Kızımın Gimp çalışmaları

Başlatan Felâsife, 08 Haziran 2009 - 00:34:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Felâsife

Bu bölüm boş kalmasın, kızıma ait bir kaç fotoğraf çalışmasını buraya ekleyeyim, bakalım geçer not alacak mı? (Gimp konusunda benim tek anladığım bu, eklemek :D )

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

zeitgeist

Kızınızın ellerine sağlık. Gimp ile yapılabilecekleri örneklemek açısından güzel çalışmalar.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Geçer not da neymiş @mono, yıldızlı pekiyi verilir bu çalışmalara :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Teşekkür ederim (tabii kızımın adına :D )

Kızım Gimp'i photoshop gibi kullandığı için hep böyle şeyler yapıyor. :D

heartsmagic

İleriye ait bir sanatçı yetişiyor o zaman :D

bytan

İki resim arasındaki 7 fark nedir? ;)

Kızınızın ellerine sağlık. PS diye tutturanlara güzel referans olacak. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erginemr

Ben de tebrik ederim. Gimp ile yapılabilecek fotoğraf rötuş çalışmalarına güzel bir örnek olmuş.

tanertan

Yaşar bey,kızınıza sevgilrimi iletin lütfen çok güzel çalışma yapmış hakikaten
gözlerinden öpüyorum,
Doctus'da paylaştınız mı bu çalışmayı?
Ben pek oralara gelemiyorum bu aralar :)

garafatma

Çok güzel çalışmalar gerçekten ellerine sağlık :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

EnziM

Çok güzel çalışmalar Ashley'in hayranı olarak mavi gözlü resmini hemen ekliyorum arşivime :)

xwes

1. ve 5. çalişmalari begendim. eline saglik.

Eren

Tebrikler. Bu çalışmaları küçük bir çocuğun yaptığına insanın inanası gelmiyor.

canosayan

yaş durumu nedir.
bir çoğu benim gimp yeteneklerimi geçmiş. ne yapsam bende fireworks den gimpe mi geçsem?
Chmod bizim işimiz.

Felâsife

Arkadaşlar tek tek cevap yazmak pek mümkün olmayacak o yüzden toptan teşekkür ediyorum, sağ olun. :D
Evet, PS diyenlere bu resimler güzel cevap olacak gibi-ki zaten bu çalışmalar da Digital fotoğrafçılığa giriyormuş-yani Linux'tada bu işler yapılabiliyor olması güzel bence de.

Doctus'ta da önceden yayınlanmış resimler vardı,  Burada ek olarak son iki resmi yeni olarak ekledim..
5. resmin tek büyük olanı da varmış, isteyen olursa buradan alabilir (1280x960)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2009 - 12:28:13

Alıntı yapılan: Eren - 08 Haziran 2009 - 12:10:03
Tebrikler. Bu çalışmaları küçük bir çocuğun yaptığına insanın inanası gelmiyor.
Aslında kızım 1993 doğumlu pekte küçük değil yani :D
Alıntı yapılan: canosayan - 08 Haziran 2009 - 12:12:20
yaş durumu nedir.
bir çoğu benim gimp yeteneklerimi geçmiş. ne yapsam bende fireworks den gimpe mi geçsem?
Kızım 93 doğumlu ama işitme engelli olduğu için resim olayına fazla ilgi duyuyor ve Gimp'i kurcalaya kurcalaya bu tip kullanmayı kendi öğrenmiş-öğrendi, sizde öğrenirsiniz neden olmasın.
Öğrenmiş diyorum çünkü benim fazla bir dahlim olmadı, valla nasıl yaptığını da pek bilmiyorum açıkcası, BS'ı açtıkça Gimp'i açtı vs vs.

Resimler klasörü var kızımın ve netten indirmiş hepsini bi baktım boyutu 5gb tan fazla :D

heartsmagic

İstek olduktan sonra hepsi mümkün. Tabii biraz da kabiliyet olacak. Benim gibi cin ali bile çizemeyen birisinin böyle şeyler yapması pek mümkün değil örneğin :P

canosayan

valla kardeşim de 93 lü. ama photscope ile oyun oynama aşamasında.
gimpi windows üzerindede biraz denemiştim. ama gimp bana istediğim sonuçları pek sunmadı. yada bende bilgi eksiklikleri var.
Chmod bizim işimiz.

Felâsife

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Haziran 2009 - 14:30:14
İstek olduktan sonra hepsi mümkün. Tabii biraz da kabiliyet olacak. Benim gibi cin ali bile çizemeyen birisinin böyle şeyler yapması pek mümkün değil örneğin :P
Bende anca KolourPaint'le doküman filan hazırlarken bir şeyler yapabiliyorum yoksa Gimp bana da çok karışık geliyor.
Aslında resim çizme yeteneğim vardır (Yıllar önce Conan çizerdim kara kalemle) ama BS de resim işleri bana da uzak sayılır.

Alıntı yapılan: canosayan - 08 Haziran 2009 - 14:32:20
gimpi windows üzerindede biraz denemiştim. ama gimp bana istediğim sonuçları pek sunmadı. yada bende bilgi eksiklikleri var.
Gerçi bu işler çocuktan çocuğa değişir, kardeşinizin de yeteneği başka bir alanadır muhakkak, :) ama Gimp işi sabır gerektiren bir iş(miş) benim anladığım o :)

garafatma

Alıntı yapılan: mono - 08 Haziran 2009 - 15:23:46
Bende anca KolourPaint'le doküman filan hazırlarken bir şeyler yapabiliyorum yoksa Gimp bana da çok karışık geliyor.
Aslında resim çizme yeteneğim vardır (Yıllar önce Conan çizerdim kara kalemle) ama BS de resim işleri bana da uzak sayılır.

Gerçi bu işler çocuktan çocuğa değişir, kardeşinizin de yeteneği başka bir alanadır muhakkak, :) ama Gimp işi sabır gerektiren bir iş(miş) benim anladığım o :)

Conan mı?? ah bir zamanlar tüm sayıları mevcuttu küçükken, ama taşınma aşamasında kayboldu! bende kahroldum, ama conan çizmek mi? oradaki otu bile çizebileceğimi zannetmiyorum :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

canosayan

Alıntı yapılan: mono - 08 Haziran 2009 - 15:23:46

daha bizimkinde bir yetenek göremedik biz. inşallah biryerlede saklıdır.
Chmod bizim işimiz.

Artikozgurum

Bende grafik çalşmaları yapıyorum zamanla benimde bazı hatalarım var ama kızının çalışmaları gayet güzel bazı ufak hatalar var onlarda önemli değil eğer kızın bu işi severek yapıyorsa o hataları zamanla düzelir. Mesela en alttaki resimde çerçefe kullansaydı daha güzel olurdu. İkinçi resimde bayanın elinden çıkan ışık fazla kenara kaymış üçüncü resimde fazla ışıklandırma var birinci resimde bayanın saçlarının kevarlarında eski saçınınrengi görünüyor diğerlerinde de bazı hatalar var ama dediğim gibi benim çalışmalarımda da fazla hatalar var ben kızınızın çalışmalarındaki hatalarını söylüyorum ki bir daki çalışmalarında düzenleye bilsindiye birde bu konu ilgi alanım olduğu için biraz üzerinde durdum :D

Felâsife

Alıntı yapılan: keiser_soze - 08 Haziran 2009 - 16:57:26
Conan mı?? ah bir zamanlar tüm sayıları mevcuttu küçükken, ama taşınma aşamasında kayboldu! bende kahroldum, ama conan çizmek mi? oradaki otu bile çizebileceğimi zannetmiyorum :)
Aslında ben çizebiliyordum tee 20 yıl kadar önce filan bayağı da iyiydim bu çizerlik konusunda ama çokta üzerine durmadım, şartlar gereği de duramadım desem daha doğru olur.
Şurada mesela 8-9 ay önce bir iki çalışmayı ben yapmıştım, tabii amatörce çalışmalar bunlar.
O değilde resim işi gerçekten ayrı bir özveri ve sabır istiyor, vakit ayıracaksınız çalışacaksınız, çalışacaksınız vs vs.  :P zor yani. :(

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 08 Haziran 2009 - 23:44:11
Bende grafik çalşmaları yapıyorum zamanla benimde bazı hatalarım var ama kızının çalışmaları gayet güzel bazı ufak hatalar var onlarda önemli değil eğer kızın bu işi severek yapıyorsa o hataları zamanla düzelir. Mesela en alttaki resimde çerçefe kullansaydı daha güzel olurdu. İkinçi resimde bayanın elinden çıkan ışık fazla kenara kaymış üçüncü resimde fazla ışıklandırma var birinci resimde bayanın saçlarının kevarlarında eski saçınınrengi görünüyor diğerlerinde de bazı hatalar var ama dediğim gibi benim çalışmalarımda da fazla hatalar var ben kızınızın çalışmalarındaki hatalarını söylüyorum ki bir daki çalışmalarında düzenleye bilsindiye birde bu konu ilgi alanım olduğu için biraz üzerinde durdum :D
Yani, özellikle de uyarıda bulunduğunuz için ben size ayrıca teşekkür ederim, bunlar üzerinde oturup not aldığınız yerleri inceleyeceğimizden emin olabilirsiniz.
Tekrar teşekkürler. :)

heartsmagic

@mono hâlâ çok başarılısın :)
Cidden çalışmaların takdire şayan.

zeitgeist

Hakikaten güzel çizimler. @mono sen "amatör işi ancak bu kadar" diyorsun ama çizimlerin daha da iyi olsaydı zaten profesyonel olurdun yahu  ;) o denli güzel yani.

Ben de Halkeğitim'de kara kalem kursuna gitmiştim, hocalar resimlerimi başarılı buluyordu ama malum iş koşturmacaları yüzünden yarım bıraktım. Şimdi benim resimlerle karşılaştırıyorum da senin çizimlerinin yanında çöp adamlar gibi duruyorlar :( Dediğin doğru bol bol çizmek, çalışmak lazım.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Linuxman.

Gimp profesyoneller için daha uygun bir yazılım diye işitmiştim.Photoshopla ise,amatörce bir şeylerde
hazırlanabilir.Bu durumda kızınız profesyonel mi oluyor :) Yoksa işittiğim yanlış mı ?
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

Felâsife

Teşekkür ederim @heartsmagic sağ olasın güzel sözlerin için.

@zeitgeist bende size teşekkür ederim, hakikaten bu işler bir noktadan sonra artık "bilek işi" oluyor, yani bilek kaleme tam hakim oluyor ve istediğiniz kavisi ve kıvrımı veri veriyor ama bu da zamanla ve alıştırmalarla oluyor ki senin de dediğin gibi bu iş için çok çok çalışmak gerekiyor.
Epey ağıt kalem ve vakit tüketmek gerekiyor ki hah içime sindi diyebilsin insan.  :D
İşte benim bu noktada tam içime sinmediği için kendimi amatör görüyorum ki biraz daha gayretle profesyonel çizimler de çıkarabilirdim ama olmadı maalesef.

Ama genede böyle olmakla beraber arada bir resim yapmakta çok keyifli oluyor gerçekten, varsa sizinde çizim örneklerini görmek isterim. :)

Alıntı yapılan: Linuxman. - 09 Haziran 2009 - 01:47:44
Gimp profesyoneller için daha uygun bir yazılım diye işitmiştim.Photoshopla ise,amatörce bir şeylerde
hazırlanabilir.Bu durumda kızınız profesyonel mi oluyor :) Yoksa işittiğim yanlış mı ?

Valla bilmiyorum ama sadece profesyoneller için değildir herhalde, :D ama bayağı teferruatlı bir yazılım o gerçek.
Devasa menülerin de insan kaybolunca bu bize göre değil diye düşünebilir belki, mesela ben :D