeşitli yönetim programları ile bilgisayarı gündelik ihtiyaçları için kullanan herkesin yararlanabileceği programlar bulunuyor. KDE 4.2.4 sürümü 50'den fazla dilde kullanılabilmekte.


KDE 4.2.4'ün önemli bir özelliği, KDE 4.2 sürümü için çıkan son servis güncellemesi olması. KDE 4.2 serisi yayınlandıktan altı ay sonra bir diğer deyişle, temmuz ayının sonunda yerini KDE 4.3 serisine bırakacak. Temmuz ayının sonuna kadar KDE 4.2 serisine yapılacak güncellemeler ve eklenen yeni özellikler, bizlerle KDE 4.3 serisinde birlikte olacak. KDE ekibi, sürüm duyurusunda KDE 4.2.5 sürümünün ancak ölümcül bir hata keşfedilmesi halinde ya da bir güvenlik sorunu ortaya çıkarsa yayınlanabileceğini bildirdi.
Yenilikler

KDE 4.2 serisinin planlanan son güncellemesi olması nedeniyle bu sürüm, çok sayıda hatayı çözdüğü gibi performans artışlarını da kullanıcılarla buluşturuyor.

Bu değişikliklerden dikkat çekenlere baktığımızda,

    * Okular (KDE belge görüntüleyicisi) artık Postscript kullanarak bir belgenin sadece belli sayfalarını yazdırma işini gerçekleştirebiliyor.
    * KMail, yapılan çok sayıda düzeltme ile birlikte bilinen hatalarının pek çoğundan kurtuldu.

KDE ekibi sürüm duyurusunda, KDE 4.2.4'ün KDE 4.2.2 sürümü ve öncesinde çalışan herkes için tavsiye ediyor. Alfa sürümü kullanıcılara sunulan Pardus 2009 sürümünün depolarında da KDE 4.2.4'ün çıkışıyla birlikte bu sürüme geçilmiş durumda.

ozgurlukicin.com
Özgür yazılım dergisi: eniXma